Talibowie zestrzelili amerykański samolot wojskowy. Mógł tam zginąć szef CIA na Bliski Wschód

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

Jak donoszą media irańskie, we wczorajszej katastrofie lotniczej w Afganistanie, do której doszło na skutek zestrzelenia maszyny należącej do amerykańskiej armii, zginął oficer CIA, Michael D' Andrea, który jest szefem agencji wywiadu na Irak, Iran i Afganistan. Źródła amerykańskie oczywiście nie potwierdzają tej wiadomości. 

 

Wczoraj, w afgańskiej prowincji Ghazni doszło do katastrofy lotniczej. Talibowie twierdzą, że zdołali zestrzelić amerykański samolot wsparcia operacyjnego typu Bombardier E-11A. Krótko potem w internecie pojawiły się nagrania pokazujące miejsce katastrofy, której nie przeżył nikt znajdujący się na pokładzie. 

 

Amerykanie przyznali, że doszło do katastrofy, ale nie potwierdzili, że samolot został zestrzelony. Nie poinformowano również oficjalnie o ilości ofiar, ale Talibowie twierdzą, że zginęło kilkanaście osób Czy to możliwe, że wśród nich śmierć poniósł również najwyższy rangą oficer wywiadu, Michael D'Andrea? 

 

Jeśli potwierdzą się informacje, że rzeczywiście D'Andrea zginął, będzie to niewątpliwie wielki sukces Talibanu i satysfakcja dla Iranu. To właśnie on był uważany za odpowiedzialny za liczne zamachy przeprowadzane na Bliskim Wschodzie przez amerykańskie drony. Zdaniem Irańczyków, to właśnie Michael D'Andrea stał za zabiciem generała Kassima Sulejmaniego. 

 

Bardzo możliwe, że strącony samolot nie pełnił tylko funkcji wsparcia komunikacji, tylko był czymś w rodzaju mobilnego centrum dowodzenia dla Michaela D'Andrea. Jeśli to się potwierdzi, będzie to oznaczało, że Iran, z wykorzystaniem Talibów ostatecznie wyrównał rachunki z USA. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika znawca

CIA - amerykańska służba

CIA - amerykańska służba specjalna.

Zginął ktoś z szefostwa amerykańskiego wywiadu ? Czy to prawda, czy nie, to zobaczmy jak na przykładowym diagramie, można takie informacje wprost używać w życiu codziennym i to nawet w takim kraju jak Polska, pod rządami euro socjalistów EU w formie rządowej lub opozycyjnej, całkowicie poddanych jednych i drugich w swej woli ludzkiej pod rozkazy z USA i z NATO. Popatrzmy :

A). Iran ma świetne służby, doskonale wie co się dzieje wokół niego. Iran przegrywa z USA starcie pod kątem technologii ale zaatakowany - obroni się inaczej, np. na czas dostarczając broń i informację do osób negatywnie nastawionych do USA. To też by się wydawało dziwne, że samoloty CIA są zestrzeliwane nad terytorium kontrolowanym (Afganistan), więc to kusi co do oceny, że to teraz Iran ponownie wykonał cios odwetowy, za zabicie swych dowódców przez USA.

B). Iran skorzystał z danych super mocarstw rywalizujących z USA (Iran ma dobre i strategiczne relacje z nimi). Wywiad chiński lub rosyjski może mieć takie możliwości aby "komuś dopomóc" ... albo raczej bez Iranu, pozwolić na działanie osobom trzecim (np. Talibom)

C). CIA to nic innego jak "KGB" :

- c 1 : wykonuje szef prikazy/razkazy

- c 2 : szef nie wie o tym, że zginie i że posłuży do budowy gry - dalszej narracji działalności USA w regionie

- c 3 : CIA zabija jednego ze swych szefów bo nie podoba mu się jego działalność, uważa agencja, że jest ona zbyt ryzykancka lub też działalność pionu nie miała wywołać skutków ubocznych (np. niechcianych i nie planowanych), w końcu działalność pionu jest oceniana negatywnie, bo nie osiągnięto należytych założeń/celów. Można nawet zażartować, że to "patriotyczne" CIA zabija to "mordercze" CIA i to w podwójnym znaczeniu słowa "w pożądku" (ktoś jest oburzony z uwagi na fakt, że omyłkowo zniszczono coś postronnego/samolot ukraiński lub działa aktywnie, bo widzi słaby punkt w organizacji)

- c 4 : CIA "odbiera telefon"  - "może z Moskwy" - i "musi się dostosować"

- c 5 : robotę z pkt. nr. 4 - wcale nie musi wykonywać "Rambo z CIA" - a ktoś inny, najemniczy lub "od tych dzwoniących"

D). Układ NWO rządzący USA, wykorzystujący przy tym siłę spec służb amerykańskich i izraelskich, zleca wykonanie usunięcia kogoś z CIA, z kolei pretensjonalność tego rządzącego układu - nosi znamiona typowego "Cezarka" - ktoś jest z kogoś bardzo niezadowolony, a więc w tym wypadku nie są to działania kontrolne/wewnątrz służbowe (jak te z pkt. nr. 3/nr. C)

I takie scenariusze zdarzeń to raczej norma, jeśli bierzemy na serio pod uwagę co to jest CIA, czyli jaki ma ta służba zasięg działania przy posłudze u hegemona światowego, nie tylko nie będącego bez grzechu ale i do tego wszystkiego jeszcze, skręcającego w stronę tworzenia zła i niesprawiedliwości.

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika RisingStar

skręcającego w stronę

skręcającego w stronę tworzenia zła i niesprawiedliwości.

Emocje zostaw na j.polskim ,zastanawiąc się, co symbolizują fioletowe zaslony. Geopolityka to brudna gra interesów

 

CIA "odbiera telefon"  - "może z Moskwy" - i "musi się dostosować

To nie takie proste jak ci się wydaje. Jest tak wiele czynników wplywajacych na decyzje mocarstw, ze ty nawet sobie tego nie jestes w stanie wyobrazic. Nawet decyzje, wybory zwyklych "szarych" ludzi mają na to wpływ. Dlaczego? Bo przeklada się to na wynik ekonomiczny spoleczenstwa i potem geoekonomicznie politycy mogą rywalizować z innymi panstwami. To, w jaki sposob politycy decydują o majątku narodowym i jakie instrumenty używają, by np wzmocnic konkurencyjnosc kraju to takze kolejna bajka. Poziom intelektualny osob majacy wplyw na ksztaltowanie polityki, jak np doradcy ds chocby k*rwa bezpieczenstwa bliskiego wschodu, albo eksperci np ds polityki j*anego Bangladeszu także mają wplyw. Te osoby takze podejmuja lobbing polityczny. Hisoria wg maksymy historia maagistra vita est takze ma na to wplyw. I c*j miliony innych czynnikow, o ktorych jako zwykly dyletant nie mam bladego pojęcia. Jednak zdaję sobie sprawę, że swiat jest tak skomplikowany, że to ch*j
I nie, nie odbywa się to za pomoca telefonu i "musi sie dostosowac", tylko, GRA CALY CZAS SIĘ TOCZY. UE jako quasi panstwo także jest w grze.

Teorii spiskowych, ktore wytworzyles nawet nie bede komentowal

 

 

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Portret użytkownika znawca

Jest też coś takiego w

Jest też coś takiego w przestrzeni politycznej jak :

 - ONUCA szczekania NATO-wskiego AZORKA.

I taka Pańska odpowiedź na mój wpis tego typu, świetnie się w to wkomponuje.

P.S.

Nie podaję żadnych teorii spiskowych, a raczej skrócony opis tzw. pierwiastka męskości - ot tak, praca w CIA może być niebezpieczna (dla życia lub/i zdrowia ludzkiego), co nadającym z Polski peany pro amerykańskie - nie mieści się w głowie, nawet po słowiańsku w wersji polskiej ... co zresztą widać po Pańskim poście ... "język polski" - "emocje" - "To nie takie proste jak Ci się wydaje" ... to jest chyba oczywiste dla Pana, że nie leciał tym samolotem (o ile to prawda) jakiś "Benny Hill", prawda ? [ Smile ]

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika RisingStar

No tak, czego można się od

No tak, czego można się od takiego inteligenta spodziewać na samym początku - argumentum ad personam (pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika)

Dalszych sofizmatów nawet nie ma co komentować
 

PS. No, ale cos tam rzuce
 

"To nie takie proste jak Ci się wydaje" ... to jest chyba oczywiste dla Pana, że nie leciał tym samolotem (o ile to prawda) jakiś "Benny Hill", prawda?

O ja pi*dole co za truizm... tym gownem chciales podwazyc slusznosc mojej tezy, że polityka,geopolityka, jakbysmy to nienazwali jest bardzo skomplikowana? Że samolotem nie lecial Benny Hill? WOW

Nie podaję żadnych teorii spiskowych, a raczej skrócony opis[...] praca w CIA może być niebezpieczna

Chcesz mi powiedzieć, że taki kmiot jak ty, ma dostęp do informacji do jednego z najlepszych wywiadów świata?

 

Tymi wypocinami chciałeś kogoś przekonac?

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Portret użytkownika znawca

Tzn. jednak, że to leciał

Tzn. jednak, że to leciał "Benny Hill" ... ? Smile

P.S. 

Inteligentem jestem jak każdy inny - zwyczajny, a Pići Polo do tysiąca alias wyzwiska o kmiotach daruj sobie w stosunku do mojej osoby - taki już jest świat ... Smile / cały czas piszesz o geopolityce, a więc ... no cóż ... Smile - wyzwiska na mnie nie podziałają / to nawet jest geopolityczne podejście, nieprawdaż / ... ? ...

... a teraz powiedz mi drogi cwaniaczku, gdzie taki "bełkot" jak ten teraz - zamieściłem w pierwotnym wpisie ?

Do widzenia - żegnam.

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika RisingStar

Gosciu, ktory najpierw mi

Gosciu, ktory najpierw mi ubliża od "azorków" spina się o nazwanie go kmiotem XD Choc moj kontekst byl znacznie inny niz twoj. Ja uzylem go w sensie twojego znaczenia politycznego, nie majacego zadnego wplywu, ani dostepu do informacji scisle tajnych. Jak to ci poprawi humor, to ja jako osoba mało znacząca też moglbym tak siebie nazwac, wiec te teorie o tym, co tam CIA zrobila wstawilem w teorie spiskowe, ktore ty nazywasz pierwiastkiem meskosci (Dlaczego? Moze ci go brak. To tak jak z tym kawałem o damie. Jesli musisz mówić ludziom, że jesteś damą, to nie jesteś.)

Tzn. jednak, że to leciał "Benny Hill" ... ?

Polecam poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem (w necie znajdziesz cwiczenia nawet dla 1 klasy)

 

wyzwiska na mnie nie podziałają / to nawet jest geopolityczne podejście

 

Ty sam nie wiesz o czym pierdolisz XD

a teraz powiedz mi drogi cwaniaczku  gdzie taki "bełkot" jak ten teraz - zamieściłem w pierwotnym wpisie ?

 

Nie mam zamiaru wklejac tutaj calosci twojego "pierwotnego wpisu"
 

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Portret użytkownika znawca

Nic nie wklejaj,

Nic nie wklejaj, socjotechnika to też politologia, a ta z kolei jest również elementem dziennikarstwa, z kolei dziennikarstwo objawia się też w mediach internetowych.

 P.S.

Na stronie www, ktoś zamieszcza artykuł, jak to w prasie robi dziennikarz, czy w telewizji spiker co prowadzi program. Ja tylko dodałem do niego własny komentarz. Poza tym słowo "Azorek" nie nosi znamion obrazy, a Twoje słowa pod moim adresem, już podlegają pod kategorię urażania ludzkiej godności osobistej - co do której mam prawo, a tym bardziej o tym wspomnę pod artykułem, który w jakiś sposób (w swej treści) ma związek z USA. Tak lubię robić i wolno mi to robić.

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Portret użytkownika znawca

RisingStar (2020-01-31 15:50)

RisingStar (2020-01-31 15:50) :

Totalniacka bzdura. A gdyby tak powiedzieć :

Azorek (gatunek) - Pies Amerykański (imię)

To czy to by też było obraźliwe ? I czy "nawiasy" użyte we wpisie, to jakaś próba nowomowy sowieckiej lub SS mańskiego szczytu socjotechniki ?

Jak widzisz - uczepiłeś się mnie pod tym wpisem i się zwyczajnie ... płaszczysz przed tzw. systemem.

​​

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika 3plabc

Już niech talibów do Iranu

Już niech talibów do Iranu nie przyklejają bo za chwilę wyskoczą z pomysłem, że za zamachami na WTC stał Iran, a nie jak oficjalnie mówią bin Laden, a my wiemy że to była robota wewnętrzna pod fałszywą flagą.... hehehe. Ale dla jankesów narracja dobra, pretekstu do wojny z Iranem i tak będą szukali, ale najpierw chcieli by zagrać ofiarę...

Strony

Skomentuj