Aż 27 ofiar śmiertelnych zatrucia alkoholem w Iranie. Chcieli się zabezpieczyć przed koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Plotka jakoby alkohol miał zdolność zabijania koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała tragiczne konsekwencje. Po spożyciu przemysłowego alkoholu, w prowincji Khuzestan w Iranie, zmarło aż 27 osób!

 

Irańczycy chcieli się ochronić przed koronawirusem i zaopatrzyli się w alkohol, który nie powinien być spożywany. Jest on zwykle stosowany do dezynfekcji, na przykład w szpitalach. Nieszczęście zostało spowodowane plotkami, że alkohol zapobiega zarażeniu SARS-CoV-2. Wirusy są rzeczywiście niszczone przez alkohol, ale nie w żyłach zarażonych tylko na płaskiej powierzchni. 

 

Przecierając stół alkoholem o zawartości minimum 70%, da się skutecznie unieszkodliwić większość wirusów pozostających tam w oczekiwaniu na naszą dłoń, która potem zaprowadzi je do ust, nosa lub oczu. Wypicie alkoholu powoduje tylko tyle, że układ odpornościowy nie będzie działał normalnie, organizm będzie osłabiony a to umożliwi łatwiejsze zakażenie oraz niebezpieczniejszy przebieg choroby. 

 

Iran został krajem Bliskiego Wschodu najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Według oficjalnych danych choruje tam 7161 osób, zmarło 237 a 2394 wyzdrowiało. 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

yyyyyyyyyyyyyy - tak się mi

yyyyyyyyyyyyyy - tak się mi zastanowiło przez chwilkę:

skoro wszystko wychodzi na to że to sprawka usraela, to czy nie dlatego przed tym wszystkim sprzątnęli Sulejmaniego - aby przypadkiem Sulejmani nie użył w odwecie swoich wszystkich zabawek jakimi dysponował rozpierdalając za ten haniebny czyn cały israel i usa.

 

A jeśli chodzi o śmierć 27 ludzi w Iranie od alkoholu - to winę ponoszą  trole internetowe, które pitolą takie głupoty nie mając żadnej wiedzy. Na broń bilogiczną nie ma żadnych prostackich sposobów Sad

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Portret użytkownika Echo

Co jest ciekawe, to ze we

Co jest ciekawe, to ze we Wloszech i w Iranie wirus zaczal sie w podobnym czasie i jest podobna ilosc ludzi zarazonych, tylko ze we Wloszech umarlo juz  463 i wyleczonych jest tylko 724 ,a w Iranie nie zyje 291, a wyleczonych 2731 na dzien dzisiejszy. Chyba Iran ma lepsze metody leczenia, bo ta roznica jest zastanawiajaca. 

 

Portret użytkownika Medium

Chorują ponoć ci, którzy się

Chorują ponoć ci, którzy się boją. Strach ponoć jest najlepszym magnesem dla owego wirusa. Ludzie optymistyczni, aktywni, o wysokiej wibracji, nie lękający się, nie zachorowują lub infekcje przechodzą bardzo lekko, wręcz niedostrzegalnie. 

Iran znany jest z wielkiego ducha, więc wcale mnie nie dziwi wysoki procent wyleczeń. Dodatkowo oczywiście organizacja pomocy chorym i jakość pomocy w Iranie ma zapewne wyższy poziom. 

Portret użytkownika Medium

Robaczkowa, po wylewie

Robaczkowa, po wylewie tętniaka zrobili mi operację głowy tylko dlatego, że miałam stosunko młody wiek, 50 lat. Nie wiem, jaka była owa granica wieku do operacji, w każdym razie załapałam się. Operacja, jak sprawdziłam, kosztowała 16 tysięcy z hakiem.

Portret użytkownika euklides

Jakby wyzerować podatki i

Jakby wyzerować podatki i zlikwidować państwową służbę zdrowia to te 16 tys. zł każdy by sobie odłożył z palcem w d.... Nie trzeba by wtedy liczyć na łaskę "darmowej" służby zdrowia. No, ale ludziska wolą żyć złudzeniami, a potem być zdumionym, że im "nie pomagają tak jak mieli"....

Portret użytkownika Medium

Pewnie masz rację. Państwowej

Pewnie masz rację. Państwowej służby zdrowia można się bać choćby z tytułu zapisu w kwestii transplantologii. Wszystko jedno teraz korzystam z prywatnej służby zdrowia, mam pakiet ubezpieczeniowy w prywatnej firmie. I jest super, łatwy dostęp do specjalistów, krótkie terminy badań. Żyć nie umierać! 

PS. Jedyne, czego należy sobie życzyć, to zmiana systemu postępowania nie w sensie ekonomicznym, a w sensie medycznym, bo i w prywatnej obowiązują te same wskazania medyczne, co w państwowej.

Strony

Skomentuj