Czy Wielka Piramida została przebudowana tysiące lat temu?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na przestrzeni lat, pojawiło się wiele teorii dotyczących egipskich piramid w tym najsłynniejszej z nich tak zwanej Wielkiej Piramidy. Okazuje się jednak, że teoria zaproponowana kilka tygodni temu, może kompletnie zmienić nasze postrzeganie tej budowli. 


Wielka Piramida w Gizie jest najstarszą i największą z trzech kolosalnych konstrukcji, które do dziś górują nad płaskowyżem w Gizie. Uważa się, że piramida została zbudowana dla króla Cheopsa w ciągu 20 lat jego panowania, w okolicach 2560 roku p.n.e, w czasie rządów tak zwanej czwartej dynastii Starego Królestwa. 

Zdaniem historyka Matthew Sibsona nie jest to jednak wcale takie pewne. Kwestionuje on te niemal dogmatyczne założenia. Doszedł do tych wniosków po wykryciu kilku zastnawiających anomalii w pomieszczeniu zwanym komnatą królowej. Sibson twierdzi, że Wielka Piramida była oryginalnie znacznie mniejsza. Mężczyzna utrzymuje, że budowla ta przeszła gruntowną przebudowę, a jej obecny kształt zawdzięczamy przeprowadzeniu restauracji w trakcie trwania 18 oraz 26-tej dynastii faraonów. 

„Wcześniej wspomniałem o możliwości, że Wielka Piramida może faktycznie być efektem końcowym odbudowy z okresu królestwa. Ale teraz kwestionuję wszystko co wiemy, ponieważ wygląda na to, że Giza przeszła ogromną przebudowę zarówno w 18, jak i 26 dynastii, wystarczy spojrzeć na efekty ich pracy widoczne na Wielkim Sfinksie.” powiedzial Sibson

Zwrócił też uwagę, że faraon Chu-fu (Cheops) był czczony przez ponad 2000 lat po jego śmierci. Nie byłoby w tym więc nic dziwnego, że ​​starożytni Egipcjanie mogli zostać zainspirowani do odbudowy jego ostatniego miejsca spoczynku.

„Dlaczego piramidy nie zostały przedstawione w żadnej sztuce przed 18 dynastii? Dlaczego starożytne odniesienia nie istnieją lub są bardzo enigmatyczne? Może dlatego, że w czasach Starego Królestwa budowle te znajdowały się we wcześniejszej, mniejszej i mniej znaczącej fazie i nie były niczym szczególnym ani wyjątkowym.„ pytań, które stawia jest więcej 

Sibson uważa, że ​​istnieją solidne podstawy na poparcie jego tez i pochodzą one z analiz Komnaty Królowej. Mężczyzna uważa, że ​​była to oryginalna komnata grobowa stworzona w pierwszym projekcie piramidy. Po upływie kilku tysięcy lat, konstrukcja piramidy miała zostać zmodyfikowana i stała się fundamentem dla znacznie większej piramidy.

„Komnata Królowej jest ogromną anomalią. Dlaczego istnieje wtórna tzw. Komora grobowa? Dlaczego nie ma oryginalnej podłogi i gdzie znajduje się rzekomy sarkofag? Dlaczego tak zwane kanały powietrzne zostały zamknięte od wewnątrz? Dlaczego nie rozciągają się one na zewnątrz piramidy? Nie było ich zresztą w Komnacie Króla, a ona ma jednak kompletną granitową podłogę i sarkofag. Być może Komnata Królowej była częścią mniejszej struktury, która została następnie rozbudowana do postaci Wielkiej Piramidy. Wiemy, że wokół Komnaty Królowej znajduje się wiele wypełnionych piaskiem pustych przestrzeni, które mogły zostać wykorzystane do wypełnienia luk w celu stworzenia bardziej solidnej struktury. „

 

 

Na razie jest to tylko niepotwierdzona teoria, ale trzeba przyznać, że ta koncepcja faktycznie tłumaczyłaby niektóre nieścisłości związane z Wielką Piramidą. Wyjaśniałoby to również dlaczego budowla ta zachowała się w tak dobrym stanie pomimo procesów erozyjnych, które powinnny przecież uszkodzić ją w znacznej części. 

 

Źródło: Ancient Architects

Nie jest to oczywiście jedyna część piramidy, nad którą toczą się stałe dyskusje. Wielka Piramida składa się z około 2,3 miliona bloków, które według większości historyków zostały przetransportowane z pobliskich kamieniołomów. Badacze nie mogą jednak dojść do porozumienia co do tego, czy bloki te zostały przeciągnięte, wniesione, czy też przeturlane na miejsce. 

Grecy wierzyli, że wykorzystano do tego niewolników, ale współczesne odkrycia dokonane w pobliżu Wielkiej Piramidy sugerują, że została ona zbudowana przez tysiące wykwalifikowanych robotników. Nie wykluczone, że ta nowa teoria da podstawy do lepszego zrozumienia fenomenu Wielkiej Piramidy w Gizie. 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Arya

Giganci... wiele mitów o nich

Giganci... wiele mitów o nich wspomina, więc załóżmy, że faktycznie istnieli. Ale to, że mieli 100 metrów to już raczej przesada, w opracowaniach na ten temat, które czytałem, wynika, że mieli  tylko kilka metrów. Przyjmuje się, że Gilgamesz mógł mieć około 6,5 metra wzrostu, a najwyższe olbrzymy około 10 metrów. Wytłumacz, po co jednak mieliby budować takie budynki jak piramidy. Nawet jeśli byli w stanie fizycznie postawić te budowle, to nie wiedzę sensu, by mieli to robić. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika sceptyyk

 Witaj kaganku  :)  Kaganku,

 Witaj kaganku  :)  Kaganku, jam Ci jest wieśniak/goj prosty i o naukę proszę  Smile Zacytowałeś kaganku, fragment z tzw ST 

A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach. (5) Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, (6) żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. (7) Wreszcie Pan rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem.

 Kaganku, zacznijmy od onych "synów Bożych"

 gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły...

 Synowie Boga... Synowie Boga "bzykali" ludzkie niewiasty... Kaganku, nie trybię tego... Wyoślij mi to - skąd/jak/z kim Bóg miał synów i jak mogli "synowie Boga", czyli jemu podobni, współistotni Bogu-Ojcu, dopuszczać się takich zboczeń...   Synowie Boga byli zbokami?... Kaganku, oświeć mnie wieśniaka/goja. Czekam, a jak się doczekam, to poproszę Ciebie o inne objaśnienia z tego cytatu.  Smile Kaganku, czekam  Smile

I postanowiłem sobie poznać
mądrość i wiedzę, szaleństwo i głupotę.
Poznałem, że również i to jest pogonią za wiatrem,
bo w wielkiej mądrości - wiele utrapienia,
a kto przysparza wiedzy - przysparza i cierpień.

Portret użytkownika dżeki

"Nie jest to oczywiście

"Nie jest to oczywiście jedyna część piramidy, nad którą toczą się stałe dyskusje. Wielka Piramida składa się z około 2,3 miliona bloków, które według większości historyków zostały przetransportowane z pobliskich kamieniołomów. Badacze nie mogą jednak dojść do porozumienia co do tego, czy bloki te zostały przeciągnięte, wniesione, czy też przeturlane na miejsce."

Tak  kur.. na plecach wnieśli. 2,3 mln niechby układali 1 na godz. przez 24h/ na dobę to daje ponad 260 lat!!!!. 

Nie wiem co biora, ale niech przestaną. Tu nie trzeba być naukowcem żeby stwierdzić że zrobiono to jakąś nieznaną technologią, albo znaną tylko gojom trzeba bajki wciskać.

Strony

Skomentuj