Nowy minister finansów zapowiada Polskę bezgotówkową. Czy wszyscy będziemy mieli chipy?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Mało kto zauważył, że Polska ma nowego Ministra Finansów. Został nim, urodzony w Londynie, Tadeusz Kościński, który od lat jest współpracownikiem premiera Mateusza Morawieckiego. W jednej z pierwszych wypowiedzi dał do zrozumienia, że jednym z priorytetów jefo rządów będzie walka z obrotem gotówkowym. 

 

Nowy minister finansów jest postacią bardzo tajemniczą. Jak zauważają jego krytycy, jego życiorys zaczyna się po pięćdziesiątce i nie wiadomo skąd w ogóle się wziął. Wiadomo tylko, że Tadeusz Kościński studiował geologię, botanikę i zoologię. 

 

Jego rzekome studia na uczelni Goldsmiths University of London, którego jest absolwentem, to zaledwie sezon 1976/1977. Poza tym wtedy gdy ukończył tą szkołę, nazywała się jeszcze Goldsmiths College , a to dowodzi, że formalnie ma on wykształcenie średnie, a nie wyższe. To chyba pierwszy taki przypadek w historii III RP.

Jednak nie ma się  obecnym premierem pan Kościński pracuje od czasów Banku BZWBK. W poprzednim rządzie pełnił funkcję wiceministra i sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Na stanowisku Ministra Finansów zastąpił pana Mariana Banasia, obecnego szefa Najwyższej Izby Kontroli. 

 

O istnieniu pana Kościńskiego wie nadal bardzo niewielu Polaków. Można odnieść wrażenie, że jego obecność w rządzie jest wręcz ukrywana. Na próżno szukać jakiegokolwiek wywiadu z nim w telewizji. 

 

Da się za to znaleźć wypowiedzi pana Kościńskiego w internecie i okazuje się, że jest to człowiek o fizjonomii generała z IDF, który operuje językiem polskim bardzo podobnie do sposobu wypowiedzi ambasadorów Izraela w Polsce. Jednak dużo ważniejsze jest nie to jak mówi, ale co mówi. 

 

Nowy tajemniczy minister już na samym początku swojego urzędowania zasugerował, że Polacy lubią płatności bezgotówkowe i będzie wspierał jeszcze większe ich upowszechnienie, a w konsekwencji likwidację gotówki, którą nazwał nawet "zagrożeniem bakteriologicznym". Skrytykował również to, że  Polacy rzekomo trzymają w przysłowiowych skarpetach aż 190 mld złotych w gotówce i wyraził nadzieję, że pieniądze te trafią do banków, umożliwiając nowe inwestycje.

 

Minister Kościński przechodzi też od słów do czynów. Jeszcze kilka lat temu limit transakcji gotówkowych dla przedsiębiorców wynosił 10 tysięcy euro, czyli około 45 tysięcy złotych. Obniżono go do 15 tysięcy złotych, a teraz ogłoszono, że limit znowu zostanie obniżony, tym razem do zaledwie 8 tysięcy złotych. Jeśli będzie to postępowało w tym tempie, to już wkrótce wszystkie transakcje będą dozwolone wyłącznie za pomocą banków. 

 

Uprzywilejowanie bankowości nie może nas dziwić skoro rządzą nami banksterzy, ale likwidacja gotówki to bardzo poważne zagrożenie.  Jest to natychmiastowa, pełna inwigilacja wszystkich ludzi. Dzieci też musiałyby mieć chipy, bo to one najczęściej korzystają z gotówki. Albo wszyscy posiadaliby karty z RFID, albo chipy byłyby wszczepiane, być może od razu po urodzeniu. 

 

Likwidacja gotówki,  to teoretycznie likwidacja całej szarej strefy, chyba, że pojawi się barter, albo w ruch pójdą kryptowaluty. W takim świecie będzie dużo trudniej ukryć cokolwiek przed władzą. Będzie to też z pewnością pokusa dla władzy, aby odłączać niepokornych od wirtualnego pieniądza i niech sobie radzą jak przetrwać. Nadciągają ciężkie czasy. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Normin

Och… „minister finan$$ów”…

Och… „minister finan$$ów”… jakież górnolotne określenie… a nie lepiej po ichniemu „GIE$$ZEFTÓW PUSTYNNYCH”… ale chociaż hybrydek próbował udawać… i to na poważnie! … Ot takie tam sobie pitupitu ajawaja!!!

Ale jeśli chcecie zobaczyć prawdziwy KABARET… czyli ogrom bezdennej głupoty w konfrontacji z niebywałą inteligencją… to polecam >> https://www.youtube.com/watch?v=ZNCAIMrQRDw  - Braun ostry jak kieł narwala! Wprost wyjaśnił lewakom 5G na komisji >>

Degeneracja tych tępych i sprzeDAJnych QQQ…XXL zaszła już tak daleko… że one nawet już nie potrafią udawać… nawet im się nie chce… - śnięte QROWY!!! To już nie jest DNO… bo ono już dawno zostało przebite… to jest otchłań DEBILIZMU i KRETYŃSTWA SZMATławego!!! … Noooo… to se skretyniały NARÓT wyprał „godne” przedstawicielki – tylko czego?!!!  

 

Portret użytkownika Wlodek

Powoli, bardzo powoli, ale

Powoli, bardzo powoli, ale jednak - świadomość narodu zaczyna się budzić. Ale niestety jest już za późno. Szach - i - mat.

 

Wielki komisarz NWO już przybył. Czipy już zgromadzone. Nawet nie potrzeba drutów ani zasieków. Czipa można wyłączyć w dowolnym miejscu i czasie. Pyk! - I ciebie nie ma. Byłeś za bardzo opieszały w wykonywaniu rozkazów, sorry.

Portret użytkownika UczciwyPatriota

Wiesz nie mozna mowic ze sa

Wiesz nie mozna mowic ze sa dolay albo euro bo nie twoje tylko narzucone,wez taki kraj jak szwecja oni ludziom zrobili referendum i niepoddali sie uni zostali przy swojej walucie i temat zamkniety raz na cale zycie.A co do kolegi ktory mysli o krajach malo rozwinietych to niewiem czy cie przyjma,mnie 45lat tem w 6-7 klasie podstawowki uczono ze Nigeria to kraj 3swiata a obecnie to 20gospodarka swiata,a nasze zydostwo od 89roku jako rzad dobrej zmiany zrobilo nas 30gospodrka za chwile moze bedziemy na 50 miejscu jako niewolnicybedzie tak jak mowi Stonoga robota od rana do wieczora w korporacji i karta z debetem.Moze za chwile bedzie to z nami co z Syria robia aczkolwiek tam jest inna sprawa,sa wlasnie 4 kraje na swiecie ktore niepoddaly sie Rodszyldom maja swoje banki centralne i najpierw z nimi musza sie rozprawic to wlasnieSyria,Iran,Korea polnocna i Kuba.Morawiecki jest nawiedzony przez Rodszyldow jest z wksztalcenia historykiem jest popychany ich reka wiecej o nim sie dowiecie ogladajac filmy bylego jego wspolpracownika doktora Kekusia jakim jest czlowiekiem.Poprostu slizganie sie po czyichs plecach,polacy zawsze beda wydymani,jak powiedzial sam Wiston Ch.ze jestesmy latwowiernymi idjotami i po wojnie wraz ze Stalinem zrobili swoje,ale za pewnym razem juz polska sie nie podniesie nasi potomkowie beda bez nazwy i godnosci,to glosujac na patologie rzadu pozostawia swoim potomkom.Do puki nie bedzie tak jak proponuje Potocki do 3pokolenia przdstawic nazwisko i wtedy moze startowac do sejmu,a na dzis to 70procent sejmu nie powinno sie tam znalez.Pozdrawiam i zycze milych rozwazn,aczkolwiek nie nalezy byc antysemita bo i sa dobrzy zydzi ktorych jest garstka Chasydzi to oni nieuznali Izraela,a ta gorsza nacja to Chazarowie stamtad z kad pochodzili przodkowie Kaczynskiego.

Portret użytkownika UczciwyPatriota

Kekus jest autorytetem,chyba

Kekus jest autorytetem,chyba nie mlody czlowieku tylko popatrz co z nim robi panstwo prawa rzekomego.Jestem juz takim wieku ze przytocze ci wypowiedz zimnego Lecha z wawelu znajdziesz jego przemowienie w Izrael na internecie,ze choc rzady beda sie w polsce zmieniac to polityka wobec Izraela nigdy nie zmieni Tu madrze mowi Stonoga ze kazdy was bedzie ruchal az wsa pukle beda swedzialy i nie azne czy PO czy PIS i ma racje bo ja z 30lat nie pamietam by bylo rozliczenie rzadu,nie bo to jedna szajka jak brat brata bedzie rozliczal..Co do Bartoszewskiego to wara od niego doradzal Karterow,nie podpisal na czechach niekorzystnej ustawy 447 zachowal sie poprawnie tylko Michalkiewi robi swoj belkot,po co by  jak najwiece kasy wplynelo zydom bo niereformowalny rzad milczy za chwile sie obudzi a dajmy im tyle cMichalkiewicz mowi i to nie rzad bo zaden rzad nie ma swoich pieniedzy.A obrazanie posmiertni czlowieka tez nie pasi bo nic nie podisal kazdy jako obywatel ma prawo napisac do ministerstwa spraw zagranicznych i w 30 ma dostac odpowiedz.Michalkiewicz to nakreca bo ma swoj cel,a kim jest?

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Po raz kolejny PiS robi coś

Po raz kolejny PiS robi coś ponad naszymi głowami, tylko po to, by nas ubezwłasnowolnić i nie pozwolić nam na posiadanie własnych oszczędności. To jest kolejny przejaw rujnowania życia wielu jednostek i wpędzania ich w biedę, z tego powodu, że pod byle pretekstem będzie można ich odciąć od środków na utrzymanie. PiS wmawia ludziom, że płacenie gotówką staje się przeżytkiem, zapominając o tym, że jest to rozwiązanie bezpeczniejsze od transakcji za pomocą karty. I wielu ich "wyznawców" w to niestety wierzy, tak jak wierzą w to, że sieć 5G pozwala na szybszy przepływ informacji i wpłynie na zdrowie, zaś przymusowe szczepienia ochronią Polaków przed wieloma chorobami. Nie zdają sobie sprawy z tego, że ukochana przez nich partia traktuje nas jak króliki doświadczalne.

Strony

Skomentuj