Skoro wszystkie lotniska zostały sparaliżowane a loty odwołane, to dlaczego ta mapa temu zaprzecza…?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Media od tygodnia bez przerwy informują o zamkniętych lotniskach oraz o paraliżu transportu samolotowego. Jednak mapa lotów z poniedziałku 16 marca, z godziny 20:13 pokazuje coś zupełnie innego.

Coś tu jest nie tak. Problem z koronawirusem zaczyna przypominać odcinek „Z archiwum X”, biorąc pod uwagę wszystkie dziwne okoliczności, które składają się na obecną sytuację na świecie. Media w zasadzie mówią tylko o jednym. Rządy zamykają granice, wprowadzają narodowe kwarantanny, inwigilują, giełda wariuje, ceny ropy spadają. A poniższa mapa może pokazywać, że jesteśmy uczestnikami realnego „Truman Show”.

Tak o to wyglądał ruch lotniczy nad Europą wieczorem w poniedziałek 16 marca:

Trudno uwierzyć, że wszystkie te loty miały na celu wyłącznie sprowadzenie do ojczystych krajów tych obywateli, którzy zechcieli w tym trudnym czasie przypomnieć sobie o swoich narodowościach.

Może trzeba zacząć powoli składać w całość te puzzle i nazwać rzeczy po imieniu?

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (6 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika gtr

Sam się doucz. "Puste loty"?

Sam się doucz. "Puste loty"? To brzmi tak absurdalnie, że nikt zdrowy na umyśle tego nie kupi. Dlaczego? Otóż podróż samolotem jest bardzo kosztowna ze względu na paliwo i nikt bez WAŻNEGO powodu nie będzie latał na darmo.

Portret użytkownika Ice

Jest taka zasada że linie

Jest taka zasada że linie lotnicze wykupuja złoty na danych lotniskach. I muszą wykorzystać aż 80% aby w następnym roku nie stracić mozliwosci kupna. Wiec linie lotnicze wola tracić paliwo niż miejsca na lotniskach szczególnie tych o dużym obliczaniu. Na mapie widać wszystkie loty komercyjne A więc też cargo. Natomiast ruch jest większy Ale nie ma tu widocznych maszyn wojskowych i rządowych.

Portret użytkownika R4

Tak z ciekawości sobie

Tak z ciekawości sobie sprawdziłem ruch i widzę że połowa to cargo (DHL, FedEx), sporo lotów bez oznaczenia lotniska docelowego (czyli nie rejsowe), trochę prywatnych samolotów i helikopterów. Wystarczy sprawdzić samemu

Strony

Skomentuj