W Polsce ogłoszono stan epidemii, wchodzimy w wojenny reżim

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Władza robi co może, żeby nie wprowadzać stanu wyjątkowego na skutek ekspansji koronawirusa SARS-CoV-2. Najnowszy pomysł to wprowadzenie tak zwanego "stanu epidemii". Jest to coś w rodzaju stanu wyjątkowego lub stanu wojennego, bo niemal takie prerogatywy daje to państwu. 

 

Na stronach internetowych Dziennika Urzędowego Ministerstwa Obrony Narodowej poinformowano, że MON polecił "wydzielić do pomocy policji, w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, pododdziały Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej". Zatem już oficjalnie wojsko wyjdzie na ulice, ale jeszcze nie po to aby pilnować porządku, ale po to aby wspomagać państwo w ochronie granic oraz w egzekwowaniu kwarantanny osób nią objętych. 

 

Wprowadzenie stanu epidemii oznacza, że państwo będzie mogło korzystać z zasobów przedsiębiorstw tak jakby trwała wojna. Będzie też można rozpoczynać izolację określonych obszarów, które mogą stanowić zagrożenie epidemiczne. 

W tej chwili nie ma o tym jeszcze mowy, ale jeśli okaże się, że szybko rośnie ilość zakażonych, wprowadzenie stanu epidemii powoduje, że radzenie sobie z takimi ogniskami zakażeń będzie łatwiejsze. Niestety będzie się to odbywało poprzez gwałcenie wolności obywatelskich, które w tym samym na skutek wyjątkowej sytuacjo, zostały zawieszone. 

 

Znaczy to tyle, że na przykład nie będzie można odmówić izolacji, jak ta wegetarianka, która uciekła bo karmiono ją kiełbasą. Od momentu gdy wprowadzono stan epidemii tacy trudni pacjenci będą izolowani pod przymusem. Co więcej, jeśli ktoś jest poddany przymusowej kwarantannie i nie spełnia jej wymogów, nie grozi mu już 5 tysięcy złotych kary, ale 30 tysięcy złotych! 

 

Wszyscy liczą teraz na to, że wreszcie zadziała globalne ocieplenie. Według badań klinicznych aktywność koronawirusa SARS-CoV-2 drastycznie spada przy temperaturze - 20 stopni Celsjusza oraz przy + 20 stopniach. Najlepsza temperatura do przetrwania koronawirusa poza organizmem nosiciela to około 5-7 stopni Celsjusza. Pech w tym, że w ciągu najbliższych dni w Polsce będzie akurat pogoda, sprzyjająca wirusowi. 

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Mechanik

Wczoraj przekraczałem granicę

Wczoraj przekraczałem granicę Polsko-Niemiecką z kierowcą międzynarodowym, ja jako pasażer. Wypełniłem druk z adresem pod którym mam odbyć kwarantannę. Straż graniczna nie sprawdziła mojego paszportu ani dowodu osobistego, czyli mogłem wpisać dowolnie wymyślone dane, wzięli kartkę i kazali jechać. Podałem puste mieszkanie w trosce o dziewczynę i innych ludzi bo przejechałem pół Europy, dwa lotniska, dworce i nigdy nie wiadomo czy nie złapałem tego gowna. Na pytanie czy jak pojechałbym na kwarantannę do dziewczyny to ona też będzie objęta kwarantanna odpowiedzieli że nie, że mamy uważać żebym jej nie zaraził ale będzie mogła normalnie wychodzić. Kolega, który wracał tydzień wcześniej i też jest na kwarantannie ani razu nie był kontrolowany i nikt się nim nie interesuje. Uważam że cała akcja z tymi kwaranntannami i stanem zagrożenia epidemiologicznego to pokazówka a nasze państwo nie jest na to przygotowane. Dziwne że ludzie jeszcze nie umierają jak we Włoszech. Jeszcze taka ciekawostka, Paryż w godzinach szczytu wygląda niesamowicie prawie nie widać ludzi ani aut, rondo przy łuku triumfalnym zupełnie puste jak i inne miejsca, sceny jak z filmów o zombi, niezwykłe.

Portret użytkownika znawca

Kaczyński używa Unii

Kaczyński używa Unii Europejskiej do kontrolowania polskiego społeczeństwa.

Nie uważam aby w Polsce trwała epidemia. Swoje wywody nt. tego, opieram o oficjalne dane, jakie można bezproblemowo znaleźć w internecie, wystarczy wpisać frazę w wyszukiwarce : koronawirus mapa, osobiście polecam tę stronę : https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,zasieg-koronawirusa-covid-19--mapa-,artykul,43602150.html

To nawet jest ciekawe (aczkolwiek nie jest to śmieszne, choć śmiać się chce) jak się przegląda informacje o liczbie chorych/zmarłych. Podstawowy miernik jakości przeprowadzonego badania, powinnyśmy opierać o liczbę ludności, w danym obszarze świata. I tak na tej podstawie, człowiek może doznać następującej konsternacji porównawczej :

1). W CHRL żyje 1 mld 350 mln ludzi, trwa tam koniec epidemii, zaraziło się ponad 80 tyś., z kolei w trójkącie subkontynentu indyjskiego od Pakistanu/200 mln, poprzez Indie/1 mld 100 mln, aż po Bangladesz/165 mln ... żyje drugie półtora miliarda ludzi z regionu Azji, a liczba zarażonych jest znikoma.

2). W Iranie trwa epidemia, a po sąsiedzku w Pakistanie już nie. Nie trwa również w Iraku. Na wschód od Chin, w Japonii nic wielkiego się nie dzieje na 120 mln ludzi, a w 80 mln Korei Południowej spada liczba chorych.

3). Liczba zarażonych ludzi w całym USA jest sporo niższa, niż z całej Europy Zachodniej. Ludność USA to 350 mln, czyli nawet cała Europa Zachodnia nie ma tyle ludności. Terytorialnie USA jest mniej więcej takie, jak cała Europa, bez europejskiej części Rosji.

4). Nie trwa jakakolwiek epidemia w rajach tropikalnych, któregokolwiek z oceanów, a są one mega atrakcją turystyczną dla ludzi z Zachodu.

5). W trzecim świecie nie trwa epidemia, nawet w tym na lądzie w Afryce. Nie trwa epidemia w Latyno-Ameryce, ani nawet w Afryce Południowej, dotkniętej szczególnie zarazą wirusa HIV.

6). Im dalej na wschód Europy, tym koronawirus jest słabszy, od najbardziej na zachód rozstawionych Czech, poprzez Polskę i Bałkany, aż po Ukrainę, Białoruś i Rosję. Ponadto nie ma epidemii w Grecji, w Turcji, na Cyprze, w Izraelu ... to są również kraje makii śródziemnomorskiej, co mocno sugeruje, że czynnik wiosennego pylenia roślin, nie wpływa na wydajność rozprzestrzeniania się wirusa. A wirus się rozrósł we Włoszech, Hiszpanii i we Francji. Natomiast Portugalia ma wynik nie najgorszy.

Rząd PiS nie ma wpływu na zamykanie granic, bo to jest decyzja EU (poniekąd słuszna) ale na życie wewnątrz kraju ma wpływ - i jeśli nie chce przywrócić jego niezakłóconej ciągłości, to oznacza, że działa on w oparciu o znamiona władzy EU w RP, a nie o własne - posiadane prerogatywy.

Nie trwa żadna epidemia w Polsce, a jedyne co rząd teraz robi (ustanawiając stan epidemiczny), to popisuje się władzą, przed nadchodzącym terminem wyborów prezydenckich, który i tak powinien odroczyć na jesień.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika Jack Ravenno

"Początek boleści

"Początek boleści

4 Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem3. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści."

No to zaczyna się jazda po bandzie i od razu na grubo... Kiedyś to wszystko musiało się zacząć. Im bardziej się temu co się dzieje przyglądam tym bardziej sie to wszystko zbliża i staje coraz bardziej realne. No cóż - czas wracać do domu.

Strony

Skomentuj