Haiti nadal nie podniosło się po trzęsieniu ziemi a na dodatek zmaga się z epidemią cholery

Kategorie: 

Najbiedniejszy kraj w Ameryce po dziś dzień nie może podnieść się po trzęsienia ziemi, jakie miało tam miejsce w 2010 roku. Do tego na dużą skalę na Haiti panuje epidemia cholery, podaje Euronews.

 

Pomimo znaczących inwestycji finansowych w ramach krajowego systemu opieki zdrowotnej, poziom higieny jest uderzająco niski. Do tej pory nie rozwiano problemu zaopatrzenia ludności w wodę pitną. Brakuje toalet. Na wyspie prawie w ogóle nie prowadzi się chlorowania wody.


Wyżej wymienione czynniki i przypuszczalnie zakażenie przewleczone przez Nepalczyków w ramach misji ONZ, spowodowały pandemię cholery na Haiti. Rozprzestrzenia się ona bardzo szybko i zbiera żniwo. Mieszkający w namiotach Haitańczycy są łatwym łupem choroby, ponieważ spożywają zanieczyszczona żywność i wodę.


Sytuacja na wyspie znowu przykuwa uwagę świata. Jedna z amerykańskich organizacji humanitarnych chce uruchomić program szczepień na Haiti, aby zminimalizować skutki klęski z 2010 roku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nieufaj nikomu

 moim zdaniem sa rozwalane na

 moim zdaniem sa rozwalane na głupoty i bezmyslnie a reszte kradna ,gdyby unas byli karani  jak na ukrainie za bezmyslne roztrwanianie pieniedzy bylo by inaczej bo polowa by w kryminalach siedziala,ale zapytaj zapytaj survivalowca albo venture mysle ze znaja odpowiedzi na wszystkie pytania.

Portret użytkownika euklides

Bo na Ukrainie to cudownie

Bo na Ukrainie to cudownie jest. Tak właśnie działa socjalizm. Jakby mierzyć waszą miarą to sami jako zwolennicy tego dziadostwa i wyborcy partii, które rządziły w ostatnich 20 latach powinniście siedzieć w kryminałach, bo odpowiadacie za to co jest.

Portret użytkownika euklides

LOL, tobie jest chyba nie w

LOL, tobie jest chyba nie w smak, że wybrałeś sobie złodziei jako swoich reprezentantów i opowiadasz się za złodziejstwem jakim jest socjalizm. Nasze społeczeństwo lubi pokazaywać na innych paluszkiem, ale komu zawdzięczamy dług, drakońskie podatki, chore prawo i to co jest jak nie rządzącym przez ostatnie 20 lat partiom i ich wyborcom? Ci niewinni ludzie z tupolewa traktowali mnie jak bydło pyskaczu. Ja za to im nic złego nie zrobiłem, a za samolot to sobie muszę zapłacić z własnej kieszeni. Dlatego nie wiem czemu chciałbyś mnie pakować do beznadziejnego państwowego tupolewa, ale czego się spodziewać po wyborcy pisu.

Portret użytkownika SurvivorMan

W myśl przysłowia: "Nie

W myśl przysłowia: "Nie dyskutuj z głupim, bo najpierw zniży Cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem", proponuję przerwać natychmiast konwersację z tym osobnikiem... Typ jest oderwany od rzeczywistości, a przyparty do muru umie tylko obrażać... W dodatku tak się podnieca, że zapomina o poprawnej polszczyźnie... Na prawdę, odradzam dalszą polemikę...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Prostaku? Lol... W życiu tak

Prostaku? Lol... W życiu tak się nie uśmiałem. Z "gUry" dziękuję za ten kabaret!
Boże... Gdyby nie internet, nigdy bym nie wiedział że po świecie chodzą takie ciężkie przypadki...
Aha... I jeszcze jedno: Sam sobie wstawiasz plusa pod swoimi farfoclami? Bo nie wierzę że jest jeszcze jeden taki okaz jak Ty!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
          _____    
/\/\ /\/\ |___ / ___
/ \ / \ |_ \ / _ \
/ /\/\ \ / /\/\ \ ___) | | __/
\/ \/ \/ \/ |____/ \___|
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII