Małpa zaraziła człowieka śmiertelną odmianą opryszczki

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Choroba opryszczki B, która prowadzi do śmierci w prawie 70% przypadków, została przeniesiona na pracownika w eksperymentalnym laboratorium na zwierzętach w Kagoshimie.

 

W Japonii małpa laboratoryjna zaraziła człowieka potencjalnie śmiertelnym wirusem opryszczki B. Władze medyczne w japońskiej Kagoshima, informują, że pracownik przeprowadzający eksperymenty na zwierzętach został zainfekowany wirusem opryszczki B przez kontakt z małpą.

 

Diagnozę postawiono po przyjęciu do szpitala nienazwanego eksperymentatora na zwierzętach z powodu gorączki i bólu głowy. To pierwszy taki przypadek w Japonii. Opryszczka B jest powszechna u małp - na przykład ponad połowa makaków jest uważana za nosicieli wirusa.

 

Wirus B został zidentyfikowany w 1932 roku. Rzadko występuje u ludzi, ale w 31 zarejestrowanych przypadkach zakażenia 21 z nich zakończyło się śmiercią.

 

Narodowy Instytut Chorób Zakaźnych w Japonii potwierdził na początku tego miesiąca, że pacjent został zainfekowany wirusem B i znajduje się w stanie krytycznym. Urzędnicy miasta Kagoshima twierdzą, że obecnie nie ma obaw, że wirus rozprzestrzenił się między innymi ludźmi.

 

Nie ma danych, że pracownik został ugryziony przez małpę i nie wiadomo, w jaki sposób infekcja została przeniesiona.

 

Ostatni zgłoszony przypadek opryszczki B u ludzi miał miejsce w 2008 r., a ostatnia przypadek śmierci odnotowano w 1997 r. po tym, jak badaczka Elizabeth Griffin otrzymała w oczy rozbryzg płynu ustrojowego małpy w Yerkes National Primate Research Center.

 

Do tej pory zarejestrowano tylko jeden przypadek zakażenia człowieka od człowieka. Makaki są powszechne w Japonii, a ponad 100 tys. z nich występują na wolności. Jeden osobnik stała się znany na całym świecie dzięki swojemu zwyczajowi pływania w gorących źródłach w Snow Monkey Park. Są inteligentnymi zwierzętami, które wykazują oznaki nie tylko uczenia się, ale także przekazywania nowej wiedzy swoim rówieśnikom. W jednym przypadku zaobserwowano, że samica, nazwana przez naukowców Imo, "doprawiła" słodkie ziemniaki, zanurzając je w słonej wodzie. Inni członkowie stada Imo zobaczyli, że to robi i poszli za jej przykładem.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Ahimsa

Zarazila oprycha i

Zarazila oprycha i dreczyciela. Oraz naukowego oszusta. Eksperymenty na zwierzetach i rzekome korzysci z tego plynace, to oszustwo tysiaclecia, hamujace prawdziwy postep w medycynie.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Illuminat13

ponoc czlowiek wywodzi sie od

ponoc czlowiek wywodzi sie od malpy ?? a tak na powaznie to dupy kobiet spowodowaly upadek ponad dwustu aniolow i potop ktory utopil ich potomstwo tzw olbrzymow no i zlych ludzi Duzo jedli pili dlugo zyli i glupot uczyli co dzieje sie i teraz Wymalowane pyski paznokcie portale randkowe i czy dupa kobiet nie rzadzi swiatem Ile wojen bylo przez kobiety i upadek w edenie Biedny Adam dal sie namowic  AZAZEL nauczył on mężczyzn wykuwać miecze i tarcze, a kobiety malowania powiek i noszenia ozdób.Aby pycha ludzka i zlo roslo w sile 

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Max 1983

Świat jest gówno wart, to i

Świat jest gówno wart, to i nic dziwnego że dupa rządzi::)Dziwne natomiast że taki "inteligent oświecony" jak ty podlega dokładnie tym samym procesom co my zwykłe szaraczki.A co do apokalipsy bo o niej bredzisz ciągle, to niestety nie dzieje się nic nowego w stosunku do tego co się już w historii świata działo, więc te twoje znaki apokalipsy...sa z dupy wzięte.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Skomentuj