Stada wron atakują ludzi w Rosji

Kategorie: 

Stada wron, krążąc nad miastem, próbowały wystraszyć mieszkańców Novocherkasska (ros. Новочеркасск). W połączeniu z ponurą, jesienną aurą, wydarzenie przypominało psychologiczny thriller, bądź nawet horror. Wrony często upuszczały na głowy mieszkańców miasta orzechy.

 

Według lokalnych przyrodników ptaki są bardziej aktywne. Miesiąc wcześniej niż zwykle przyszło nagłe ochłodzenie. Zawsze czas ten przypadał na przełomie października i listopada. Zoolodzy zapewniają jedna, że nie ma w tym wszystkim nic nadzwyczajnego i nienaturalnego.

 

Ptaki zasiadają często na drzewach orzechowych, które obrodziły wyjątkowo dobrze w tym roku. Eksperci uważają, że trzeba zachować ostrożność, ponieważ wrony w tym przejściowym czasie mogą porywać również różne błyszczące przedmioty.

 

 

Źródło: http://новости.ростов.рф
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Neutralny

To nie jest takie proste

To nie jest takie proste lecąc upuścić i trafić orzechem w głowę człowieka. Trzeba uwzględnić prędkość poziomą, czas swobodnego spadania, opór powietrza, poprawkę na wiatr... to za dużo na przypadek, te wrony mogły być szkolone.
A ta kamera którą film zrobiono? Taki zoom mają tylko kamery służb specjalnych. No i autor filmu Mr Vlad, przypadkowo podobny do niejakiego Behemota?

Portret użytkownika Roni Tornado

Ptactwo upuszcza w locie z

Ptactwo upuszcza w locie z dużej wysokości orzechy, po to aby je rozbić i dostać się do części jadalnej orzecha. Ta planeta jest dla wszystkich istot, nie tylko dla człowieka. Wstrętna ludzkość powinna raz na zawsze skończyć ze swym egoizmem. Cóż za durne artukuły się tu czasem pojawiają.

Portret użytkownika Ewa

no nieee, no weźcież i

no nieee, no weźcież i dajcież spokój :>
ja rozumiem, że media głównego ścieku każdy artykuł tytuują krwiożerczo i sensacyjnie żeby przyciągnąć uwagę, ale żeby tuu...?
może autor artykułu zastanowi się, czy łatwo utrzymać w dziobie taki przedmiot jak orzech, okrągły, twardy i trudny do rozłupania, hmm...
:DD

Portret użytkownika gość

Przeciez zrzucanie ozrechów

Przeciez zrzucanie ozrechów przez wrony to ich naturalne zachowanie.
Wie o tym kazdy kto obserwuje ptaki. Zrzucaja je z góry na  beton lub asfalt po to aby pękły. Łatwiej wtedy wronie czy gawronowi dostac się do smacznego i pożywnego wnętrza orzecha. Orzechy rosna na pograniczach miast  uprawiane przez ludzi. Twarde powierzchnie występują właśnie w miastach. Nie jest to wiec żaden atak na ludzi tylko normalne inteligentne zdobywanie pozywienia przez zwierzęta. Upadek  takiego ozrecha na czyjąś głowe to czysty przypadek tym częstszy im wiecej ozrechów jest na dzrewach i im więcej ptaków się nimi żywi w danym momencie.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem