Koty wpływają korzystnie na ludzkie zdrowie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowy eksperyment dowiódł, że koty wykazują zdolności lecznicze wobec ludzi. W badaniu wzięło udział dziesięć tysięcy ochotników, którzy posiadali w domu koty. Pomiary stanu zdrowia właścicieli wykazały, że koty wpływają korzystnie na zdrowie swoich opiekunów.

 

Koty mają między innymi korzystny wpływ na działanie ludzkiego układu krążenia oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia osteoporozy. Według badań, najbardziej prozdrowotne okazują się koty o długiej sierści.

Kolejną ciekawą obserwacją podczas eksperymentu okazało się to, że ludzie, którzy mają koty, żyją przeciętnie do dziesięciu lat dłużej od tych, którzy nie posiadają tych zwierząt. Osoby mające mruczki stają się bardziej spokojne i jest im łatwiej uzyskać wyciszenie.

Dodatkowo, kot może być pomocnikiem w walce z rozmaitymi dolegliwościami bólowymi. Gdy ma się ból głowy, warto umieścić kota w pobliżu karku. Ciche mruczenie ma korzystny wpływ na układ nerwowy i zmniejsza intensywność bólu. Ponad to, koty instynktownie kładą się przy ciepłych miejscach, mogą dotrzymywać towarzystwa podczas przeziębień i ogrzewać właścicieli swoim futerkiem.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj