Na Księżycu może się znajdować życie pozaziemskie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jeszcze przed pierwszym lądowaniem ludzi na Księżycu, naukowcy stwierdzili, że nasz naturalny satelita jest zupełnie sterylny i do chwili obecnej nie znaleziono dowodów na to, że życie pozaziemskie w jakiejkolwiek formie kiedykolwiek istniało na Księżycu. Być może po prostu szukano go w złym miejscu.

Wszelkie analizy gruntu księżycowego i skał przywiezionych ze srebrnego globu, nie wykazały obecności jakichkolwiek form życia. Na podstawie obecnego poziomu wiedzy stwierdzono zatem, że nasz satelita wciąż jest jałowy. Jeśli znajduje się tam jakieś życie to mogło zostać ewentualnie zaciągnięte z Ziemi jeśli w niezbyt . Ale według najnowszych badań być może życie znajduje się tam, gdzie odnaleziono wodę.

 

Naukowiec Alan Stern z Instytut Badań Kosmosu z Boulder w Kolorado, twierdzi, że wraz ze współpracownikami znalazł miejsce na Księżycu, gdzie może istnieć życie, być może nawet to samo, które dało początek jego rozkwitowi na Ziemi. Zdaniem ekspertów możemy go poszukać na południowym biegunie naszego satelity. Tam gdzie orbitery odnalazły wodę w formie lodu.

Ten lód dostał się na Księżyc w taki sam sposób w jaki przybył na naszą planetę. Za pomocą komet, który przynoszą wodę z głębi kosmosu. Przy okazji przenoszą też budulec do tworzenia życia. Oznacza to, że księżycowy lód może nawet pomóc ujawnić tajemnicę pochodzenia życia na Ziemi.

 

Niestety, nie ma perspektyw, aby dotrzeć szybko na południowy biegun Księżyca. Nie planuje się lądowania w tej okolicy. Naukowcy twierdzą, że to może być nawet dobre, bo zalecana jest ochrona tego obszaru Księżyca od zanieczyszczeń z Ziemi. Niedawno twierdzono, że izraelski lądownik, który rozbił się o naszego satelitę przeniósł tam niesporczaki. Istnieje zatem duże ryzyko, że nawet podczas pobierania próbek zostałyby one skażone ziemskimi formami życia.

 


 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jaron22

Dziadek mi opowiadał, że

Dziadek mi opowiadał, że oglądał na żywo transmisję z lądowania na księżycu w telewizji. W związku z tym na pewno lądowanie miało miało miejsce.

Dowód pierwszy: Mój dziadek nigdy nie kłamie.

Dowód drugi: w telewizji polskiej zawsze mówią prawdę ( tak zostało do tej pory Smile )

Pozdrawiam wszystkich niedowiarków Smile

Portret użytkownika Easy Rider

Jeżeli ktoś ma podejrzenia co

Jeżeli ktoś ma podejrzenia co do Apollo Hoax, to załączone do artykułu zdjęcie jest jednym z najlepszych tego dowodów, przedstawia bowiem teatralną inscenizację, a konkretnymi dowodami są:

1. "Grunt księżycowy" (tak naprawdę miesznina cementu i pyłu węglowego), w którym widać wyraźne odciski butów - rzecz niemożliwa w warunkach braku wody i niskich temperatur.

2. Widoczne wyraźnie makiety teatralne drugiego i trzeciego planu ("góry" takie gładkie?), nawet nie starali się zatuszować granic między nimi, szczególnie w przypadku pierwszej, między tym "gruntem księżycowym" a makietą. Chodzi o zastosowanie profesjonalnego efektu, jaki ma miejsce w przypadku "Panoramy Racławickiej" - chociaż wiemy, że jest to pewna umowność, wrażenie jest mimo to zaskakujące.

3. Teatralna makieta tzw. lądownika (LM), wykonana niechlujnie, w sposób urągający rozumowi ludzkiemu, z jakichś kartonów, brezentu, rurek i folii choinkowej - ciekawe, że ta folia choinkowa przewija się przez całą historię "zdobywania Księżyca", nie tylko w "wyprawach" amerykańskich. Poniżej zbliżenie "lądownika". Czy nadal są chętni wierzyć w to, że takie "cóś" może latać w kosmosie?

https://1.bp.blogspot.com/-V-sY0aRODDY/VtVfb-XtQhI/AAAAAAAAA-4/S9wgwjcltK0/s640/5922.jpg

Portret użytkownika emel

Który konkretnie element tego

Który konkretnie element tego lądownika uniemozliwia mu latanie w kosmosie? Możesz rozwinąć? Ponieważ pojazd jest przystosowany do przemieszczania się w próżni, więc nie musi mieć aerodynamicznego kształtu. Pęd powietrza wokół nie zerwie folii aluminiowej. 

Portret użytkownika Easy Rider

Zakładam uprzejmie, że twoja

Zakładam uprzejmie, że twoja wypowiedź jest skutkiem systemu edukacyjnego tzw. gimbazy, a nie prowokacją trolla. Tak czy inaczej, czuję się zwolniony z udzielania odpowiedzi, gdyż zejście poniżej pewnego elementarnego poziomu czyni dyskusję bezsensowną.

Portret użytkownika emel

Czy mógłbyś jednak rozwinąć

Czy mógłbyś jednak rozwinąć temat i przedstwić, która cecha lądownika księżycowego uniemożliwa jego latanie w kosmosie?

W Internecie z łatwością znajdziesz plany i informacje o budowie tego urządzenia.

 

Dowolny obiekt umieszczony w kosmosie będzie tam po prostu latał. Jeśli się do niego zamocuje silnik rakietowy, można dzięki temu obiekt przyspieszać (albo spowalniać, w przypadku skierowania silnika w kierunku ruchu). Do zmiany orientacji obiektu wystarczą koła reakcyjne albo małe silniki umieszczone zwykle wokół środka ciężkości (RCS thrusters). Ponieważ nie ma atmosfery, nie trzeba się martwić oporami powietrza ani wiatrem.

 

Gdy obiekt opada na powierzchnię Księżyca, jego silnik jest skierowany w dół, czyli w kierunku ruchu. Precyzyjnie ustawiając moc silnika moża zatem spowodować, że obiekt zawiśnie nad powierzchnią lub bardzo delikatnie opadnie na nią. Popatrz na lądowania pierwszego stopnia rakiety Falcon 9, aby zobaczyć jak to się współcześnie robi.

 

Podobnie do wystartowania z powierzchni Księżyca wystarczy aby silnik wygenerował odpowiedni ciąg. Ponieważ Księżyc ma znacznie słabsze pole grawitacyjne i, przede wszystkim, nie ma atmosfery, do startu z jego powierzchni potrzebna jest znacznie mniejsza energia niż w przypadku Ziemii, gdzie duża część energi jest tracona na pokonanie oporu powietrza.

 

 

Strony

Skomentuj