NASA ostrzega, że do Ziemi zbliża się potencjalnie niebezpieczna asteroida

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według NASA za dwa tygodnie do Ziemi zbliży się potencjalnie niebezpieczna asteroida. Średnica tego obiektu to od 440 do 990 metrów. 

 

Ciało niebieskie oznaczone numerem 163373, zbliży się na minimalną odległość od naszej planety już 15 lutego. Będzie to 15 razy więcej niż średnia odległość między Ziemią a Księżycem.

 

Asteroida ta została odkryta po raz pierwszy w 1995 roku. Należy ona do grupy Apollo, a jej trajektoria przecina orbitę Ziemi. Z tego powodu jest wymieniona jako potencjalnie niebezpieczna. Następnym razem asteroida 163373 przeleci obok naszej planety dopiero w 2075 roku.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No i łubutnie czy nie

No i łubutnie czy nie łubudnie ? (jak to się wogóle pisze te łu... coś tam ?) Bo jak coś tam i to mnie straszy czy będzie strasznie ? Tyle merytorycznie w temacie artykułu na dzisiaj.

Z drugiej strony, to co nam jest PISANE (Oczywiście kwantowo teoretycznie i jeśli azaliż Bokto i ani inny nie zna kwantów możliwości niech głosów nie zabiera) Więc aby takoż Co nam PISANE to NAS NIE OMINIE ! I to dopiero się nazywa na wskroś naukowe podejście do problemów. Tak albo inaczej , to sobie mojżejszmy tymczasem olewjka bezstresowo stroić.

Portret użytkownika fsconstant

To straszenie przez was robi

To straszenie przez was robi się żałosne. W tytule "zagrozenie dla Ziemi", a w tekście: "przeleci 15 razy dalej niż odległość Księżyca od Ziemi...". Codziennie w znacznie bliższej odlległosci przelatują obiekty o zbliżonych rozmiarach i jakoś NASA nie ostrzega. Chyba zarabiacie niemałe pieniądze na tych obstrukcjach strachem, bo istotnie, ja się wejdzie na media społecznościowe, to do artykułów o wydźwięku takim jak ten wasz jest 5 razy więcej linków niż do rzetelnych naukowych artykułów. Pytanie tylko, czy stronę taką jak wasza nadal można klasyfikować jako popularnonaukową...

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika Easy Rider

Równie dobrze można

Równie dobrze można powiedzieć, że do asteroidy zbliża się niebezpieczna Ziemia, z prędkością liniową 108 tys. km/h, czyli przekraczającą tę, z jaką poruszają się asteroidy.

Skomentuj