Czy wieloryby są w stanie ocalić planetę przed globalnym ociepleniem?

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dzięki najnowszym badaniom odkryto, że wieloryby są w stanie ocalić planetę przed globalnym ociepleniem. Zgodnie z obliczeniami ekologów, wieloryby mogą wychwytywać duże ilości dwutlenku węgla, a przywracając ich populację, można pozbyć się nadmiernej akumulacji gazów cieplarnianych w atmosferze.

 

„Jeśli chodzi o ratowanie planety, to każdy wieloryb kosztuje tysiące drzew” – zapisano w nowym raporcie opublikowanym przez ekspertów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, pisze Ferra.

 

Według naukowców wieloryby są w stanie wychwycić dwutlenek węgla, usuwając go z atmosfery. Jeden duży wieloryb może zgromadzić około trzydzieści ton węgla przez całe życie, a po śmierci, spadając na dno oceanu, wszystkie zgromadzone zasoby są usuwane z „obiegu”. Tymczasem drzewa są w stanie zrównoważyć zaledwie 2,2 tony dwutlenku węgla w ciągu wieku.

 

Stwierdzono również, że niezbędne produkty emitowane przez wieloryby, które są bogate w azot i żelazo, mogą stymulować wzrost fitoplanktonu. Należy zauważyć, że wzrost fitoplanktonu gwarantuje jeszcze większy przechwyt węgla.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

"Zgodnie z obliczeniami

"Zgodnie z obliczeniami ekologów, wieloryby mogą wychwytywać duże ilości dwutlenku węgla,"
Niech ci "ekolodzy", już więcej nie piją - bo widzą zielone wieloryby. Wieloryb jest ssakiem ciepłokrwistym i oddycha - zamieniając tlen w dwutlenek węgla. A ocieplenie już się kończy (Oceany stygną od 2017 roku)

Portret użytkownika Gepard

A mnie przez całe szkolnictwo

A mnie przez całe szkolnictwo uczyli, że każdy żywy organizm nie przeprowadzający fotosyntezy czerpie energię procesu którego elementem jest wiązanie tlenu z powstałym węglem... a tu nagle rewelcja... jest odwrotnie!
Pozatym... to, że martwy wieloryb osiądzie na dnie nie znaczy, że to "usuwa" dwutlenek z obiegu a jedynie zmienia obieg na inny.
PS. dwutlenek węgla i tak jest mało znaczący... prawdziwy problem to metan... a jego na dnie oceanów są wystarczające ilości by zorbic mały piekarnik z ziemi

Portret użytkownika Alkoholik od Zygmusia Krzywego

Matołku. I Wy, co

Matołku. I Wy, co utożsamiacie się z tym komentarzem. Zrozumcie...jeżeli krytykujesz, ROB TO KONSTRUKTYWNIE!!!!!! Podaj argumenty dlaczego jest jednym z najgłupszych (chyba, że jesteście osobnikami szukającymi tylko unikalnych informacji aby brylować w towarzystwie) dla mnie artykuł bogaty w informacje. Krótka, zwięzła informacja dająca do myślenia. "Mądremu wystarcza dwa zadania. Głupiemu, to i referatu mało".

Skomentuj