Trzy scenariusze rozwoju pandemii w Polsce. „Wariant włoski” a nawet gorszy, ciągle możliwy!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wrocławscy specjaliści z firmy Alphamoon wykorzystali sztuczną inteligencję w celu stworzenia symulacji rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Są trzy warianty rozwoju sytuacji w naszym kraju.

W pierwszej symulacji ograniczenie wychodzenia z domu i przemieszczania się, zostało całkowicie zniesione po Wielkanocy. W drugiej ograniczenia zostały utrzymane aż do momentu obniżania się liczby nowych infekcji, a liczba testów pozostała na obecnym poziomie. Tymczasem w trzeciej utrzymano ograniczenia, zwiększono liczbę testów i jeszcze bardziej zaostrzono izolację osób już zainfekowanych.

 

Najbardziej optymistyczny wariant zakłada, że przy utrzymaniu ograniczeń na obecnym poziomie i zwiększeniu liczby wykonywanych testów, prawdopodobieństwo zakończenia epidemii do końca maja wynosi 44 procent, a do końca lipca już 78 procent. Wyraźne zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa powinno być widoczne już w drugiej połowie kwietnia.

Drugi scenariusz jest mniej pozytywny. Przy utrzymaniu ograniczenia w wychodzeniu z domu i przemieszczaniu się na czas Wielkanocy i po niej oraz nie zwiększaniu ilości testów, Polska doświadczy przyrostu liczby zarażonych „o dziesiątki tysięcy osób, podobnie jak dzieje się to we Włoszech i Hiszpanii”. Sam szczyt zachorowań ma przesunąć się na jesień, a wtedy mogą już być dostępne pierwsze szczepionki na SARS-CoV-2. W tej opcji pogłębia się jednak zapaść gospodarcza.

 

Najgorszy wariant to ten, w którym rząd podejmie decyzję o całkowitym zakończeniu kwarantanny w połowie kwietnia. Wtedy szczyt zachorowań przypadnie na drugą połowę maja i może osiągnąć poziom nawet kilku milionów. Liczba osób zmarłych może iść w dziesiątki tysięcy, a epidemia skończy się dopiero podczas wakacji.

 

Niech więc nie uspokaja nas fakt, że póki co rozwój sytuacji w Polsce jest dużo bardziej łagodny niż w innych krajach Europy i świata.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Trup

Zobaczycie wszyscy że Maciej

Zobaczycie wszyscy że Maciej Maciak ma i miał rację od samego początku - on wie coś czego nie wiecie WY a ja akurat to wiem bo sam mu to przekazywałem przez ostatnich parę lat - połączył te fakty i ma właśnie stąd tę pęwność tego co będzie dalej. (nigdy nie napiszę o jaką informację chodzi bo za dużo tu jest antypolaków i zdrajców). 

Do prawdziwych Polaków: traktujcie to wszystko śmiertelnie poważnie - nie ignorujcie i uszczelnijcie swoje domy - używajcie spirytusu 90%+ do dezynfekowania wszystkiego co musicie dotykać poza domem - używajcie rękawiczek jednorazowych w mieście jak już musicie iść po zakupy - nie wstydzić się nosić masek z filtrami - nie wyłaźcie z domu jak nie ma musu po jedzenie czy wodę czy leki. Unikajcie ludzi nawet pojedynczo łażących (nie masz żadnej pewności z kim przebywali i co robili itd.) Trzymaj się tych zasad i powinno być za jakiś czas dobrze - wariatów i ignorantów broń biologiczna z "synthią" zmieli niczym maszynka do mięsa - świat będzie i tak od tej chwili już całkiem inny - tamten świat w którym żyliśmy to już historia. 

Warto to wszystko oglądnąć żeby zdać sobię powagę sytuacji bo to nie są żadne bajeczki tylko śmiertelnie poważne sprawy  https://www.youtube.com/user/CW24tv/videos

Nie słuchajcie debili bagatelizujących i mówiących że nie ma żadnego wirusa covid19 itp. bzdur. Napiszcie takim antypolakom chcącym zguby Polaków żeby zapierdalali do szpitali na oddziały z zarażonymi i tam ich obracali i sprzątali pod nimi odchody, bo brakuje takich ludzi - ponoć dobrze płacą - potrójna stawka. 

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Portret użytkownika Rumcajs

ale zawsze można przecież

ale zawsze można przecież otworzyć co jakiś czas okna na chwilę żeby przewietrzyć mieszkanie czy dom.

Ja stosuję coś takiego - dom mam raczej uszczelniony w miarę dobrze - tylko nie wiem co z drzwiami wejściowymi w innym mieszkaniu, bo śmierdzi trochę płynem z klatki jak myją schody. Więc muszę nad tym pomyśleć : /

To proste - kaszlnie ci jakaś zarażona osoba na klatce to weszedł ci smród płynów do mycia schodów to i wejdzie ci ta zaraza : /

 

Kazik - Zaraza https://www.youtube.com/watch?v=zZxgr-b8ri0

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i DobreFilmyTu

 

Portret użytkownika euklides

A wiesz, że kiepska

A wiesz, że kiepska wentylacja w budynku ma fatalny wpływ na twoje zdrowie? Będziesz miał syndrom chorego budynku. Grzyby, pleśnie itd.

Głosuj przeciw
-25

Skomentuj