80 000 Polaków ma pracować dla Putina i trollować w Internecie

Kategorie: 

Źródło: Internet

W lutym 2019 roku w niektórych mediach pojawiła się sensacyjna informacja o tym, że Kreml opłaca 80 tysięcy obywateli Polski, aby zamieszczali w Polsce wpisy zgodne z linią ideologiczną Rosji.

Sprawę jako pierwszy nagłośnił dziennikarz Radosław Kietliński, informując, że „rosyjski portal Polit.ru jest w posiadaniu listy 80 tysięcy polskich obywateli, którzy mają zarabiać na trollowaniu w Sieci na zlecenie Kremla i wkrótce ją ujawni”. Lista miała zostać podana do publicznej wiadomości w ciągu kilku dni.

Jednak sprawa z jakiegoś powodu ucichła. Do ujawnienia listy nie doszło. Trudno mówić o zwyczajnej „kaczce dziennikarskiej”, gdyż Kietliński jest uznanym dziennikarzem, pracującym dla Polsatu i nagradzanym za swoje wojenne reportaże. Raczej wątpliwe, by kwestionował swój autorytet w branży poprzez puszczanie takich niesprawdzonych przecieków.

Wiele więc wskazuje na to, że taka lista rzeczywiście istnieje. Jeśli to prawda, będziemy mieli do czynienia z największą aferą ostatnich lat. Polacy opłacani przez Kreml mają tworzyć w Internecie fałszywe wiadomości i siać świetnie przemyślaną propagandę po myśli władz Rosji. Celem jest zadbanie o dobry wizerunek tego kraju na świecie, skłócenie Polaków np. z Ukraińcami, a także ujawnianie afer, które związane są z polską polityką wewnętrzną i zagraniczną.

Publikacja tej listy byłaby nawet większą sensacją niż „lista Wildsteina”. Być może Putin czeka na lepszy moment, by te materiały ostatecznie zostały ujawnione. Nie ulega wątpliwości, że to on nadaje tej sprawie bieg.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika znawca

Rosja i jej państwowy

Rosja i jej państwowy kapitalizm.

Rosja to ciągle zadziwiający kraj. Z jednej strony nie klęka na kolanach, przed amerykańsko-izraelskim konsorcjum, z drugiej strony - nie spieszno jej też do pełnej likwidacji socjalizmu w gospodarce (aczkolwiek np. w zestawieniu Doing Business Banku Światowego, wyprzedza ona Polskę), co jest o tyle dziwne, że ma ona trwały sojusz o znaczeniu strategicznym, z turbo kapitalistycznymi Chinami. Posiada z nimi relacje polityczne, geopolityczne, militarne, technologiczne oraz gospodarcze, a nie tylko handlowe.

W sprawie cywilizacyjnej alternatywy, wobec amerykańskiego hegemona, przedstawia Rosja wraz CHRL, koncepcję w ramach BRICS - dla reszty krajów świata. Dwa giganty geopolityczne - przy wsparciu Indii, Brazylii i RPA, mogą stać się przeciw wagą dla bloku zachodniego pod egidą USA. A więc to na tle działania w tej organizacji, buduje FR swój międzynarodowy prestiż.

Rosja promuje się też medialnie, jako państwo alternatywy kulturalno-rozrywkowej, w stosunku do kultury masowej rodem z USA i to chyba dopiero przy uwzględnieniu tylko i wyłącznie tego ostatniego czynnika, jacyś tam pracujący dla niej Polacy, prowadzą akcję pochwalną na jej temat, w mediach internetowych.

P.S.

Kończąc trochę inaczej - nie sądzę, by Federacja Rosyjska mogła np. wynająć 80 tyś. ludzi z Polski, takich o poglądach wolnorynkowych na gospodarkę, a następnie zleciłaby takiej grupie działalność - jeśli nie związaną z trollowaniem, to nastawioną na komentowanie w sieci.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika vv vv

..polak na polaka,.. czyli na

..polak na polaka,.. czyli na siebie i swoich... i dziwi się taki polak lub tylko dziwią się jago swoi, że nie on i nie oni decyduja za siebie, a decyduje za nich jakieści mamona,.. i se utyskują, ze taki wredny bóg, taki wredny świat, taki wredny rusek, taki wredny rząd ustanowił nad nim i jego swoimi wredne rządy bezlitosnej mamony,..

Portret użytkownika Bula

Bardzo dobry artykuł Panie

Bardzo dobry artykuł Panie Marcinie. Mimo, że chyba dla każdego jest to oczywista oczywistość, to jednak warto mówić o tym, że na Polskich forach działają płatne kacapskie trolle. Łatwo je rozpoznać, próbują na siłę "sprzedawać" kacapską propagandę, są często chamscy, wyzywają, obrażają i myślą, że są sprytni i mądrzy stosując multikonta do sztucznego podbijania sobie nawzajem plusików haha xD Na wschodzie może by to zadziałało jakby trafili na głupszego od siebie i ślepego ja jedno oko kacapa, ale prawdziwy Polak jest za cwany na takie prymitywne numery XD Ile to człowiek jest w stanie zrobić dla "ruskacza" za 5zeta lool XD Pozdro kacapy... widzimy was i mamy was w poważaniu XD

Portret użytkownika robo

Znaczy że można robić

Znaczy że można robić komentarze tylko i wyłącznie zgodne z obecnie rządzącą ekipą i wychwalać pod niebiosa USA i żołnierzy "wyklętych". Jeśli jednak się samemu myśli i nie zgadza z nowo napisaną historią to się jest trolem Kremla albo może "komuchem". Szkoda że nie opłacanym bo stałbym się bogaczem. Za prawdę jednak nikt nie płaci a jeśli jest zbieżna z tym co mówi Putin to tylko zbieg okoliczności albo on też stara się mówić prawdę a to boli amerykańskich kundli i skowyczą. Ja bym zapytał kto "sprywatyzował" Polskę i kto zamiast wziąć za to pieniądze zadłużył kraj jak nigdy wcześniej w historii i kto sprowadził obce wojska do Polski i uzależnił kraj od USA. Przecież w 89 roku wszystko w Polsce było polskie i tylko 24 miliardy długu a Polska miała szansę być suwerenna, wolna, samorządna i neutralna bez NATO czyli USA. Unia Europejska rozwijała się w dobrym kierunku dopóki Polska ze swoim Wielkim Bratem nie dołączyła jako "koń trojański" bo tak nas nazwali w zachodniej prasie. Taki sobie troll nie wiele może bo jest zawsze ignorowany ale pranie dzieciom mózgów w szkołach robi swoje i wychodzą później oszołomy z "wyższym wykształceniem".

Portret użytkownika Kwazar

Noż kurna, to przecież no

Noż kurna, to przecież no przecież, gdyby nie ta ruska pensja dla 80 tysięcy Polaków....sorry Troli ! To mielibyśmy 80 tyś bezrobotnych ? Albo jakoś inaczej niedofinansowanych ? Toż to potężna gałąź polskiej gospodarki jest. 80 tysięcy płatnych miejsc pracy ??? Łapieszściesz skalę zatrudnienia ??? W głowie się to nie pomiaszcza. No a co z trolami jankeskimi ? Te głąby za darmo propagandą sieją w necie? Tak za darmo ?! Albo może się kasa jankom wyczerpała po opłaceniu trolli jankowych figurantów oficjalnych np. w TV ? Czy w ...no tych, całkiem oficjalnych trolli w powszechnej trollowni? To też coś może w tym być.

Strony

Skomentuj