Chińscy naukowcy uznali zieloną herbatę za lekarstwo chroniące od śmierci

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli, że zielona herbata zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci. Chroni od udaru i zawału serca o 20%, od zawałów sercowo - naczyniowych o 22%, z innych schorzeń o 15%. Ten wynik uzyskali specjaliści z Chińskiej Akademii Nauk Medycznych i kilku ośrodków naukowych w Chinach, które od dziesięciu lat monitorują zdrowie ponad 100 tysięcy mieszkańców z piętnastu prowincji Chin.

 

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, tj. tych, którzy regularnie piją herbatę co najmniej trzy razy w tygodniu, i tych, którzy albo w ogóle nie piją tego napoju, albo robią to rzadziej niż trzy razy w tygodniu.

 

Faktem jest, że herbata zawiera wiele aktywnych polifenoli - „przeciwutleniaczy”, które chronią komórki organizmu przed uszkodzeniem przez wolne cząsteczki tlenu. Naukowcy podkreślają, że im częściej i regularnie pije się napój przez całe życie, tym silniejsze będą jego właściwości ochronne.

 

Autorzy badania opublikowanego w czasopiśmie European Journal of Preventive Cardiology zauważają również, że czarna herbata nie ma tego efektu. Jej polifenole tracą funkcję ochrony komórek podczas fermentacji.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Po pierwsze każda herbata

Po pierwsze każda herbata jest "fermentowana", zielona też. Czarna herbata nie traci wcale wszystkich polifenoli to po drugie. Po trzecie czarna herbata ma za to więcej innych, korzystnych dla zdrowia związków, których w zielonej herbacie jest mniej.

Do wszystkie człowiek musi robić sobie sprostowanie, bo uniwerki zajmują się ideologią gender zamiast badaniami, a w szkołach średnich i podstawówkach uczą o prezerwatywach, gazach cieplarnianych, dziesięciu płciach, a kolejne wartościowe pozycje są wyrzucane z programu nauczania. Większość tumoków nie zna nawet podstaw logiki matematycznej, co umówmy się, jest podstawą do zajmowania się nauką.

Portret użytkownika Demostenes

"lekarstwo chroniące od

"lekarstwo chroniące od śmierci"

Nareszcie! Jest lekarstwo przeciwko śmierci! Smile

A tak na poważnie, to jest lekarstwo chroniące od śmierci tylko nikomu się nie chce go zażyć, bo już mało kto wierzy.

Głosuj za
22

Skomentuj