Nowy minister finansów zapowiada Polskę bezgotówkową. Czy wszyscy będziemy mieli chipy?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Mało kto zauważył, że Polska ma nowego Ministra Finansów. Został nim, urodzony w Londynie, Tadeusz Kościński, który od lat jest współpracownikiem premiera Mateusza Morawieckiego. W jednej z pierwszych wypowiedzi dał do zrozumienia, że jednym z priorytetów jefo rządów będzie walka z obrotem gotówkowym. 

 

Nowy minister finansów jest postacią bardzo tajemniczą. Jak zauważają jego krytycy, jego życiorys zaczyna się po pięćdziesiątce i nie wiadomo skąd w ogóle się wziął. Wiadomo tylko, że Tadeusz Kościński studiował geologię, botanikę i zoologię. 

 

Jego rzekome studia na uczelni Goldsmiths University of London, którego jest absolwentem, to zaledwie sezon 1976/1977. Poza tym wtedy gdy ukończył tą szkołę, nazywała się jeszcze Goldsmiths College , a to dowodzi, że formalnie ma on wykształcenie średnie, a nie wyższe. To chyba pierwszy taki przypadek w historii III RP.

Jednak nie ma się  obecnym premierem pan Kościński pracuje od czasów Banku BZWBK. W poprzednim rządzie pełnił funkcję wiceministra i sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Na stanowisku Ministra Finansów zastąpił pana Mariana Banasia, obecnego szefa Najwyższej Izby Kontroli. 

 

O istnieniu pana Kościńskiego wie nadal bardzo niewielu Polaków. Można odnieść wrażenie, że jego obecność w rządzie jest wręcz ukrywana. Na próżno szukać jakiegokolwiek wywiadu z nim w telewizji. 

 

Da się za to znaleźć wypowiedzi pana Kościńskiego w internecie i okazuje się, że jest to człowiek o fizjonomii generała z IDF, który operuje językiem polskim bardzo podobnie do sposobu wypowiedzi ambasadorów Izraela w Polsce. Jednak dużo ważniejsze jest nie to jak mówi, ale co mówi. 

 

Nowy tajemniczy minister już na samym początku swojego urzędowania zasugerował, że Polacy lubią płatności bezgotówkowe i będzie wspierał jeszcze większe ich upowszechnienie, a w konsekwencji likwidację gotówki, którą nazwał nawet "zagrożeniem bakteriologicznym". Skrytykował również to, że  Polacy rzekomo trzymają w przysłowiowych skarpetach aż 190 mld złotych w gotówce i wyraził nadzieję, że pieniądze te trafią do banków, umożliwiając nowe inwestycje.

 

Minister Kościński przechodzi też od słów do czynów. Jeszcze kilka lat temu limit transakcji gotówkowych dla przedsiębiorców wynosił 10 tysięcy euro, czyli około 45 tysięcy złotych. Obniżono go do 15 tysięcy złotych, a teraz ogłoszono, że limit znowu zostanie obniżony, tym razem do zaledwie 8 tysięcy złotych. Jeśli będzie to postępowało w tym tempie, to już wkrótce wszystkie transakcje będą dozwolone wyłącznie za pomocą banków. 

 

Uprzywilejowanie bankowości nie może nas dziwić skoro rządzą nami banksterzy, ale likwidacja gotówki to bardzo poważne zagrożenie.  Jest to natychmiastowa, pełna inwigilacja wszystkich ludzi. Dzieci też musiałyby mieć chipy, bo to one najczęściej korzystają z gotówki. Albo wszyscy posiadaliby karty z RFID, albo chipy byłyby wszczepiane, być może od razu po urodzeniu. 

 

Likwidacja gotówki,  to teoretycznie likwidacja całej szarej strefy, chyba, że pojawi się barter, albo w ruch pójdą kryptowaluty. W takim świecie będzie dużo trudniej ukryć cokolwiek przed władzą. Będzie to też z pewnością pokusa dla władzy, aby odłączać niepokornych od wirtualnego pieniądza i niech sobie radzą jak przetrwać. Nadciągają ciężkie czasy. 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Kmieć

Panie mgr inż (panu raczej

Panie mgr inż. (panu raczej przysługuje tytuł insz. - od: insztalator) idź pan precz ze swoim pustynnym Chytrusem.
Najpierw żeś ryczał o WOLNOŚĆ, a jak żeś ją demokratyczną dostał, wespół w zespół ze stolcowym odmieniaczem tej ziemi, to tero zmiłowania u żydowskiego bękarta z pustyni błagasz, sprytny inaczej wolnościowcu?
Przeca un, żydowski Chytrus, dba o swoje owce!
Nie czytało się swojego "pisma" pustyni (tfu!), to insztalator nie wie, jaką "dobrą nowinę" bękart po Miriam Wiatropylnej nosił wśród baranów: 
 

Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. - Jewangelia Mateusza 10, 34-36
 

"Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela" (Mt 10,5-6).

 

"Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela... Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom i rzucać psom" (Mt 15,24-26).
 

 Tak więc precz, chamie!
Było robić i budować Polskę (jak Chiczycy Chiny w potęgę), a nie leżeć w Betlejemce u farosza, pomiłowania u pustynnych demonów szukać, DURNIU!!! 

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Portret użytkownika Felipesku

Juz nie wiedza jak dalej sie

Juz nie wiedza jak dalej sie dobrac do naszej prywatnej kasy... pojdzcie na to a bedzie to koniec suwerennosci czlowieka... Poza yym juz teeaz widac w sklepach uprzywilejowanie dla posiadaczy kart co jest niesprawiedliwoscia bo kazdy ma prawo decydowac o sobie a w yym jaka forme pieniadza wybiera... i za yo ze wybiera goyowke yo jest zmuszany stac w kolejce gdzie posiadacz karty skorzysta z szybkiej kasy samoobslugowej. Ten proceder szerzy sie wszedzie np. Auchan Jubilerska... 9 kas hotowkowych i 18 kas dla kart... widac roznice golym okiem kogo sie dyskryminuje!!!

Portret użytkownika Kmieć

O take Polske! (Polinezję(?))

O take Polske! (Polinezję(?)) skakał Bolek przez płot z motorówki, Polacy nic nie robili leżąc na styropianie, a największy we Wszechświecie kremófkożerca odmieniał oblicze tej ziemi...

P.S. Wolności się Polakom zachciało... Za małośta byli wolni, to teraz każden jeden będzie wolny jak konik polny!
Każden jeden wolny, demokratyczny Polak będzie mógł wypier...ać w świat, gdzie go oczy poniosą.

Bo to już nie jest polska ziemia!

Tak żeśta naodmieniali i taką żeśta, styropianowcy, wolność wywalczyli paląc polskie opony z polskiego STOMILu i spawając do polskich szyn z polskich hut polskie pociągi wyprodukowane w polskich fabrykach!

Teraz już nie ma polskich hut, polskich fabryk produkujących pociągi, nie ma polskiego STOMILu.
A za chwilę zupełnie nie będzie też polskich pieniędzy.

Ale jest DEMOKRACJA. 
Tylko że ona nie polska...

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Strony

Skomentuj