Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zaledwie dwa dni po przegłosowaniu w polskim Sejmie niebezpiecznej, totalitarnej ustawy koronawirusowej, dającej nieograniczone możliwości państwu bez jakichkolwiek konsekwencji dla jego funkcjonariuszy, mamy pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. 

Pacjent zarażony koronawirusem znajduje się w szpitalu w Zielonej Górze. Wszystkie osoby, które miały z nim kontakt przebywają w izolacji. Minister Łukasz Szymowski poinformował o tym na specjalnej konferencji prasowej. Powiedział, że w całym kraju w tej chwili jest 68 osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem koronawirusa, w izolacji pozostaje już ponad 300 osób a pod nadzorem służb sanitarno epidemiologicznych jest ponad 4,5 tysiąca osób.

 

Minister zastrzegł, że bilans może się zmieniać dynamicznie, bo podejrzeń odnośnie przypadków infekcji koronawirusem jest sporo. Szumowski zaznaczył też, że w tej chwili pracują wszystkie laboratoria w kraju. Średni czas badania wynosi obecnie rzekomo do 8 godzin.

Zarażony koronawirusem to mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec Zielonej Góry. Pierwszy polski pacjent z koronawirusem, gdy poczuł się źle zadzwonił do lekarza, który polecił mu wezwanie karetki. Dzięki temu uniknięto zagrożenia w przychodni oraz ewentualnie na SOR. Obecnie przechodzi chorobę dość łagodnie, a jego stan jest dobry. POinformowano, że nie ma on wysokiej gorączki i rokowania co do wyleczenia są dobre.

 

Jak podał w najnowszym komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny, na świecie potwierdzono już ponad 90 tys. zachorowań, a od stycznia 2020 roku, 3,1 tys. osób zmarło z powodu koronawirusa. Pojawienie się tego patogenu oznacza, że będzie obecny w naszym otoczeniu i wkrótce koronawirusa przechoruje większość populacji. Za jakiś czas będziemy tego wirusa klasyfikować jako powodującego przeziębienie i dołączy do całkiem spore grupy innych wirusów.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rochel57

Lek na COVID-19. Dokument

Lek na COVID-19. Dokument naukowy. W Polsce to ARECHIN - fosforan chlorochiny - 6-19 zł. Za tani co ? Dlatego ..Eskimosi "wymyslili szczepionkę i robia skok na światowa kasę 

file:///C:/Users/HP/Downloads/Lek%20na%20koronawirusa%20COVID-19.pdf

Portret użytkownika SurvivorMan

Jestem z Zielonej Góry i

Jestem z Zielonej Góry i powiem tak:
Po pierwsze: Pacjent "zero" nie jest z Zielonej Góry tylko z Cybinki... Do nas go tylko przywieziono, bo szpital w Gubinie miał na niego wyjeb.ne jaja... I to o tyle dla Zielonej Góry dobrze, bo gość przyjechał odpowiednio zabezpieczony... Natomiast wśród ludzi którzy z nim wracali autokarem z Niemiec, nie było ani jednego lubuszanina... Wszystko pojechało w Polskę...
Po drugie: Tu w Zielonej Górze mówiło się o nim dwa dni przed tym, jak powiedziały o tym gównomedia... Gdy przedwczoraj TVPiS ogłaszał w Wiadomościach o 19:30 że w Polsce nie ma żadnego przypadku, zrobiłem w tym momencie solidny facepalm.
Po trzecie: Jestem ciężko zszokowany poziomem "poczucia humoru" polskiego społeczeństwa, produkującego debilne memy o moim mieście... Mało tego... Niby "hahaha, hihihi", ale do marketów zapierd.lają i o ryż walczą jak zwierzęta... Jak się śmiejesz debilu jeden z drugim, to bądź twardy i się śmiej do końca!
Podsumowując:
Wychodzi bokiem naśmiewanie się z Preppersów i prawdziwa twarz polskiego społeczeństwa, które nie jest już tym społeczeństwem w którym żyli nasi dziadkowie... Potrafiącym się zebrać i trzymac razem w trudnych chwilach...
A możliwe że wyjdzie to Polsce bokiem jeszcze bardziej... Bo ten kraj ma szansę na największe tempo rozwoju epidemii, pomimo żenującej propagandy w gównomediach, szczególnie w TVPiS, próbującej wmówić ludziom jak to oni są zajebiście przygotowani! GÓWNO A NIE PRZYGOTOWANI! A w połączeniu z debilną mentalnością polskiego społeczeństwa, gdy zaczynam się nad tym zastanawiać i patrzeć w niedaleką przyszłość, widzę jedynie... CIEMNOŚĆ!
Pozdrawiam i życzę wszystkim przetrwania w zdrowiu... Szczgólnie że w tym kraju nie będzie to łatwe...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Kruczysko

Siemasz, muszę potwierdzić

Siemasz, muszę potwierdzić twoje słowa. Jestem z Nowej Soli ale pochodzę i pracuje w Zielonej. Ludzie zachowują się strasznie. Wczoraj dla przykładu sam bawiłem się w preepersa i dwukrotnie spotkałem się z komentarzem "Pan też szykuje się na Apokalipse? " oczywiście odparłem, że owszem i robiłem swoje. W normalnym społeczeństwie ludzie powinni raczej wymieniać się spostrzeżeniami i pomoc dobrą radą zamiast wyśmiewać. Mentalność wielu polaków pozostawia wiele do życzenia. A najlepsze jak komentują, że potem Żona  nie ma makaronu na niedziele. Szkoda gadać... Dziś znów atakuje markety. Jeszcze sporo wody, soków itp. Muszę nabyć. Ludzie się teraz śmieją a później się zdziwią jak im kwarantanne nałożą na chatę i nie będą mieli co zjeść. 

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika SurvivorMan

Witaj.

Witaj.
Dokładnie tak jest jak piszesz... Ze mnie też łacha mają... Przykre jest to, że są to także ludzie, którzy wydawałoby się, są kolegami...
Ja jutro jeszcze dokupię parę rzeczy do tego co mam... Jest jeszcze sporo innego wartościowego towaru innego niż ryż, kasza czy makarony, który można zgromadzić... Mało tego... Jest sporo towaru który można odpowiednio przerobić, by dało się go przechować dłużej...
Róbmy swoje kolego i olać hejt...
Pozdrawiam.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Zbliżają się święta

Zbliżają się święta Wielkanocne. Katolicy będą w wielką sobotę całować trupa na krzyżu. Dopiero wtedy zacznie się prawdziwa pandemia. Swoją drogą plemię pustynne ma dobrze przemyślane operacje specjalne. Arabowie są jak katolicy całują namiętnie jakiś srebrny mur, po co całują? Żeby złapać odporność. Tak to jest z ludem wierzącym w pustynne bajeczki.

Portret użytkownika Katolik 2019r.

15 obietnic Matki Bożej dla

15 obietnic Matki Bożej dla odmawiających różaniec: 1. Wszyscy, którzy wiernie mi służyć będą odmawiając różaniec otrzymają pewne szczególne łaski. 2. Wszystkim odmawiającym różaniec przyrzekam moją szczególniejszą opiekę i wielkie łaski. 3. Różaniec będzie potężną zbroją przeciw piekłu, wyniszczy pożądliwości, usunie grzechy, wytępi herezje. 4. Cnoty i święte czyny zakwitną - wyprosi obfite boże błogosławieństwo; serca ludzkie odwróci od próżnej miłości świata, a pociągnie do miłości Boga i podniesie je do pragnienia rzeczy wiecznych; o, ileż dusz uświęci ta modlitwa. 5. Dusza, która poleca mi się przez różaniec - nie zginie. 6. Ktokolwiek odmawiać będzie pobożnie różaniec święty, rozważając równocześnie tajemnice święte nie zostanie pokonany przez nieszczęście, nie doświadczy karzącej bożej sprawiedliwości, nie umrze nagłą śmiercią; nawróci się, jeśli jest grzesznikiem, jeśli zaś sprawiedliwym - wytrwa w łasce i osiągnie życie wieczne. 7. Prawdziwi czciciele mego różańca nie umrą bez sakramentów świętych. 8. Chcę, aby odmawiający mój różaniec, mieli w życiu i przy śmierci światło i pełnię łask, aby w życiu i przy śmierci uczestniczyli w zasługach świętych. 9. Codziennie uwalniam z czyśćca dusze, które mnie czciły modlitwą różańcową. 10. Prawdziwie dzieci mego różańca osiągną wielką chwałę w niebie. 11. O cokolwiek przez różaniec prosić będziesz - otrzymasz. 12. Rozszerzającym mój różaniec przybędę z pomocą w każdej potrzebie. 13. Otrzymałam od mojego syna obietnicę, że wszyscy obrońcy różańca, będą mieli orędowników w niebie w czasie życia i w godzinie śmierci 14. Wszyscy, którzy odmawiają różaniec są moimi dziećmi, a braćmi Jezusa Chrystusa, mojego jedynego Syna. 15. Nabożeństwo do mego różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do nieba.
 

Portret użytkownika Piotrek

Co zrobić,  aby z jednej

Co zrobić,  aby z jednej strony nie siać paniki i anarchii  wśród ludzi wieściami wojennymi,  a jednocześnie w zaowalowany sposób przygotować ich na ewentualność zbliżającej się wojny (?), uderzenia  asteroidy w Ziemię  (?), wybuchu superwulkanu pod Kalderą Yelowstone (?) , itp. klęskom o zasięgu ogólnoświatowym ?

Otóż tworzy się zbiorową histerię o epidemii Koronawirusa,  w wyniku której ludzie zaopatrują się w niezbędne medykamenty oraz zapasy żywności i wody pitnej na okres pierwszych 2-3 tygodni,  tj. tyle,  ile prawdopodobnie będzie trwała kampania wojenna przy użyciu broni atomowej , bądź innej klęski żywiołowej na skalę globalną .

Pod przykrywką epidemii Koronawirusa elity światowe przygotowują nas  na to , co wkrótce stanie się naszym niechcianym i niespodziewanym udziałem,  śmierćionośnym udziałem .

Dlaczego uważam, że histeria z Koronawirusem oraz samo wywołanie ów histerii ma drugie dno ?

Otóż panowie i panie , każdego roku na całym świecie  z powodu grypy i powikłań pogrypowych umiera zdecydowanie więcej ludzi,  niźli w wyniku chińskiej grypy , tj.Koronawirusa , a mimo to nikt nie ogłasza kwarantanny,  nie zamyka lotnisk,  szkół,  kościołów, nie sugeruje noszenia maseczek  itd.

A zatem...............

 

 

Strony

Skomentuj