Epidemia koronawirusa ostatecznie udowodniła, że lewicowe postulaty są absurdalne i niebezpieczne

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Niewątpliwie jednym z najbardziej zauważalnych skutków pandemii kornawirusa SARS-CoV-2 jest to, że w sytuacji kryzysowej niemal wszystkie lewicowe dążenia okazały się absurdalne lub wręcz niebezpieczne. Lewicowe fetysze upadają jeden po drugim tylko ich zwolennicy jeszcze nei są łaskawi tego dostrzegać. Oto kilka z nich, które w warunkach epidemii okazały się nieprzemyślanymi fantasmagoriami.

Kolektywny transport zbiorowy

W czasach pandemii nagle okazało się, że tak promowany transport publiczny jest zagrożeniem dla zdrowia publicznego, a zwalczane konsekwentnie prywatne samochody okazują się być jedynym sensownym środkiem transportu umożliwiającym unikanie kontaktu ze zbiorowiskami ludzi, którzy moga zarażać otoczenie rozmaitymi patogenami, a nie tylko osławionym ostatnio koronawirusem SARS-CoV-2. Innymi słowy bez względu na to czy mamy epidemię czy nie, transport zbiorowy jest niebezpieczny z epidemicznego punktu widzenia. 

 

Tym bardziej szokują ostatnie posunięcia władz samorządowych w miastach takich jak Warszawa czy Wrocław, gdzie ilość kursów komunikacji miejskiej celowo zmniejszono powodując zatłoczenie tych środków transportu i w oczywisty sposób wzmagając niebezpieczeństwo epidemiczne. Jest na to nawet paragraf w postaci art. 165 Kodeksu Karnego. Czy doczekamy się władzy, która rozliczy obecnych decydentów z ich prawdopodobnie przestępczych działań?

 

Masowa imigracja

Wolny przepływ ludzi i towarów to piękna idea, ale okazuje się, że w dzisiejszym świecie jest ona też bardzo niebezpieczna i to jak się okazuje nie tylko w kontekście terrorystycznym, a również epidemiologicznym. Lewica od dawna zamyka oczy na te niebezpieczeństwa snując baśń o biednych kobietach i dzieciach, których trzeba przyjąć na zasiłki w Europie i USA. Przez ostatnie lata ściągnięto tych nowych obywateli wiele milionów, ale w obliczu epidemii nie wiadomo co będzie dalej. Imigranci z północnej Afryki, którzy przybyli na socjal do Francji od kilku tygodni salwują się ucieczką, aby przeczekać koronawirusa w swoich krajach. W portach Marsylii uciekający imigranci robili ruch do samego końca gdy można było jeszcze podróżować.

 

Co nieco szokujące, w obliczu pandemii, lewicowi politycy z Finlandii doszli do wniosku, że co prawda rozprzestrzenia się koronawirus i praktycznie wszystkie kraje zamknęły ruch dla cudzoziemców, ale trzeba przyjąć wszystkich "poborowych ISIS" zwanych w UE uchodźcami, którzy zostali zwiezieni przez tureckiego prezydenta Recepa Erdogana na unijną granicę, bo w Europie mają oni większą szansę przeżyć infekcję!

 

Gender

Według wszelkich danych na koronawirusa SARS-CoV-2 chorują tylko kobiety i mężczyźni, ze szczególnym uwzględnieniem tej ostatniej płci. Nic nie wiadomo aby na tą infekcję zapadały pozostałe 63 płcie. To może być bardzo ważne w kontekście przetrwania gospodarki. Wystarczy, że obywatele, którzy należą do pozostałych płci uznawanych przez lewicę, zgłoszą się i wypełnią lukę w zatrudnieniu. Skoro nie są ani kobietami ani mężczyznami, statystycznie rzecz biorąc koronawirus jest im niestraszny.

 

Walka z państwami narodowymi

Lewica przez ostatnie dekady miała pełne usta sloganów o europejskiej solidarności. Unię Europejską przedstawiano jako największe osiągnięcie naszych czasów, skrzętnie ukrywając jej coraz bardziej komunistyczne oblicze. Gdy okazało się, żenadszedł kryzys zdrowotny i umierają ludzie, decydenci unijni pozostali bierni i zaczęły działać państwa narodowe. To właśnie one zaczęły decydować o walce z koronawirusem i prowadzić ją podejmując wszelkie potrzebne decyzje.

 

Nagle okazało się, że nie jesteśmy mitycznymi Europejczykami tylko Włochami, Hiszpanami, Francuzami czy Polakami. Każdy walczy o przetrwanie stosując swoje metody. Unia Europejska nie przydała się zupełnie do niczego. Mogą najwyżej łaskawie oddać nam nasze pieniądze wpłacone do unijnego budżetu w ramach naszej składki. Teraz w czasach kryzysu bardziej przydadzą się w Polsce. Strefa Schengen przestała istnieć a jeżdzący z kuframi między Brukselą i Starsburgiem Parlament Europejski to zbyt drogi sposób na przekupywanie lokalnych polityków, którym płaci się tam krocie.

 

Alarmizm klimatyczny

Nagle ludzie przestali się martwić, że są zmiany klimatu. Globalne ocieplenie jest sprzymierzeńcem bo ciepło nie sprzyja propagacji wirusów. Obserwacje laboratoryjne wskazują na to, że ten konkretny koronawirus SARS-CoV-2 najlepiej radzi sobie wtedy gdy jest chłodno, w temperaturze do 9 stopni Celsjusza. Przestaje być aktywny przy -20C i powyżej +20C. Najlepszym dowodem, że ciepło nie sprzyja koronawirusowi jest ekspansja jest właściwie brak epidemii COVID-19 w Afryce. Gdy jest cieplej wirus grypy czy koronawirusy, mają się źle. Ich przetrwanie na powierzchniach płaskich radykalnie się skraca. Zatem jeśli ktoś postuluje żeby było zimniej to musi mieć świadomość, że to korzystne dla wirusów.

 

Okazało się też, że rzesze ludzi nagle zdały sobie sprawę, że mogą mieć realne problemy, a nie wymyślone przez alarmistów klimatycznych. Nikt już nie interesuje się świętą GretąThunberg aż musiała zabłysnąć oświadczając, że chyba tez złapała koronawirusa. Oczywiście opiera się to na jej odczuciach a nie żadnych testach. Jest to raczej rozpaczliwe zwrócenie na siebie uwagi. Chociaż może osoba, która twierdzi, że widzi niewidzialny dwutlenek węgla może się też sama diagnozować na obecność wirusa RNA

 

Nowa Normalność

Gdy zrobi się cieplej i liczba zakażeń spadnie nadejdzie nowa normalność, czyli coś co wyłoni się po kwarantanie ludzi niemal na całym świecie. Nic nie będzie już takie samo. Gospodarka będzie zdziesiątkowana. Czy to oznacza też kres lewicowych szaleństw? Lepiej dla wszystkich aby ten nowy świat był oparty na pracy i bogaceniu się a nie na lewicowych ideologiach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

W Chinach zarażeni

W Chinach zarażeni koronawirusem otrzymali nowy lek, który  już po niecałych dwóch tygodniach pomógł im zwalczyć niemal wszystkie objawy, a ich stan zdrowia wrócił do normy. Trwają dalsze testy i prace, aby lek udostępnić na całym świecie. Chorym podano tocilizumab – który niemal całkowicie wyleczył ich w kilkanaście dni.  Pacjenci, poddani testom, byli w stanie poważnym lub krytycznym. Przebywali w dwóch oddzielnych szpitalach we wschodniej prowincji Anhui w Chinach, a testy przeprowadzono w połowie lutego.Podano im lek wraz z rutynową terapią. Po zaledwie kilku dniach gorączka pacjentów wróciła do normy, a wszystkie inne objawy zniknęły. Z 20 pacjentów aż 19 zostało wypisanych po około 13 dniach od wdrożenia nowego leczenia.

 

Portret użytkownika inzynier magister

Ogłoszona przez WHO pandemia

Ogłoszona przez WHO pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 skutkuje coraz częstszymi ograniczeniami prywatności. Z jednej strony stanowią one, jak się wydaje, niezbędny środek walki z zarazą. Z drugiej jednak jawią się jako zagrożenie swobód obywatelskich.Jak podaje portal CNN Business, rządy na całym świecie wykorzystują osiągnięcia techniki do monitorowania osób poddanych kwarantannie. Na przykład Izrael zaakceptował użycie technologii śledzenia telefonów komórkowych do monitorowania podejrzanych o przenoszenie koronawirusa. Tajlandia z kolei – według doniesień – udostępnia przybywającym na lotniska nowe karty SIM, służące do namierzania ich miejsca pobytu przez 14 dni. CNN informuje też o przykładzie z Hongkongu. Mężczyźnie przybyłemu tam z zagranicy przekazano opaskę na nadgarstek. Władze nakazały mu ją uaktywnić po przybyciu do domu, a następnie przespacerować się wzdłuż jego czterech skrajnych punktów. Dzięki temu władze mogły dopilnować czy przebywa on w domu podczas kwarantanny.Prym w wykorzystaniu technologii do walki z koronawirusem wiodą Chińczycy. Jak zauważa Marcin Zajączkowski [zaufanatrzeciastrona.pl] „oprócz klasycznych działań, jak pomiar temperatury na ulicach czy kwarantanna, pod koniec lutego media zaczęły informować o wdrażaniu na szeroką skalę dedykowanej aplikacji. Mieszkańcy, by móc poruszać się po mieście (wejście do metra, do galerii handlowej czy na dworzec), zmuszani są do instalowania na swoim telefonie aplikacji uzyskującej dostęp między innymi do informacji o właścicielu i lokalizacji. Program poprzez wyświetlanie zielonych, żółtych i czerwonych kodów QR, niezbędnych do zeskanowania w napotkanych punktach kontrolnych, informuje, kto stanowi zagrożenie i powinien być poddany kwarantannie (bez prawa wstępu do danego miejsca). Jednakże – według analiz wykonanych przez redakcję New York Timesa – aplikacja posiada również mechanizmy do przekazywania informacji o stanie osób oraz ich lokalizacji lokalnym organom ścigania”.Z kolei 24 marca „Washington Post” poinformował o rozmowach toczonych przez amerykańskie władze z Facebookiem, Google i firmami technologicznymi. Chodzi o wykorzystanie danych zebranych z telefonów do śledzenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. W postaci anonimowej i zbiorczej.Co dalej?
Rozwój metod inwigilacji i postęp w dziedzinie IT skłania do postawienia pytania: czy obecne kontrole staną się jeszcze bardziej zaawansowane w przyszłości? Na taką ewentualność zwrócił uwagę izraelski naukowiec i pisarz Noah Harari na łamach „Financial Times”. Autor proponuje wyobrażenie sobie rządu przyszłości nakazującego noszenie biometrycznego ubrania mierzącego temperaturę. Dane od razu przesyłane byłyby do rządu, który wiedziałby, z kim obywatel się spotykał. Pozwoliłoby to na natychmiastową reakcję władz i zdławienie epidemii. Ceną byłoby jednak drastyczne naruszenie prywatności.Sytuacja na świecie zdaje się zmierzać właśnie w kierunku tego typu totalitarnej kontroli. Wydaje się, że jesteśmy gotowi sprzedawać wolność, prywatność i prawa obywatelskie za bezpieczeństwo epidemiczne – z jego zapewniania rządy zazwyczaj nie wywiązują się najgorzej. Ba, te ostrzejsze odnoszą większe sukcesy.Pozostaje jednak stałe trzymanie ręki na pulsie. Warto pytać – zawsze i wszędzie – czy dane środki są niezbędne? Czy stanowią konieczne ograniczenie w walce z zarazą? Czy też przeciwnie – wygodną wymówkę dla maksymalizacji rządowej kontroli?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Mojeimię44

Najpierw stwórz problem a

Najpierw stwórz problem a potem podaj rozwiązanie. Skur...yny nie spodziewały się jednego, że ilość zmarłych będzie tak ograniczona. Z ich założeń miały umrzeć miliony a tu h...j.  Kolejna sprawa to prywatne firmy które chcą przejąć. Te programy ratowania firm to wydmuszka.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ Najbardziej podoba mi się argument Prawicy o tym, że Lewica i Lewactwo chce zniszczyć Kościół Kat...olicki. Może w końcu Katolicy wzięliby się za czytanie Ewangelii i doczytali to, że najbardziej znanym na świecie ANTYKLERYKAŁEM był Jezus Chrystus, w którego podobno Katolicy i PIS tak bardzo wierzą. 

Portret użytkownika Weles

Widzę, że autor tekstu nie

Widzę, że autor tekstu nie odczytuje ostatnich zjawisk właściwie. Ziemia daje nam upominającego klapsa i kiedy miejmy nadzieję kataklizmy i epidemie się skończą to nie będzie czas na „bogacenie” tylko na uderzenie się w pierś i czym prędzej wprowadzenie zasad zgodnych z życiem w zgodzie  z naturą a nie dalsze sranie pod siebie z błogim zadowoleniem. Ten czas już minął.  Także „lewicowe” postulaty klimatyczne jeszcze nabiorą tempa panie adminie.

Portret użytkownika Max 1983

Szcześliwi są wrogowie lewicy

Szcześliwi są wrogowie lewicy::)Za wszystko co złe można ją winić, a jak coś złego zrobi prawica ...to i tak sie okazuje że to lewica tylko taka ukryta(patrz pis).Jak się okazuje nawet komunikacja miejska to lewica, no tak a rowerzyści to lgbt ,znamy to.

Z wirusem ponoć najlepiej sobie radzą Chińczycy więc panie admin jak rozumiem to ich model życia i sprawowania władzy jest optymalny??No taki wniosek sie nasówa po przeczytaniu tego artykułu.

Pomocy Unii nie ma, bo na co liczycie ?Teraz łapki do unii wyciągać??Trzeba było nie pluć jadem kilka lat.Zresztą ta pomoc by i tak była bo otrzyma ją 26 państw , tylko obecne rządy nieudaczników nawet wniosku nie potrafią złożyć kiedy trzeba ....ale już leci pomoc z Chin, więc tak czy siak pomoc zewnątrz jednak potrzebna i takie państwo jak Polska jak widać sobie samo nie poradzi.

Wątki o zmianie klimatu przez litość komentować nie będę,gender też zostawie bo traktuje to raczej jako złośliwość niż merytoryczne argumenty.

Zgodze się co do masowej imigracji ,w takich ilosciach jak nam to zafundowała Merkel i spółka to się nie mogło udać .

Normalność??Świat nie był, nie jest i nie będzie normalny, bo ludzie byli są i będą idiotami(w 90%)Tak więc dalej będziemy żyli wariatkowie, tylko trochę inne leki będa teraz podawać.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Cizia z Alabamy

Hejka żenujący człowieku! Nie

Hejka żenujący człowieku! Nie lubię czytać wypocin osób które w tak oczywistych tematach nie potrafią być zero jedynkowi. Lewica NICZEGO nie wnosi do życia.. niczego.. jedynie co potrafi to tworzyć wizję "idealnego świata, przepełnionego miłością".. bardziej przeraża mnie Twój podpis. Jeżeli tak bardzo nie potrafisz odnaleźć się w tym świecie i jedyną rzecz ma którą masz ochotę to onanizować się przy końcu świata, kup linę, znajdź gałąź i idź zrób to szybciej

 

Strony

Skomentuj