Deszcz meteorów w Indiach. Jeden z nich spadł i powstał krater o głębokości 6 metrów!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na indyjskie miasto Alwar znajdujące się w Radżasthanie, spadł duży meteor. Podczas wejścia w atmosferę ciało niebieskie rozjaśniło nocne niebo, co wyłapały liczne kamery telewizji przemysłowej. 

 

Do zdarzenia doszło we wtorek nad ranem. Zdaniem lokalnych władz, szczątki meteoru dotarły do powierzchni Ziemi i wybiły krater o głębokości 6 metrów. Meteoryt wbił się w ziemię w jednej z okolicznych fabryk. Na szczęście nikt nie ucierpiał na skutek tego incydentu.

 

Do miasta Alwar przybyli już eksperci indyjskiej agencji kosmicznej, aby ocenić sytuację. Zespół badaczy starał się również już wcześniej zebrać jak najwięcej informacji o zdarzeniu za pomocą obrazów satelitarnych. Zdaniem ekspertów, wielkość meteoru mogła ulec znacznemu zmniejszeniu ze względu na wejście w ziemską atmosferę.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika bear

W marcu prawdopodobnie coś

W marcu prawdopodobnie coś grubszego się wydarzy, stawiam że albo morderstwo Trumpa albo zniszczenie meczetu Al Aqsa. W lutym raczej nic ciekawego już nie będzie. Tak właśnie objawiają się czasy końca. A ignoranci niech dalej sobie tłumaczą to przypadkiem i nauką. 

Portret użytkownika aahahaha

xD bear człowieku jest 21

xD bear człowieku jest 21 wiek a ty jesteś zadżumiony jak człowiek z 13 wieku... kolejny popapraniec czeka na koniec świata Lol ignoranci n eguja naukę i pieprzą takie bzdury jak ty bo każy kto neguje naukę jest skonczonym głupkiem

Portret użytkownika Medium

admin wrote:  Na indyjskie

admin wrote:
 Na indyjskie miasto Alwar znajdujące się w Radżasthanie, spadł duży meteor.

Jeśli meteor spadł i w dodatku zostawił krater, nabył miano meteorytu.

Wikipedia wrote:
 Większość meteoroidów zostaje spalonych w atmosferze w procesie ablacji wywołanej tarciem; nieliczne, które spadają na powierzchnię naszej planety, określane są mianem meteorytów[6][7].
To w kwestii formalnej.

Co do komentarza, to uwierzę w naturalne siły, jeśli będzie doniesienie o meteorycie, który spadł na terytorium USA Biggrin

Skomentuj