AliExpress wstrzymuje dostawę towarów z Chin z powodu koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: aliexpress.com

AliExpress wstrzymuje dostawy towarów z Chin z powodu nowego wirusa. Kupujący z wielu krajów, w tym z Rosji i Ukrainy, już otrzymują wiadomości od niektórych sprzedawców, że towarów nie można dostarczyć. Jednocześnie nie wszyscy sprzedawcy nadal zawiesili pracę i nadal przyjmują zamówienia. Może się to jednak w najbliższej przyszłości zmienić.

 

Wiadomości są wysyłane do kupujących przez samych sprzedawców, którzy proszą o anulowanie zamówienia i informują, że zapłacone pieniądze zostaną zwrócone na konto kupującego.

 

Z powodu niemożności dostarczenia towarów z Chin wielu sprzedawców towarów straci zarobki. Jednocześnie dotyczy to nie tylko drobnych sprzedawców, ale także dużych parkietów handlowych, w których prawie wszystkie towary pochodzą z Chin. W niedalekiej przyszłości można spodziewać się wzrostu cen elektroniki produkowanej głównie w Chinach. Biorąc pod uwagę fakt, że koronawirus rozprzestrzenia się coraz bardziej każdego dnia, musimy teraz szukać nowych rynków produktów elektronicznych i innych.

 

Chiński wirus ponosi straty finansowe nie tylko w swoim kraju, ale także uderza we wszystkich przedsiębiorców, którzy budowali swój biznes na bazie chińskich towarów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Felipesku

Tok twn jest kulminacyjnym...

Tok twn jest kulminacyjnym... nie chca nam pozwolic sie zjednoczyc jako ludzkosc... ale nie widza ze to nie o takie zjednoczenie chodzi... to nie tak bedzie jak im sie wydaje i nie beda w stanie temu zapobiec. Czas wolnosci nadejdzie jeszcze w tym roku... jesli nie w przyszlym bedzie koniec swiata... ale tez nie rozumieja ze to juz bylo i bedzie znow, az sie wydazy co ma sie w wydazyc. 

Portret użytkownika elala

Przeżyje dzień czy tydzień, w

Przeżyje dzień czy tydzień, w organiźmie nietoperza czy gdzie indziej to nie ma znaczenia. Informacja o rozprzestrzenijącym się wirusie dociera do ludnoiści a resztę zrobią media. Ludnośc nie myśli tylko ulega panice i plotkom to jest  jedna z podstaw psychotechniki. 

Teraz wystarczy żeby troskliwa Unia zakazazała (czasowo ) importu towarów z Chin czy generalnie Azji i nakazała zniszczenie zapasów w hurtowniach, OCZYWIście w trosce o dobro ludności. Ich miejsce zajmą towary amerykańskie opraz wyprodukowane w socjalunii dokładnie 3 razy droższe.I cel został osiągnety bez wojny handlowej traktatów itd itd.

 

 

Głosuj za
25
Portret użytkownika Lommo

W latach 1707 - 1711 na

W latach 1707 - 1711 na tereny polskie zawitała dżuma , i część miast jak np. Gdańsk uważały że w ogóle nie ma żadnej sprawy i nawet zakazywały wspominać o zarazie i odstępować od jarmarków. Potem już nie było wiadomo gdzie chować w tym Gdańsku zmarłych. W innych miastach był zakazany handel i straty były znacznie mniejsze. A tak do końca to trudno powiedzieć  że zarazki nie wytrzymają poza ludzmi, teretycznie oczywiście są jakieś założenia służby zdrowia że zarazki szybko giną poza ustrojem żywych organizmów. Co do tej wspomnianej przez ze mnie choroby dżumy - książki medyczne podają że po kilku miesiącach zarazki giną poza organizmami , a w moim mieście zarazą najpierw była w 1708 , a 2 lata póżniej pozwolono przyjąć i przehandlować mienie magazynowe zmarłych kupców i zaraza znowu wybuchła z potężną siłą. Tak 3 lat temu miałem sen że poszedłem do marketu na dział narzędziowy a tam całkiem puste półki jak nie przymierzając w mięsnych w stanie wojennym. Na regałach z wieloma produktami to znalezienie czegoś niewyprodukowanego poza Państwem Środka to było by dużym osiągnięciem.

Portret użytkownika bebt

ten pseudo artykul to

ten pseudo artykul to przeciez totalna sciema bez zrodla. wnosze o usuniecie. talin znaczaco obniza poziom portalu - prosze sie zastanowic czy warto tu jego wypociny w ogole umieszczac. bede sprawdxac czy ten komentarz sie pojawi

Portret użytkownika Trup

Dobre posunięcie - tylko czy

Dobre posunięcie - tylko czy aby nie za późno?

Co wiemy o sytuacji w Chinach i wirusie 2019-nCoV.

Dane oficjalne oraz z wiarygodnego źródła - analiza i wnioski własne.

  1. Chińskie władze nazywają sytuację poważną (jak na Chiny jest to praktycznie objaw paniki)
  2. Chory zaraża już następnego dnia po zainfekowaniu mimo, że objawy występują nawet do 14 dni po zarażeniu (czyli nie ma możliwości zatrzymania choroby poza granicami Polski. Mogą już nawet teraz być nosiciele.)
  3. W mieście oddalonym od Wuhan o ponad 100 km w dzień wolny od pracy w kilka godzin po deszczu pojawiły się auta myjące ulice (jedynym sensownym powodem jest dezynfekcja ulic)
  4. Władze wydały polecenie żeby wychodząc w miejsce publiczne obowiązkowo zakładać maski ochronne
  5. Przedłużono do 8-go lutego (do 14-go [akt. 29-01-2020]) wolne które Chińczycy mają z okazji chińskiego nowego roku. Ferie dla dzieci przedłużono jeszcze bardziej (zmniejsza się ryzyko epidemiologiczne a z drugiej strony trudno ocenić ile osób nie przyszło do pracy)
  6. Dane dotyczące śmiertelności dotyczą wyłącznie osób hospitalizowanych (info z rządowej czeskiej TV) i nie obejmują osób które się nie dostały do szpitala zanim zmarły oraz tych które nie otrzymały żadnego leczenia (na nagraniach z Wuhan widać olbrzymie tłumy w przychodniach więc można przyjąć że pomoc otrzymał tylko jakiś procent osób. Tak więc śmiertelność wirusa może być zarówno wyższa jak i niższa niż dane oficjalne)

 

dziadekk ze wsi (anonim) (2020-01-29 22:31)

Obecnie rozprzestrzeniający się w Chinach wirus koronowy w żadnym wypadku nie jest naturalny. 19 czerwca 2015 r. Finansowany przez rząd brytyjski Instytut Pirbright złożył patent na wirusa Corona, który został zatwierdzony w dn. 20 listopada 2018 r. Fundacja Billa i Melindy Gatesów jest jednym z „głównych finansistów” Instytutu Pirbrighta. Wirus koronowy został opatentowany i zarejestrowany w Europejskim Urzędzie Patentowym pod numerem EP3172319A1. Patent jest w posiadaniu Instytutu Pirbrighta. A tu linki do tych patentów:

https://patents.google.com/patent/EP3172319A1/en

https://data.epo.org/gpi/EP3172319A1

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Paweł

nie wystarczy, wirus musi

nie wystarczy, wirus musi mieć organicznego żywiciela. Według polskich wirusologów wirus przeżywa bez żywiciele maks. do 48h w temp. pokojowej. towar z chin musiał by lecieć samolotem a nie płynąć promem czy jechać po torach tak jak to ostatnio miało miejsce.

Strony

Skomentuj