Wielkie szerszenie zabiły w Chinach już 42 osoby

Kategorie: 

Nasilają się ataki na ludzi w wykonaniu szerszeni, do których dochodzi w Chinach. Bilans ofiar tych groźnych owadów dochodzi już do 42 osób. Ponad 1600 osób jest rannych. Ataki zaczęły się od lipca i trwają po dziś dzień, zwłaszcza w prowincji Shaanxi.

 

Sytuacja jest bardzo trudna i władze aktywnie włączają się w likwidowanie rojów. Istnieją obawy, że agresywne owady mogą dopiero osiągać apogeum aktywności. Szerszenie, o których mowa mogą mieć nawet 4 centymetry długości, więc są znacznie większe od os i pszczół. Ich użądlenia są bardzo niebezpieczne, ponieważ jad zawiera neurotoksynę, która powoli niszczy tkanki. Możliwy jest też wstrząs anafilaktyczny.

 

Entomolodzy chińscy w kłopotach upatrują zwiększoną wegetację roślin, która przyciąga szerszenie. Ich nietypową aktywność tłumaczy się cieplejszymi niż zwykle temperaturami panującymi tam tego lata. Specjaliści zwracają też uwagę na zmniejszenie się liczebności naturalnych wrogów szerszeni, na przykład pająków i ptaków.

 

 

Źródło: http://www.latimes.com/world/worldnow/la-fg-wn-china-hornet-attacks-20131003,0,3883972.story

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika nitjer

Hmm... Tymi szerszeniami może

Hmm... Tymi szerszeniami może zainteresować się w aspekcie militarnym pobliska Korea Płn. Niewykluczone, że kiedyś ujrzymy w tv szarżę wielkogabarytowych szerszeni na wrogie oddziały piechoty czy nawet na drony. W tym drugim przypadku przypominałoby to wszakże dawniejsze groteskowe szarże kawalerii na czołgi.  

Portret użytkownika rikardo

szerszenie, pszczoły, meduzy

szerszenie, pszczoły, meduzy itd .. ostatnio zwierzątka zaczeły brać sprawy w swoje ręcę i atakują ludzi , sprawców ich cierpienia . W końcu to że nie mowią nie znaczy że są głupie i nie zdają sobie sprawy z tego co sie dzieje i co robi człowiek . No ale .. pewnie znowu pojawi sie kolejny "naukowiec" który stwierdzi że przykładowo ten atak szerszeni to wina zmian w polu magnetycznym ziemi czy coś w tym stylu ..

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem