Dziwne zachowanie papieża Franciszka zszokowało wiernych

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Portal Lifesite opublikował film z Bazyliki Loreto w mieście Loreto niedaleko Ankona. Na nagraniu widać, jak wierni podchodzą do papieża, aby pocałować pierścień, czcząc w ten sposób Boga. Dziwne, ale papież za każdym razem cofa rękę, nie chcąc, żeby ktokolwiek jej dotykał.

Wiele osób nazywa zachowanie Franciszka dziwnym, a nawet niegrzecznym. To, co się stało, było jak zły żart. Gest papieża upokorzył ludzi. Ważne jest, aby pamiętać, że dotknięcie pierścienia jest obowiązkowym gestem oddawania czci Bogu.

 

Jeden z duchownych zauważył na swoim blogu, że być może Franciszek po prostu postanowił okazać skromność, ale pomysł nie był najlepszy. Nawet w średniowieczu istniała tradycja, zgodnie z którą każda osoba powinna zawsze całować pierścień Papieża, aby pokazać swoje posłuszeństwo Wyższym Siłom.

 

Dla każdego papieża tworzony jest indywidualny złoty pierścień, na którym widnieje herb papieża. Po śmierci głowy Kościoła katolickiego pierścień zostaje zniszczony. Co ciekawe, Franciszek rzekomo ze względów ekonomicznych wprowadził nowy obyczaj, prosząc o wykonanie srebrnego pierścienia ze złotym liściem.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika :)

Ten gest mail oznaczać

Ten gest mail oznaczać posłuszeństwo jemu. Może on nie chce takiego traktowania go jak pół Boga tylko jak kogoś normalnego co jadą z.grzsznikami i celnikami ale nie z poziomu lektyki ludzie. Skoro w Biblii Apostołowie zabronili człowiekowi padać przed nimi i okazywać podobnych gestów bo sa tylko slugami, ludzmi to dlaczego ten papież niemailby postępować tak jak oni. Jakby wszyscy rozumieli to że nie jest "półbogiem" to by mógł im spokojnie pozwalać na takie wyrazy wiary. A że coś w zrozumieniu ludzi nie zawsze jest poukładane to chyba dobrze robi. JP2 zrezygnował z lektyk i strojów to też na niego psioczyli.

Portret użytkownika AnnaK

Może jeszcze raz napiszę

Może jeszcze raz napiszę komentarz bo widze że jest problem ze zrozumieniem.

Dla wielu ludzi pocałunek pierścienia a co dopiero ręki papieza to zaszczyt i radość,nie ma prawa im tego odbierać.Sa to ludzie silnej wiary. Mówię o ICH wierze,nie swojej czy Waszej.

Mają do swojej wiary takie samo prawo jak Wy do swojej czy własnych przekonań.

Jestem byłą siostrą,odeszłąm po 12 latach bo miałam dośc obłudy,jestem Protestantką, paradox bo sie zakochałam.

Wierzę że każdy ma prawo do wyznawania swoich prawd/religii bo nie ma jednej i prawdziwej wiary.

Ma prawo mówić jasno i wyraźnie swoje poglądy nie bojąc sie nienawistnych komentarzy.

Wierzę że mowa nienawiści jest przyczyną wszystkich konfliktów i może zabijać.

Niezrozumieliście mojej wypowiedzi,nie chodziło mi o WIARE ale o video,komentowałam to co widziałam.

I twierdzę że ludzie mają prawo ucałowac dłoń papieża jeśli czuja taką potrzebe i ma to im pomóc. Papiez obraził tych ludzi. Niektórzy przyjechali z daleka i było to dla nich ważne.

On im wyrywał rękę,a na jego twarzy była złość.

Papież nie ma prawa tego zrobić,to głowa państwa. Królowa Anglii nawet gdy jest zmęczona przyjmuje gości,przyjmuje ukłony i podaje rękę.

Kiedys papieże nosili białe rękawiczki i na to pierścień,kiedyś nie dbano tak o higienę,rękawiczki mozna było zmieniać,jeśli papież Franciszek jest chory lub obawia sie choroby może załozyc rękawiczki ale nie może wyrywac ręki.

Prosze nie tłumaczcie mi teraz czym jest wiara,jak jest niepotrzebna,jak to Kościół Katolicki jest beznadziejny,wiara naiwna a ludzie głupi, zachowajcie troche godności i wypowiedzcie sie na temat video a nie poglądów.

Portret użytkownika Renata

Mysle, ze papiez slusznie z

Mysle, ze papiez slusznie z reszta nie chce dopuscic do jakichkolwiek aktow czczenia lub wladzy papieskiej czego symbolem jest pierscien. Jedynie przed Bogiem nalezy klekac i jemu sie klaniac. Katolicyzm za bardzi zapedzil sie i zaplatal w balwochwalstwo, oltarze swietych, modlitwy do nich, kult Matki Boskiej przeciez to wiecej "bozkow" 

 

Portret użytkownika docent

Gdzie w Piśmie Świętym jest

Gdzie w Piśmie Świętym jest napisane aby całować duchownego w rękę?!

Uklęknij przed tabernakulum, na klęcząco przyjmuj komunię, ...!

Papież nie chce czczenia człowieka tylko uwielbienia Boga.

Czy tak to trudno zrozumieć?

Portret użytkownika Mojeimię44

Już dawno odwróciłem się od

Już dawno odwróciłem się od kościoła katolickiego.  Odwróciłem się po obejrzeniu filmu o księdzach pedałach, mafii i orgiach w Watykanie. W tym filmie były nawet te orgie pokazane nagrane ukrytymi kamerami. Szkoda, że nie pamiętam tytułu tego filmu ale wierzcie mi taki był. Te afery z pedofilią jeszcze bardziej mnie odtrącają a zachowanie papieża stawia kropkę nad wszystkim. To wszystko nie oznacza jednak, że odwróciłem się od Boga. Wręcz odwrotnie. Znalazłem Boga i to nie w kościele a w muzyce, otoczeniu i cząsteczkę jego w sobie. Teraz wzrastam w duchu świętym i kościół wcale mi nie jest do tego potrzebny.  Najbardziej upodobałem sobie Boga jako niebiańskie drzewo życia i w takiej formie go sobie wyobrażam. Zresztą nie tylko ja. https://youtu.be/qoIyPJ-bkaw

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Strony

Skomentuj