Egzystencjalny wymiar pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. NIEPEWNOŚĆ, PANIKA, STRACH

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Najwyraźniej czasy spokoju, beztroski i braku zagrożenia mamy już za sobą. Kiedy skończy się pandemia koronawirusa, wiele rzeczy może ulec bezpowrotnej zmianie. Niewykluczone, że czeka nas potężny globalny kryzys finansowy spowodowany spadkami na giełdach, zapaściami finansów państw oraz bankructw wielu firm z branż, które aktualnie znalazły się w zawieszeniu (jak turystyka, transport, rozrywka, handel, gastronomia itp.).

Dzień w dzień docierają do nas przerażające i niepocieszające informacje, które w istotny sposób wpływają na naszą zbiorową świadomość. Licznik zakażeń i zgonów rośnie, co napędza w nas strach. Rodzi się poczucie niebezpieczeństwa i niepewności, które w negatywny sposób odbija się kondycji psychicznej wielu osób. Z jednej strony obawiamy się o zdrowie swoje i bliskich. Z drugiej o to, czy obecna sytuacja nie pogorszy w przyszłości naszej sytuacji ekonomicznej, a także kwestii bezpieczeństwa. Boimy się, że upadnie cała nasza służba zdrowia, że państwo zbankrutuje, że ustanie produkcja, a w rezultacie łańcuch dostaw i cały handel. Niektórzy ludzie, którzy całymi dniami oglądają programy informacyjne, obawiają się nawet ziszczenia się wielu hollywoodzkich post-apokaliptycznych produkcji.

 

UPADEK FAŁSZYWYCH WARTOŚCI

Sytuacja pandemii na obecnym stadium stanowi dla społeczeństwa nie tyle jeszcze RESET, co znak STOP i sygnał do opamiętania się. I faktycznie, powoli zaczyna się to dziać. Przez ostatnie kilka lat nasze społeczeństwa miały tak dobrze, że zaczęły się nudzić i wymyślać totalnie absurdalne ideologie. Można by pomyśleć, że tak niedorzeczne i samobójcze w swoich konsekwencjach, że chyba podświadomie prosiliśmy o jakiś rodzaj samozagłady.

Kiedy nadciąga zagrożenie, dochodzi do przewartościowania się wszystkich wartości. Nagle okazuje się, że najważniejsze dla ludzi jest bezpieczeństwo i zachowanie ciągłości swojego funkcjonowania, a nie wydumane problemy forsowane przez dekadenckich pseudointelektualistów.

Czy zauważyliście, ze w debacie publicznej (poza drobnymi wyjątkami) nie słychać ostatnio nic o:

  • feministkach, które walczą o prawa kobiet, które mają już od lat,
  • wolności krów do bycia nie gwałconymi przez byki,
  • członkiniach, które są równe członkom,
  • pięćdziesięciu iluś płciach w teoriach gender,
  • wolności kur do bycia nie gwałconymi przez koguty,
  • chomikach, które wstrzymują budowę strategicznej trasy,
  • politycznej poprawności,
  • itp. Itd.

Dlaczego? Ponieważ nie jest to czas na bzdurne i niedorzeczne tematy. W obliczu tak poważnego zagrożenia jak pandemia, trzeba zejść na ziemię i zacząć myśleć o normalnym życiu.

Lewicowi aktywiści pochowali się w swoich pracowniach absurdu i nie głoszą chwilowo swoich rewolucyjnych idei. Wiedzą, że na co dzień mogą je promować jedynie poprzez denerwowanie społeczeństwa i ruganie wszystkich jego świętości, na co ściągają na siebie gniew ludzi mających szacunek do tradycji. Bo właśnie przez obrazoburcze szokowanie, irytowanie i prowokację, chcą pokazać swoją wersję szlachetności i tak pożądanej przez globalistów postępowości.

Prawdopodobnie w chwilach zagrożenia normalny człowiek zaczyna rozumieć, że lewicowa postawa jest sprzeczna z instynktem samozachowawczym. Dodatkowo jest pełna hipokryzji oraz egoizmu. Poprzez narzucanie innym swoich jedynie słusznych moralnych postaw, arogancko zakładając że są szlachetne, lewicowość daje wyznawcy fałszywe poczucie tego, że czyni się dobrze i zmienia świat na lepsze. Zapomina się o jednym szczególe - albowiem chce się robić wszystkim dobrze, ale na siłę, co jest w rezultacie tak piętnowanym przez neomarksistowskich wieszczy (i „wieszczyń”) gwałtem.

Reasumując, w obecnej sytuacji zaczynamy rozumieć, że od seksualności krów czy empatii do chomików europejskich ważniejsze jest jednak kondycja kraju, który ma nam zapewnić bezpieczeństwo. A więc: własne elektrownie, kopalnie, porty, firmy produkcyjne, niezależność energetyczna i nie uleganie lobby antyweglowego. To jest dla nas lekcja, pokazująca prawdziwe priorytety, w oparciu o które powinny się potoczyć dalsze losy kraju, kiedy zakończy się to koronawirusowe dziadostwo.

 

MASOWE ZAKUPY

W sytuacjach kryzysowych ludzie rzucają się na sklepy. Dochodzi do wielu irracjonalnych zachowań konsumenckich, kiedy walczy się o nie, albo kupowane są niepotrzebne towary, które nie zostaną skonsumowane i skończą na śmietniku. U jednych taka sytuacja wzbudza panikę, u innych zażenowanie i śmiech. Ale prawda leży po środku.

Warto jest zawczasu zrobić zapasy, aby nie było potrzeby udawania się codziennie do sklepu i ryzykowania. Ale trzeba to zrobić mądrze i tak, aby ograniczyć do minimum liczbę wizyt w placówkach handlowych. W naszym przypadku najlepszą porą na bardzo spokojne i przemyślane zrobienie zapasów był okres, kiedy koronawirus zaczął szaleć w Lombardii i mieliśmy szansę na żywo obserwować, jak Włosi zaczęli szturmować sklepy i wyszarpywali sobie z rąk ostatnie makarony. Wtedy można właśnie było przewidzieć, że skoro w najbogatszej, najbardziej cywilizowanej części Włoch ludzie zaczną tak wariować, u nas prędzej czy później będzie to samo.  

U nas falę szaleństwa zakupowego mamy już za sobą. W sklepach znów są pełne półki. W Internecie powstały dziesiątki memów wyśmiewających osoby robiące masowe zakupy – bo faktycznie, jak tłumy się rzuciły na wszystko i brakowało produktów, było to momentami groteskowe.

Nadal uważam, że robienie przemyślanych zapasów jest mądre, ale trzeba to zrobić przed całym wariactwem, albo w jego trakcie znaleźć bezpieczne okno – na przykład po pierwszej i drugiej fali uderzeniowej, kiedy wiara nakupuje towaru i zdążą uzupełnić półki (wtedy mamy pewność, że trafimy na mało klientów w obiekcie). Pamiętajmy też, że dzisiaj pójście do sklepu (już nie wspomnę o aptece) może okazać się sportem ekstremalnym. Maseczka i rękawiczki przed niczym nas nie uchronią.

 

KWARANTANNA

Chodzą żarty w sieci, że kwarantanna może się skończyć dla odbywających ją na jeden z czterech sposobów: otyłością, ciążą, alkoholizmem albo rozwodem. Jednak patrząc na to, co się dzisiaj dzieje bardzo dobrze, że jest ona obowiązkowa dla wszystkich wracających zza granicy albo podejrzanych o kontakt z osobami zarażonymi. Bo nawet osoba, która uważa, że dobrze się czuje może przechodzić to bezobjawowo i być nieświadomym roznosicielem koronowirusa. Na dzisiaj odnotowano ponad 300 naruszeń kwarantanny, co świadczy tylko o tym, że część osób zachowuje się bardzo nierozsądnie i egoistycznie. Kara za nieprzestrzeganie kwarantanny wzrosła do 30 tysięcy złotych, co być może ostudzi zapędy pewnych nieodpowiedzialnych osób. To nie są żarty, ponieważ w grę wchodzi ludzkie życie.

 

IZOLACJA

Wymarłe polskie miasta, opustoszałe ulice, zamknięte szkoły, zamknięte sklepy, kina, restauracje, puste środki komunikacji, praca w dużej mierze zdalna albo urlopy opiekuńcze, zamknięte granice dla obcokrajowców. Paranoja? Nie sądzę. Raczej przejaw zdrowego rozsądku i zbiorowej odpowiedzialności. Oczywiście zdarzają się drobne przypadki nierozwagi, jak np. młodzież imprezująca w Poznaniu nad Wartą albo nad Wisła w Warszawie, czy znudzeni emeryci jadący przez pół miasta tramwajem, żeby kupić w Lidlu banany z promocji.

Za to w innych krajach pełen luz i maniana: tłumy ludzi na plażach na Florydzie, Kalifornii czy Francji. W Bangladeszu 25 tysięcy muzułmanów zebrało się, aby modlić się o przepędzenie koronawirusa. W Hiszpani 100-tysięczna  demonstracja feministek. We Francji w Landerneau pochód 3.5 tysiąca osób przebranych za smerfy. W Paryżu tysiące żółtych kamizelek uprawiających nowy francuski sport narodowy, czyli zamieszki. Do tego setki mniejszych przykładów bagatelizowania zagrożenia.

 

PANDEMONIUM

Będzie to bardzo ciężki czas dla nas wszystkich i miejmy nadzieję, że szybko i bez większych strat to wszystko się zakończy, abyśmy mogli bezboleśnie wrócić do normalnego życia.

Póki co w artykule nie wspomniałem nic o Chinach, ponieważ byłby to temat raczej na osobną publikację. Jedyne co mogę zasugerować, to że gdybym był Chińczykiem na obiedzie u babci, babcia z pewnością powiedziałaby do mnie „możesz zostawić ryż, ale zjedz nietoperza”.

Cieszę się, że Polacy posiadają wytrenowany przez setki lat doświadczeń potężny instynkt samozachowawczy, którego teraz będziemy bardzo potrzebowali. Doskonale widać to na przykładzie tego, jak Polska wcześnie zareagowała prewencyjnie na zagrożenie koronawirusem w postaci: zamknięcia granic, placówek oświatowych, dostępności urzędów, ograniczenia handlu i rozrywki, odwołania imprez masowych itp. Dochodzi do tego godna pochwały zdyscyplinowana postawa społeczeństwa.  

Na zachodzie Europy zostało to zbagatelizowane, a gdy teraz próbują to częściowo wprowadzać, są już dawno z ręką w nocniku. Obawiam się, że ich odmienna mentalność oraz niezorganizowanie znacznie utrudni i tak trudną już sytuację. Weźmy na przykład  Hiszpanów, którym ograniczono wychodzenie z domu. Jak sobie poradzili? Wypożyczają sobie psy za 5 EUR na godzinę, aby można było „legalnie” przejść się na spacer. Gratulacje!

Na koniec unijna perełka. Czechy i Włosi dostali pomoc medyczną z Chin – Bruksela nie zorganizowała takowej? Niemcy zarekwirowali chiński transport 830 tysięcy maseczek, które były zamówione przez Włochy, bo uznali, że bardziej im się przyda. Normalnie komedia… Takie i wiele innych sytuacji pokazuje, ze Unia jako jeden sprawny organizm to fikcja. Z kolei tzw. Solidarność europejska to pusty frazes, hipokryzja i bajka dla naiwnych. Każdy dba o siebie, a jak robi to ktoś inny niż Niemcy albo Francja, to jest szykanowany.

Teraz można dostrzec, jak niepotrzebnym i nieskutecznym biurokratycznym tworem okazuje się Unia Europejska. Niby jakaś tam finansowa pomoc została przeznaczona, aczkolwiek do tej pory największym sukcesem Unii było wpłyniecie na Netflixa, żeby obniżył jakość swoich filmów, aby nie blokować ruchu w sieci. Wow!

Stare powiedzenie mówi – umiesz liczyć, licz na siebie. I to jest prawda. Tylko państwa narodowe potrafią w sytuacjach kryzysowych zatroszczyć się o swoich obywateli.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: Civil Ground
Portret użytkownika Civil Ground

Z wykształcenia socjolog. Od przeszło 20 lat interesuje się polityką. Główna tematyka zainteresowań: geopolityka, konflikty światowe, wpływ popkultury i religii na społeczeństwo.


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Cóż można dodać do tego co

Cóż można dodać do tego co było napisane wcześniej " Któż przeciw mnie jeśli Bóg ze mną " . A nie dajcie się zwieść sodomitom , niewiernym i dwulicowym abyście nie pomarli . Chrońcie granice i zwieżcie wszystkich Polaków do domu nawet za darmo a Bóg będzie wszystkim błogosławił . Czas to ostatni i początek czasów .

Portret użytkownika euklides

Cieszę się, że Polacy

Cieszę się, że Polacy posiadają wytrenowany przez setki lat doświadczeń potężny instynkt samozachowawczy, którego teraz będziemy bardzo potrzebowali

Kolejny chazar, który mówi o Polakach w trzeciej osobie... Nic nie mamy wytrenowane chazarze. Kryzys pokazał, że jako społeczeństwo jesteśmy kompletnie w d... i y o tym dobrze wiecie. Stąd te pochwały od Kornhausera i oddanych sekciarzy twojego pokroju.

 

Z wykształcenia socjolog. Od ponad 20 lat interesuje się polityką. Główne zainteresowania: geopolityka, konflikty światowe, nowe technologie, wpływ religii i popkultury na społeczeństwo.

Portret użytkownika euklides

Twoje marzenia o zamykaniu

Twoje marzenia o zamykaniu ludzi się nie ziszczą hitelrku, gdyż to "świetnie zorganizowane" państwo właśnie wykorzystało wszystkie swoje rezerwy na przedstawienie pt. koronawirus. A po wakacjach koronawirusowych państwo polinowskie zabierze się do wzmożonego grabienia celem ratowania koryta. Czy będzie inaczej?

Portret użytkownika marecki1445

"Jednak patrząc na to, co się

"Jednak patrząc na to, co się dzisiaj dzieje bardzo dobrze, że jest ona obowiązkowa dla wszystkich wracających zza granicy albo podejrzanych o kontakt z osobami zarażonymi. Bo nawet osoba, która uważa, że dobrze się czuje może przechodzić to bezobjawowo i być nieświadomym roznosicielem koronowirusa."

Jaka izolacja, jaka kwarantanna? Dziesiątki tysięcy Ukraińców nadal przemieszczają się bez problemu. Wystarczy, że mają pozwolenie na pracę w Polsce i kwarantanna ich nie dotyczy. Przypomnę swój wpis sprzed paru dni  https://zmianynaziemi.pl/comment/514947#comment-514947  gdzie jest wyjaśiony mechanizm. Nie mam pojęcia czemu nikt dalej nie zwraca na to uwagi. W sieci pełno wpisów osób wyrażających się w niewybredny sposób o Polakach wracających z zachodu, pisanych słusznie czy nie słusznie, nie będę dyskutował. Fakt jest taki, że wszyscy oni muszą przejsć kwarantanne nawet jak dla mnie śmieszną domową /powinna być jednak w jakiś izolowanych ośrodkach/ a o tym cisza.

Wczoraj byłem zrobić zakupy dla starszej osoby i chcąc nie chcąc musiałem przejść w okolicy dworca. Ludzi ogólnie mało na mieście za to 15 osobowa grupa rosyjsko języczna, która właśnie wysiadła z pociągu, z walizami, tobołami wesoło robiła sobie zdjęcia. Czemu o tym taka cisza w mediach? Boicie się temat poruszyć, nawet tu na ZNZ?

Portret użytkownika Binx

UWAGA !! niemieckie media

UWAGA !! niemieckie media (interia należąca do Bauer Media z Hamburga) rozpowszechniają FAKE NEWS ze POLACY zablokowali wysyłkę maseczek do WŁOCH !! Jest to wojna informacyjna jakoby to POLACY blokowali pomoc dla WŁOCHÓW !!  (Niemcy zablokowali wywóz 830 tys maseczek z Chin przeznaczonych dla Włochów) 
 

Portret użytkownika inzynier magister

Państwo włoskie i hiszpańskie

Państwo włoskie i hiszpańskie zostaną cakowicie zniszczone bo w tych państwa jest najwięcej ludzi z cywilizacji które nie dbają o czystość i mają nawyk brudu i roznoszenia zarazków ! Do tego we Francji i u Niemców jest pełno takich zbiorowisk cywilizacji które nie mają nawyku czystości więc niewykluczone że zaraza będzie jeszcze bardziej niszczyła społeczeństwa Europy które odeszły od Boga Jezusa, a to ma znaczenie bo tylko Bóg Jezus może uratować Europę i Świat !!! A Włosi do czasu aż nie wyprowadzą pachamamy z Watykanu i aż nie spalą jej oficjalnie jako działa szatańskich iluminatw będą wybijani przez zarazę ! Módlmy się za Polskę by Jezus Chrystus zlitował się nad Polakami i Polską ! Polska musi zmienić masoński symbol orła i hymn masoński i zamienić flagę na takąz Krzyżem Chrystusa i zamienić hymn polski na chrześcijański !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Robson78RR

W latach 1957-58 grypa

W latach 1957-58 grypa azjatycka wg. statystyk pochłonęła do 4 mln ludzi na świecie. Ojciec opowiadał że ponad tydzień leżał z gorączką 39-40 st. W mojej małej miejscowości ( ok 5 tys. mieszkańców ) ludzie umierali w tutejszym szpitalu w prowizorycznych łóżkach na korytarzach dzisiątkami dziennie.
W latach 1968-1971 grypa hongkong pochłonęła ok 1 miliona ludzi, w europie najgorzej oberwały włochy( mediolan ) i holandia , w polsce umarło według PRLowskich statystk 25 tysięcy polaków. Chyba statystyki było dużo zaniżone bo babcia kolegi, która w tym czasie pracowała jako pielęgniarka w naszym szpitalu, opowiadała że nie było dnia że 3-4 umierały ( szpitał na 60 łóżek ).
I tak na koniec na pocieszenie:
U mojej miejscowości epidemia dżumy z 1625 i 1635 roku wybiła 90% ludności miasteczka.
Nasi dziadkowie i pradziadkowie przeszli hiszpankę, więc i większość z nas przeżyje.
Sam jestem 40+, pewnie że się trochę obawiam, ale powiem Wam coś ważnego - wszyscy boją się śmierci, co jest totalnie nieracjonalne, bo śmierć to jedyne, pewne w 100% zdarzenie, która dotknie każdego, powtarzam KAŻDEGO z nas.
Każda pandemia ma pozytywne aspekty.
Miłej soboty.

Portret użytkownika Rakhar

Ludzie są tak zaślepieni

Ludzie są tak zaślepieni swoim ego, że nie spójnika między jednym czasownikiem („rozumieją”) a drugim („jest”).---#---Ludzie są tak zaślepieni swoim ego że nie rozumieją czym jest życie, nie rozumieją czym jest śmierć, trzymają się kurczowo czegoś ulotnego i co trwa tylko moment, nie rozumiejąc że jedyna rzecz, dla której przybyli na ten świat to doświadczać a sam świat, w którym się znajdują jest jedynie mirażem, ułudą...---#------#---rozumieją czym jest życie,---#---http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1041:przecinek-przy-imiesowach-przysowkowych-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58">rozumieją czym jest życie, nie spójnika między jednym czasownikiem („rozumieją”) a drugim („jest”).---#---Ludzie są tak zaślepieni swoim ego że nie rozumieją czym jest życie, nie rozumieją czym jest śmierć, trzymają się kurczowo czegoś ulotnego i co trwa tylko moment, nie rozumiejąc że jedyna rzecz, dla której przybyli na ten świat to doświadczać a sam świat, w którym się znajdują jest jedynie mirażem, ułudą...---#------#---rozumieją czym jest śmierć,---#---http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1041:przecinek-przy-imiesowach-przysowkowych-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58">rozumieją czym jest śmierć, trzymają się kurczowo czegoś ulotnego i co trwa tylko moment, nie "rozumiejąc, że".---#---Ludzie są tak zaślepieni swoim ego że nie rozumieją czym jest życie, nie rozumieją czym jest śmierć, trzymają się kurczowo czegoś ulotnego i co trwa tylko moment, nie rozumiejąc że jedyna rzecz, dla której przybyli na ten świat to doświadczać a sam świat, w którym się znajdują jest jedynie mirażem, ułudą...---#---rozumiejąc, że---#---rozumiejąc że">rozumiejąc że jedyną rzeczą, dla której przybyli na ten świat, jest doświadczać! a sam świat, w którym się spójnika między jednym czasownikiem („znajdują”) a drugim („jest”).---#---Ludzie są tak zaślepieni swoim ego że nie rozumieją czym jest życie, nie rozumieją czym jest śmierć, trzymają się kurczowo czegoś ulotnego i co trwa tylko moment, nie rozumiejąc że jedyna rzecz, dla której przybyli na ten świat to doświadczać a sam świat, w którym się znajdują jest jedynie mirażem, ułudą...---#------#---znajdują jest jedynie mirażem,---#---http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1041:przecinek-przy-imiesowach-przysowkowych-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58">znajdują jest jedynie mirażem, ułudą... Większość spójnika między jednym czasownikiem („zajmuje”) a drugim („wygląda”).---#---Większość zajmuje się tylko tym jak wygląda i myśli o tym co może stracić, młodość, urodę, zdobywaniem a wszystko przemija.---#------#---zajmuje się tylko tym jak wygląda i---#---http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1041:przecinek-przy-imiesowach-przysowkowych-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58">zajmuje się tylko tym jak wygląda i myśli o co"---#---Większość zajmuje się tylko tym jak wygląda i myśli o tym co może stracić, młodość, urodę, zdobywaniem a wszystko przemija.---#---tym, co---#---tym co">tym co może stracić, młodość, urodę, to co nagromadzili a i tak wszystko przemija. Mało kto skupia się na zrozumieniu samego siebie, nie myśli normalnie, daje się tylko sterować poprzez media społecznościowe, kulturę i otwierający: "„".---#---Mało kto skupia się na zrozumieniu samego siebie, nie myśli normalnie, daje się tylko sterować poprzez media społecznościowe, kulturę i "paradygmaty", będąc musztrowany od samego początku życia by owe fundamentalne założenia stały prawdą w jego życiu, jak głupia owca podąrza za stadem, nie rozumiejąc kim i po co jest, chce się w nim tylko wyróżniać...---#---„---#---"">"paradygmatyzamykający: "”".---#---Mało kto skupia się na zrozumieniu samego siebie, nie myśli normalnie, daje się tylko sterować poprzez media społecznościowe, kulturę i "paradygmaty", będąc musztrowany od samego początku życia by owe fundamentalne założenia stały prawdą w jego życiu, jak głupia owca podąrza za stadem, nie rozumiejąc kim i po co jest, chce się w nim tylko wyróżniać...---#---”---#---"">", spójnika między jednym czasownikiem („będąc”) a drugim („stały”).---#---Mało kto skupia się na zrozumieniu samego siebie, nie myśli normalnie, daje się tylko sterować poprzez media społecznościowe, kulturę i "paradygmaty", będąc musztrowany od samego początku życia by owe fundamentalne założenia stały prawdą w jego życiu, jak głupia owca podąrza za stadem, nie rozumiejąc kim i po co jest, chce się w nim tylko wyróżniać...---#------#---będąc musztrowany od samego początku życia by owe fundamentalne założenia stały prawdą w jego życiu,---#---http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1041:przecinek-przy-imiesowach-przysowkowych-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58">będąc musztrowany od samego początku życia by owe fundamentalne założenia stały się prawdą w jego życiu, jak głupia owca podąża za stadem, nie rozumiejąc kim i po co w ogóle jest, żre trawę bo inne ją jedzą... Jedyne czego większość chce to się wyróżniać, może barwą, kształtem, pomysłem, ideą ale to nie jest istotne... Być lepszym od innych to już coś, ale Ci inni chcą być lepszymi od niego a to problem i tak uczestniczą razem w wyścigu do mety którą i jest śmierć a później wszystko pryska niczym zdmuchnięty ogień świecy, wszystko znika i zostaje tylko dusza, ciało astralne czy kto tam co woli, może pustka. Tylko należy pamiętać że jest się tym czym się myśli że się jest. że".---#---Mówiąc że jest wolnym człowiekiem, który posiada prywatne poglądy, który ocenia wszystko i wszystkich do okoła.---#---Mówiąc, że---#---Mówiąc że">Mówiąc że jest się wolnym człowiekiem, który posiada prywatne poglądy, który ma prawo do oceniania wszystkiego i wszystkich do koła, którego umysł i zmysły drąży jedynie zazdrość, ograniczenie i chęć zdobywania... Czytając nagłówek epidemia, czy zaraza istota taka traci grunt pod nogami, nie potrafi powiązać iż".---#---Który czytając nagłówek epidemia, czy zaraza traci grunt pod nogami, nie potrafi powiązać faktów iż wszystko na świecie się powtarza a pomimo to i tak dalej wszystko trwa i istnieje.---#---faktów, iż---#---faktów iż">faktów iż wszystko na świecie się powtarza, wszystko przemija a pomimo to i tak dalej wszystko trwa i istnieje, zmieniają się tylko daty i imiona, a może, może gdy już umrzesz to wrócisz jako inne imię z inną liczbą urodzenia by dalej doświadczać tego co w swoim pędzie zgotowałeś już temu świtu w poprzednim życiu, do czego prowadzi Cię konsumpcjonizm i cały ten pęd? Skończą się epidemie, będą inne zagrożenia może z powodu nieprzewidywalnej pogody,  może jakaś wojna, spójnika między jednym czasownikiem („skończy”) a drugim („zabije”).---#---Skończą się epidemie, będą zagrożenia z powodu nieprzewidywalnej pogody, skończą się te zagrożenia, może nastąpi jakaś wojna, skończy się wojna możę ludzi zabije głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba i tak w kółko i w kółko, strach który ogranicza i ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający, jak to mówią nałogowi palacze, "na coś w końcu trzeba umrzeć" i nie warto się bać czegoś co jest oczywiste, tak jak i oczywiste jest to że nie chodzi mi tu o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania wirusa żeby zobaczyć co się stanie, będzie co będzie i jest co jest a jest to co ma być, macie czas żeby spojżeć w siebie, spędzić czas z rodziną czego na codzień pewnie za wiele nie robicie, cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści.---#------#---skończy się wojna możę ludzi zabije głód,---#---http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1041:przecinek-przy-imiesowach-przysowkowych-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58">a może po wojnie ludzi głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba, może spadnie asteroida, może potop a może... i tak w kółko i w kółko, prawdopodobnie należy postawić tak: "strach, który".---#---Skończą się epidemie, będą zagrożenia z powodu nieprzewidywalnej pogody, skończą się te zagrożenia, może nastąpi jakaś wojna, skończy się wojna możę ludzi zabije głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba i tak w kółko i w kółko, strach który ogranicza i ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający, jak to mówią nałogowi palacze, "na coś w końcu trzeba umrzeć" i nie warto się bać czegoś co jest oczywiste, tak jak i oczywiste jest to że nie chodzi mi tu o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania wirusa żeby zobaczyć co się stanie, będzie co będzie i jest co jest a jest to co ma być, macie czas żeby spojżeć w siebie, spędzić czas z rodziną czego na codzień pewnie za wiele nie robicie, cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści.---#---strach, który---#---strach który">strach który ogranicza i spójnika między jednym czasownikiem („ściska”) a drugim („jest”).---#---Skończą się epidemie, będą zagrożenia z powodu nieprzewidywalnej pogody, skończą się te zagrożenia, może nastąpi jakaś wojna, skończy się wojna możę ludzi zabije głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba i tak w kółko i w kółko, strach który ogranicza i ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający, jak to mówią nałogowi palacze, "na coś w końcu trzeba umrzeć" i nie warto się bać czegoś co jest oczywiste, tak jak i oczywiste jest to że nie chodzi mi tu o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania wirusa żeby zobaczyć co się stanie, będzie co będzie i jest co jest a jest to co ma być, macie czas żeby spojżeć w siebie, spędzić czas z rodziną czego na codzień pewnie za wiele nie robicie, cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści.---#------#---ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający,---#---http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1041:przecinek-przy-imiesowach-przysowkowych-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58">ściska wasze dłowy niczym imadło jest tym co jest najbardziej przerażające, jak to mówią nałogowi palacze, otwierający: "„".---#---Skończą się epidemie, będą zagrożenia z powodu nieprzewidywalnej pogody, skończą się te zagrożenia, może nastąpi jakaś wojna, skończy się wojna możę ludzi zabije głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba i tak w kółko i w kółko, strach który ogranicza i ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający, jak to mówią nałogowi palacze, "na coś w końcu trzeba umrzeć" i nie warto się bać czegoś co jest oczywiste, tak jak i oczywiste jest to że nie chodzi mi tu o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania wirusa żeby zobaczyć co się stanie, będzie co będzie i jest co jest a jest to co ma być, macie czas żeby spojżeć w siebie, spędzić czas z rodziną czego na codzień pewnie za wiele nie robicie, cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści.---#---„---#---"">"na coś w końcu trzeba umrzećzamykający: "”".---#---Skończą się epidemie, będą zagrożenia z powodu nieprzewidywalnej pogody, skończą się te zagrożenia, może nastąpi jakaś wojna, skończy się wojna możę ludzi zabije głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba i tak w kółko i w kółko, strach który ogranicza i ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający, jak to mówią nałogowi palacze, "na coś w końcu trzeba umrzeć" i nie warto się bać czegoś co jest oczywiste, tak jak i oczywiste jest to że nie chodzi mi tu o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania wirusa żeby zobaczyć co się stanie, będzie co będzie i jest co jest a jest to co ma być, macie czas żeby spojżeć w siebie, spędzić czas z rodziną czego na codzień pewnie za wiele nie robicie, cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści.---#---”---#---"">" i nie spójnika między jednym czasownikiem („warto”) a drugim („jest”).---#---Skończą się epidemie, będą zagrożenia z powodu nieprzewidywalnej pogody, skończą się te zagrożenia, może nastąpi jakaś wojna, skończy się wojna możę ludzi zabije głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba i tak w kółko i w kółko, strach który ogranicza i ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający, jak to mówią nałogowi palacze, "na coś w końcu trzeba umrzeć" i nie warto się bać czegoś co jest oczywiste, tak jak i oczywiste jest to że nie chodzi mi tu o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania wirusa żeby zobaczyć co się stanie, będzie co będzie i jest co jest a jest to co ma być, macie czas żeby spojżeć w siebie, spędzić czas z rodziną czego na codzień pewnie za wiele nie robicie, cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści.---#------#---warto się bać czegoś co jest oczywiste,">warto się bać czegoś co jako jedyne jest oczywiste, co jest jedynym pewniakiem w tej całej gonitwie, na tym świecie ułudy. W tym co staram się przekazać nie chodzi mi o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania obecnego zagrożenia jakim jest panująca pandemia ale o to żebyście przyjęli do siebie fakty, spójnika między jednym czasownikiem („będzie”) a drugim („będzie”).---#---Skończą się epidemie, będą zagrożenia z powodu nieprzewidywalnej pogody, skończą się te zagrożenia, może nastąpi jakaś wojna, skończy się wojna możę ludzi zabije głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba i tak w kółko i w kółko, strach który ogranicza i ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający, jak to mówią nałogowi palacze, "na coś w końcu trzeba umrzeć" i nie warto się bać czegoś co jest oczywiste, tak jak i oczywiste jest to że nie chodzi mi tu o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania wirusa żeby zobaczyć co się stanie, będzie co będzie i jest co jest a jest to co ma być, macie czas żeby spojżeć w siebie, spędzić czas z rodziną czego na codzień pewnie za wiele nie robicie, cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści.---#------#---będzie co będzie i">będzie co będzie i spójnika między jednym czasownikiem („jest”) a drugim („jest”).---#---Skończą się epidemie, będą zagrożenia z powodu nieprzewidywalnej pogody, skończą się te zagrożenia, może nastąpi jakaś wojna, skończy się wojna możę ludzi zabije głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba i tak w kółko i w kółko, strach który ogranicza i ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający, jak to mówią nałogowi palacze, "na coś w końcu trzeba umrzeć" i nie warto się bać czegoś co jest oczywiste, tak jak i oczywiste jest to że nie chodzi mi tu o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania wirusa żeby zobaczyć co się stanie, będzie co będzie i jest co jest a jest to co ma być, macie czas żeby spojżeć w siebie, spędzić czas z rodziną czego na codzień pewnie za wiele nie robicie, cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści.---#------#---jest co jest a jest to co ma być,---#---http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1041:przecinek-przy-imiesowach-przysowkowych-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58">jest co jest a jest to co ma być, macie żeby".---#---Skończą się epidemie, będą zagrożenia z powodu nieprzewidywalnej pogody, skończą się te zagrożenia, może nastąpi jakaś wojna, skończy się wojna możę ludzi zabije głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba i tak w kółko i w kółko, strach który ogranicza i ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający, jak to mówią nałogowi palacze, "na coś w końcu trzeba umrzeć" i nie warto się bać czegoś co jest oczywiste, tak jak i oczywiste jest to że nie chodzi mi tu o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania wirusa żeby zobaczyć co się stanie, będzie co będzie i jest co jest a jest to co ma być, macie czas żeby spojżeć w siebie, spędzić czas z rodziną czego na codzień pewnie za wiele nie robicie, cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści.---#---czas, żeby---#---czas żeby">czas żeby spojrzeć w siebie, spędzić czas z rodziną, zastanowić się nad samym sobą a nie nad wszystkimi wokół, czego na co dzień.---#---Skończą się epidemie, będą zagrożenia z powodu nieprzewidywalnej pogody, skończą się te zagrożenia, może nastąpi jakaś wojna, skończy się wojna możę ludzi zabije głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba i tak w kółko i w kółko, strach który ogranicza i ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający, jak to mówią nałogowi palacze, "na coś w końcu trzeba umrzeć" i nie warto się bać czegoś co jest oczywiste, tak jak i oczywiste jest to że nie chodzi mi tu o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania wirusa żeby zobaczyć co się stanie, będzie co będzie i jest co jest a jest to co ma być, macie czas żeby spojżeć w siebie, spędzić czas z rodziną czego na codzień pewnie za wiele nie robicie, cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści.---#---co dzień---#---codzień">codzień pewnie za wiele nie robicie, spójnika między jednym czasownikiem („cieszcie”) a drugim („zajmujcie”).---#---Skończą się epidemie, będą zagrożenia z powodu nieprzewidywalnej pogody, skończą się te zagrożenia, może nastąpi jakaś wojna, skończy się wojna możę ludzi zabije głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba i tak w kółko i w kółko, strach który ogranicza i ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający, jak to mówią nałogowi palacze, "na coś w końcu trzeba umrzeć" i nie warto się bać czegoś co jest oczywiste, tak jak i oczywiste jest to że nie chodzi mi tu o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania wirusa żeby zobaczyć co się stanie, będzie co będzie i jest co jest a jest to co ma być, macie czas żeby spojżeć w siebie, spędzić czas z rodziną czego na codzień pewnie za wiele nie robicie, cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści.---#------#---cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią,---#---http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1041:przecinek-przy-imiesowach-przysowkowych-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58">cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, nie musicie jej wypatrywać ponieważ ona wie kiedy i gdzie z każdym z was się spotka, spójnika między jednym czasownikiem („weźmie”) a drugim („ma”).---#---Skończą się epidemie, będą zagrożenia z powodu nieprzewidywalnej pogody, skończą się te zagrożenia, może nastąpi jakaś wojna, skończy się wojna możę ludzi zabije głód, skończy się głód, może ludzi dopadnie kolejna wielka choroba i tak w kółko i w kółko, strach który ogranicza i ściska wasze dłowy niczym imadło jest przerażający, jak to mówią nałogowi palacze, "na coś w końcu trzeba umrzeć" i nie warto się bać czegoś co jest oczywiste, tak jak i oczywiste jest to że nie chodzi mi tu o namawianie ludzi do gromadzenia się i rozsiewania wirusa żeby zobaczyć co się stanie, będzie co będzie i jest co jest a jest to co ma być, macie czas żeby spojżeć w siebie, spędzić czas z rodziną czego na codzień pewnie za wiele nie robicie, cieszcie się tym a nie zajmujcie się śmiercią, ona poradzi sobie bez was, weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści.---#------#---weźmie co ma zabrać i---#---http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1041:przecinek-przy-imiesowach-przysowkowych-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58">weźmie co ma zabrać i na jakiś czas odpuści, sami jesteście własną śmiercią, bo przez to że patrzycie na innych, boicie się żyć własnym życiem. Pozdrawiam.

Portret użytkownika nikt2

Zdjęcia z manewrów sprzed 10

Zdjęcia z manewrów sprzed 10 lat. Co za obciach. Tak samo to słynne zdjęcie rzędu trumien z Włoch ... okazuje się że to zdjęcie utopionych uchodźców z 2016 roku. Nic nie usprawiedliwia takiej szkodliwej propagandy. Powinieneś zrobić jak twój prorok Mojeimie44 - ubrać worek po ziemiankach i zamieszkać na ulicy. No bo wiesz "nasze kamienice, a twoje ulice" - tam jest twoje miejsce, a nie tu srać propagandę w internecie.

Portret użytkownika nel35

To nie komedia, to draństwo.

To nie komedia, to draństwo. Ale cóż się dziwić, Niemcy postąpili po niemiecku. A unia, to taki sztuczny twór, który działa na zamówienie. Przez ostatnie lata nie przepuścili żadnej okazji, żeby poujadać na nasz kraj. To ciągłe pouczanie przy byle okazji, wszak tzw. stara unia to lud światły, postępowy itp i ma prawo. Niestety lata dobrobytu pozbawiły ich instynktu samozachowawczego i zdolności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, bo przez dziesięciolecia takowych nie było. I nawet, jak zaraza się rozpanoszyła po całym świecie, były pomruki, że Polska miała czelność zamknąć granice.

Strony

Skomentuj