Izrael dokonał przełomu w pracach nad nową bronią laserową

Kategorie: 

Źródło: Ministerstwo Obrony Izraela

Wojny zawsze napędzają przemysł zbrojeniowy. Izrael wydaje sporo pieniędzy na nowe technologie wojenne, a efektem tego jest powstanie nowego systemu laserowego, przeznaczonego do obrony przed rakietami i dronami.

 

Ministerstwo Obrony Izraela ogłosiło przełom w pracach nad wysokoenergetyczną bronią laserową, z pomocą której można uderzać w odległe cele bez względu na warunki atmosferyczne. Z pomocą zaawansowanego algorytmu połączono kilka wiązek laserowych w jedną potężną wiązkę, która skutecznie eliminuje wszelkie zagrożenia.

 

Władze Izraela nie podały żadnych szczegółów na temat nowej technologii. Ministerstwo Obrony dopiero nawiązało współpracę z firmami zbrojeniowymi, które rozpoczną prace nad trzema różnymi systemami. Są to: naziemny system laserowy uzupełniający tarczę antyrakietową Żelazna Kopuła, system mobilny przeznaczony do ochrony żołnierzy w terenie oraz broń laserowa, którą będzie można zamontować na dronach i samolotach.

Działo laserowe można wykorzystać przede wszystkim do niszczenia nadlatujących bezzałogowców, rakiet lub pocisków moździerzowych zanim wyrządzą jakiekolwiek szkody. System może działać praktycznie bez końca dopóki jest zaopatrywany w energię elektryczną, a zestrzelenie jednej rakiety bądź bezzałogowca kosztuje zaledwie kilka dolarów. Ministerstwo Obrony wskazuje, że broń laserowa może również znaleźć zastosowania ofensywne, gdyż jest cicha i niewidzialna.

 

Izrael planuje przeprowadzić testy z użyciem przyszłych dział laserowych. Jeśli broń wykaże się skutecznością to zostanie rozmieszczona w pobliżu Strefy Gazy. Warto dodać, że futurystyczne działa laserowe zyskały spore zainteresowanie na świecie. Stany Zjednoczone już zainstalowały wysokoenergetyczny system laserowy na pokładzie okrętu USS Portland, podczas gdy Chiny aktywnie pracują nad wprowadzeniem podobnej broni do swoich sił zbrojnych.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Demostenes

Człowiek. To nie brzmi dumnie

Człowiek. To nie brzmi dumnie.

Człowiek. 

1. «istota żywa wyróżniająca się najwyższym stopniem rozwoju psychiki i życia społecznego»

2. «reprezentant najlepszych cech ludzkich»

3. «osoba dorosła»

4. pot. «pracownik fizyczny»  • człowieczy • człowieczysko

Portret użytkownika baca

no skoro eskimosi ogłaszaja

no skoro eskimosi ogłaszaja że maja laser niszczący wszystko co możliwe to musi być prawda bo eskimosi przecież nigy, przenigdy nie kłamią...

heh...

a jak ktoś ma wątpliwości to że i teraz mówia prawde to akurat niedaleko ich jest Iran z rakietami tak więc bedzie na pewno okazja zobaczyć niezawodne eskimoskie lasery które wszystko strącają

 

Portret użytkownika Gargulec

Ten fragment jest najlepszy "

Ten fragment jest najlepszy "...Ministerstwo Obrony wskazuje, że broń laserowa może również znaleźć zastosowania ofensywne, gdyż jest cicha i niewidzialna...", czyli idealnie nadaje się do tego, co od wieków robią najlepiej ze wszystkich, wszelkich prowokacji i operacji "false flag".

Portret użytkownika YaHu

Wiecie co jest najlepszym

Wiecie co jest najlepszym systemem obronnym co zniża liczbę ofiar do 0 ?

Pokój, taki żart. 

Teraz pytanie numer 2. 

Ile ludzie muszą mieć IQ żeby zrezygnować z wojen ?

3.

Kto ten świat tak zepsuł i podzielił, że ludzie się zabijają dokąd historia pamięta. 

Portret użytkownika maracash

Kiedyś w podstawówce

Kiedyś w podstawówce nauczycielka zapytała nas klasie, jaka jest najgroźniejsza broń. Jeden po drugim odpowiadaliśmy, licytując się: "pistolet", "karabin", "wyrzutnia rakiet", "czołg", "bombowiec", broń nuklearna". Wtedy jeden z kolegów rzekł: "człowiek" i nastała cisza. Nierozumiałem tej ciszy wtedy, gdyż byłem za młody... 

Strony

Skomentuj