NASA znowu ostrzega, że potencjalnie niebezpieczna asteroida zbliża się do Ziemi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Asteroida, połowa wysokości Mount Everest, zbliży się do Ziemi pod koniec kwietnia. Obiekt kosmiczny o nazwie OR2 porusza się wokół Słońca i ma wymiary do 4,1 km średnicy. Ciało niebieskie przeleci obok naszej planety po trajektorii oficjalnie zdefiniowanej jako „zbliżanie się do Ziemi”.

 

Według NASA, 29 kwietnia 2020 r. potencjalnie niebezpieczna asteroida OR2 przejdzie blisko, ale w bezpiecznej odległości od Ziemi. Od nas będzie dzielić go odległość około 6,3 miliona km. Ze względu na swój rozmiar asteroida będzie dość wyraźnie widoczna nawet dla prostych teleskopów.

 

Będąc na orbicie Słońca, asteroidy mogą czasem zbliżyć się do Ziemi. Przejście OR2przypomina o potencjalnych zagrożeniach czających się w kosmosie, chociaż obiekt nie stanowi zagrożenia dla ludzkości.

 

Astronomowie NASA uważają, że każde ciało niebieskie o długości ponad 1 km jest wystarczająco duże, aby spowodować globalne szkody w wyniku zderzenia. Takie katastroficzne sytuacje są bardzo rzadkie i zdarzają się raz na kilka milionów lat. Obecnie NASA nie wymienia żadnej asteroidy lub komety, która mogłaby zderzyć się z naszą planetą.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.3 (4 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika nauta

"niebezpieczna asteroida... w

"niebezpieczna asteroida... w bezpiecznej odległości". Bardzo ciekawe, na czym polega niebezpieczność tej asteroidy. Jest jakaś agresywna, obwieszona ładunkami wybuchowymi albo wirusami? To tylko radosna twórczość tallinna, czy zapasowe źródło "niebezpieczeństwa"?

Skomentuj