Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla

Kategorie: 

Norweski Komitet Noblowski przyznał w piątek Pokojową Nagrodę Nobla organizacji OPCW, która obecnie zajmuje się niszczeniem broni chemicznej w Syrii. Kraj w ten sposób uniknął agresji między innymi ze strony Stanów Zjednoczonych i Francji.

 

Jak stwierdził Komitet Noblowski, organizacja otrzymała to wyróżnienie za intensywne wysiłki w celu wyeliminowania arsenałów chemicznych na świecie a ostatnie wydarzenia w Syrii, w których użyto tej broni, wzmocniły potrzebę jej zniszczenia. W 2009 roku nagrodę otrzymał prezydent USA Barack Obama a gdy pojawiała się realna groźba konfliktu militarnego z Syrią, Rosja stwierdziła iż Pokojowa Nagroda Nobla powinna zostać mu odebrana.

 

Niektórzy jednak zastanawiają się dlaczego nagroda nie została przyznana Rosji. Kraj aktywnie sprzeciwiał się operacji militarnej i z pewnością miał duży wpływ na dalszy rozwój wypadków, czyli w tym wypadku zapobiegł kolejnej wojnie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika eva11

JA TEZ JESTEM  ZA LIKWIDACJA

JA TEZ JESTEM  ZA LIKWIDACJA BRONI CHEMICHNEJ  I ATOMOWEJ W IZRAELU ,KTO MI DA NAGRODE NOBLA ,...
JESTEM CIEKAWA ,ILE OSOB PRZEGLADA TEN PORTAL,BO PO TAKICH G..CH TO WYDAJE SIE,ZE TU JEST CIAGLE TA SAMA TROJCA .
PLAKAC SIE CHCE ,POPROSTU PLAKAC .......

Portret użytkownika rgb

Pokojową Nagrodę Nobla

Pokojową Nagrodę Nobla przyznano niejakiemu Obamie za mordowonie kobiet i dzieci w krajak arabskich jak również Beginowi. Nie widomo czy z a jego przemówienie:  „Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” – Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, w przemówieniu w Knesecie, cyt. Amnon Kapeliouk, Begin and the Beasts (Begin i bydło), New Statesman, 25.06.1982, czy też za : Masakra w Deir Jassin - 9-10.04.1948 - najlepszy przykład żydowskiego bestialstwa i neohitlerowskiego zdziczenia. Muktar wioski zgodził się dostarczyć syjonistom pewnych informacji. W operacji nazwanej "Jedność" Hagana współpracowała z Irgunem i Gangiem Sterna. O godz. 4:30 w nocy 9.04. syjoniści otoczyli wioskę, która była położona między żydowskimi osadami Givat Shaul i Montefiore. Przez dwa dni żydowscy kaci mordowali mężczyzn, kobiety i dzieci, bez względu na wiek. Gwałcili kobiety i rabowali domy. Mężczyznom odcinano genitalia. Relacja z eksterminacji pochodzi od doktora z Czerwonego Krzyża, który przybył na miejsce następnego dnia. Masakra została dokonana różnymi sposobami. Rozstrzeliwano, rzucano w ludzi granatami, zażynano nożami. Rozcinano brzuchy ciężarnych kobiet. Szczególną przyjemność sprawiało oprawcom zabijanie dzieci na rękach matek. Ok. 25 kobiet w ciąży zostało zakłutych bagnetami w brzuch. 52 dzieci okrutnie okaleczono i obcięto głowy na oczach rodziców. Agencja Żydowska i władze brytyjskie wiedziały o trwającej masakrze. Odpowiedzialnym za akcję był Menachem Begin, późniejszy laureat pokojowej nagrody Nobla. Pochodził z Polski. Hagana organizowała w 1946 zamach na hotel jerozolimski King David, w którym z rąk żydowskich kolonistów padło 500 osób. Kto może uhonorować zbrodniarza taką "nagrodą? Inny zbrodniarz.

Portret użytkownika jj

hehehehe, ok. Nobel/bubel,

hehehehe, ok. Nobel/bubel, daja juz teraz na wyrost najwiekszym zbrodniarzom (obierak banana), ta nagroda dawno stracila jakikolwiek prestiz.
 
w sprawie syrii- stawiam stowe, ze jak tylko wielki swiatowy komitet zniszczy bron chemiczna tam sprzedana przez ten sam zespol cwaniakow- to znajda nastepny powod zeby im dowalic, bo bez zajecia syrii- nie rozwala iranu, a taki jest plan w akcji od wielu lat.
 
wiec patrzcie uwaznie jak w niedlugim czasie pojawi sie jakies ogromne zagrozenie ze strony "rezimu" syryjskiego ktory zagraza calej planecie, i trzeba koniecznie zrownac nastepny suwerenny kraj z ziemia-dla naszego dobra.
 
trzeba zbombardowac brazowych ludzi dla ich wlasnego dobra....kazdy wojak jadacy na taki konflikt z naszego kraju nie zasluguje na najmniejszy szacunek.
 
 
out

Portret użytkownika gregorius

Pośmiertnie dajcie nagrodę

Pośmiertnie dajcie nagrodę nobla Stalinowi za likwidowanie wrogiego elementu, który niszczył jedyną słuszną idee demokracji ludowej......
Paranoja w tamtym roku UE dostała nobla teraz to coś ciekawe co za rok będzie, może Izrael dostanie....

Człowiek mądry liczy na swoją pracę, głupi ufa złudzeniom. 
gg 6170829

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem