Szokująco niskie ciśnienie nad Atlantykiem. Bombogeneza produkuje cyklony nadciągające nad Europę

Kategorie: 

Cyklon Dennis - Źródło: NASA

Pogoda nad Atlantykiem jest w tym roku zdumiewająca. Najlepszym tego przykładem są kolejne cyklony, które powstają na skutek zjawiska zwanego bomobogenezą, występuącego w obszarze między Ameryką Północną a Europą. Kolejne niże są potem wpychane nad kontynent przez prąd strumieniowy, wywołując wiele katastrof naturalnych.

W zeszłą sobotę nad Atlantykiem zanotowano rekordowo niskie ciśnienie wynoszące zaledwie 920 hPa. Taki pomiar odnotowano w obrębie potężnego niżu Dennis. Można już mówić o całej seria cyklonów na Atlantyku po CIarze i Denisie nadchodzi Wiktoria, a to na pewno nie koniec. To co ma miejsce na Atlantyku to tak zwana bombogeneza. Jest to zjawisko występujące wtedy, gdy dochodzi do kolizji ciepłych i zimnych mas powietrza.

 

Bombogeneza to zjawisko gwałtownego spadku ciśnienia o co najmniej 24 hPa w ciągu doby. Jak podaje brytyjski Met-office, w trakcie cyklonu Dennis, ciśnienie atmosferyczne spadło w ciągu 24 godzin o ponad 50 hPa i wyniosło 920 hPa. Było to jedno z najniższych ciśnień atmosferycznych w historii pomiarów na północnym Atlantyku. Absolutny rekord niskiego ciśnienia odnotowano w styczniu 1993 roku w pobliżu Wysp Szetlandzkich wyniosło ono wtedy zaledwie 913 hPa.

Warunki sprzyjające jej powstawaniu występują własnie na Oceanie Atlantyckim gdzie masy powietrza, spychane przez meandrujące prądy strumieniowe w atmosferze, doprowadziły do powstania swoistej "fabryki cyklonów". Ich skutki są od kilku tygodni mocno odczuwalne w całej północnej Europie. Każdy niż przynosi ze soba rzęsiste opady deszczu powodujące powodzie oraz bardzo silny wiatr stwarzający szereg niebezpieczeństw. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lektor

Zauważyliście może w

Zauważyliście może w ostatnich dniach u siebie oraz u bliskich / znajomych kiepskie samopoczucie, brak energii, kiepską jakość snu itp.? Czy to wpływ niskiego ciśnienia czy coś innego?

Portret użytkownika Easy Rider

Tak, w tych dniach miałem

Tak, w tych dniach miałem problemy z zasypianiem i skoki ciśnienia tętniczego. Przyczyną są infradźwięki, powstające wskutek silnych wiatrów, których nie słyszymy, ale odczuwamy w postaci negatywnych objawów zdrowotnych.

Portret użytkownika ogrodniks

ja zauważyłem, możliwe że

ja zauważyłem, możliwe że testują 5g u ciebie i u mnie.W ciągu miesiąca chce sobie zrobić klatkę faradaya wokół łóżka.Polecam i wam.W dzień jak człowiek w ruch to zawsze mniej fal zbierze, natomiast podczas snu jesteśmy praktycznie w jednym miejscu narażeni na promieniowanie jak udko w mikrofali.

Portret użytkownika Jestem który jest

BESTIA cały czas nas ZABIJA z

BESTIA cały czas nas ZABIJA z coraz większą nienawiścią. Codziennie oblewa nas swoimi ODCHODAMI, na zdjęciach widać jak się bawią od kilku tygodni.

Wszędzie gdzie się pojawią tam odchody zostawiają. Podobno amerykańskie żółnierze mają na wyposażeniu pampersy, ale nigdy żaden z nich nie korzysta z tego, bo w amerykańskich szkołach uczą tylko jak niszczyć i zabijać. Jak się im nazbiera to walą gdzie popadnie, dlatego na całym świecie zostawiają po sobie tylko własne odchody.

 

Portret użytkownika HAARP

Czy ktoś jeszcze zauważył, że

Czy ktoś jeszcze zauważył, że pogoda "zwariowała" dokładnie w momencie intensyfikacji nacisków eko-terrorystów? Dając im w idealnym momencie masę "argumentów"? A równocześnie o ośrodku badań lub jak niektórzy twierdzą sterowania pogodą (HAARP) zrobiło sie zupełnie cicho dokładnie w tym samym momencie? Nigdzie nic, jakby HAARP nigdy nie istniał. Przypadek?

Portret użytkownika Easy Rider

Też tak uważam, że przy

Też tak uważam, że przy pomocy manipulacji geoinżynierią chcą na siłę udowodnić "globalne ocipienie", aby zbierać haracz za CO2 i mieć pretekst do stworzenia rządu światowego. Trzeba tutaj dodać, że jednym z celów chemtrails jest stworzenie odpowiedniego środowiska (nanocząstki metali?) dla działań geoinżynieryjnych urządzeń typu HAARP, których obecnie jest na świecie kilka oprócz Alaski (m. in. w Norwegii).

Skomentuj