Koronawirus Covid 19 rozprzestrzeniania się w niesamowitym tempie i zabija rekordowo dużo ludzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Liczba ofiar epidemii koronawirusa nazwanego przez WHO jako Covid 19, wzrosła rekordowo. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarły aż 242 osoby a suma wszystkich ofiar to już 1359. W prowincji Hubei tylko wczoraj zarejestrowano aż 15 tysięcy nowych przypadków. W sumie w samych Chinach choruje już 60 tysięcy osób!

 

Ten nagły wzrost ilości zachorowań chińskie władze tłumaczą jako skutek zmiany metodologii określania czy ktoś zaraził się koronawirusem Covid 19. Jednak nawet jeśli uznamy to za prawdopodobne wytłumaczenie nagłego wzrostu zarażonych, to nijak nie da się tej samej logiki zastosować do ilości zgonów. W ciągu doby zmarło niemal tak dużo ludzi ile kiedyś umierało w ciągu kilku tygodni!

 

Pozostaje miec nadzieję, że to po prostu odkłamanie skali problemu. Od dawno uważano, że Chiny ukrywają realną liczbę zakażeń. Sądzono tak na podstawie pomijania przypadków w okolicznych wioskach. Cały czas pojawiają się jednak informacje o tym, że ze stref kwarantanny uciekają ludzie. Pomagają w tym miejscowi chłopi, którzy wyworzą ludzi bocznymi drogami. Usługa taka kosztuje ponoć 1500 dolarów wzwyż. Może to być niedoceniany aspekt sprzyjający rozprzestrzenianiu się wirusa.

 

W chińskich mediach pojawiają się szokujące informacje, że wirus żyje poza nosicielem nawet 24 godziny i może się rozprzestrzeniać w kanalizacji. Ulice chińskich miast świecą pustkami, nie wolno poruszać się bez maski, a jeśli ktoś ma gorączkę ma tez kłopoty. Na każdym kroku w Chinach sprawdza sie temperaturę ciała, a podwyższona oznacza ryzyko zakażenia. W takim kraju strach mieć teraz jakiekolwiek przeziębienie, bo można łatwo trafić do izolatki.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

"W sumie w samych Chinach

"W sumie w samych Chinach choruje już 60 tysięcy osób!"

W Polsce w styczniu zachorowało na grypę ponad 500 tys. czyli ponad 1,3 % ludności.

Aby w Chinach liczba chorych do zdrowych wynosiła tyle co w Polsce, musiałoby być chorych 18 mln 421 tys.

W SZA zmarło na grypę w tym sezonie już ponad 20 tys., a w 2018 roku co miesiąc umierało 20 tys. przez 4 miesiące sezonu grypowego.

Portret użytkownika Trup

A teraz zapytam ciebie jak

A teraz zapytam ciebie jak Jaśkowski. A ileż to osób zmarło od tej grypy w Polsce? (znikoma liczba). I nie porównuj czegoś tak poważnego do zwykłej grypy bo ten virus corony ZABIJA LUDZI I TO BARDZO SZYBKO NIE WYBIERAJĄC SOBIE CZY TO ZDROWY SŁABY STARY CZY MŁODY ORGANIZM.

Według mnie po tym co widziałem na zdjęciach roentgenowskich postępującej choroby (trudno nawet to chorobą nazwać skoro tak szybko to postępuje) to wygląda mi to jak typowo skonstruowany virus który lubuje się w zjadaniu tkanki płucnej - jego standardowym pokarmem są właśnie płuca - a jak wiadomo człowiek bez płuc nie pożyje za długo - chwila i go nie ma!

A te twoje dane że zmarło na grype 20 tysięcy ludzi to chyba tych co się szczepili 15 szczepionkami w jednej przeciw grypie bo napewno nie zmarły to osoby które żadnych szczepionek nie przyjmowały i zwyczajnie poraz kolejny grypę przeszły i nic się nadzwyczajnego nie dzieje. Wiele razy mieliśmy w domu grypę, ale nigdy nikt z nas sie nie szczepił (kiedyś z lenistwa i niewiedzy, a dziś celowo się nie szczepimy bo wiemy czym to pachnie). Pytanie numer dwa ileż to osób się zaszczepiło w zeszłym roku - i masz odpowiedź skąd te zgony. A do tego gówniane jedzenie skażone chemicznie i genetycznie i byle jakie powietrze i woda. A jak u nas się zacznie to z tym virusem to biada wszystkim - bo teraz na szpitale mówi się "zabijalnie" a kiedyś mówiło się "umieralnie" - znów powróci pierwszy termin. 

 

a minusujcie sobie durne cymbały - jeszcze wam się przypomni kto miał rację, ale będzie już za późno na wszystko.

 

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Portret użytkownika luka

prawdę piszesz. Ale co

prawdę piszesz. Ale co poradzisz jak masa uspionych woli polecieć do przychodni i wszczepić sobie gówienko, po czym roznosi to gówienko bo nikt im nie mówi że po szczepieniu należy się zamknąć na kilkanaście dni w odosobnieniu żeby nie zarażać nieszczepionych. ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Strony

Skomentuj