Według fizyków nowa cząstka elementarna może zmieniać losy Wszechświata

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Astronomowie na całym świecie są w kłopocie, bo ich ustalenia dotyczące tempa ekspansji Wszechświata okazały się chybione. Od narodzin naszego wszechświata z maleńkiego punktu do nieskończonej gęstości i ciężkości stale się on rozwija, ale tempo jego wzrostu wcale nie jest stałe, jak sądzono. W miarę upływu czasu ekspansja wszechświata najwyraźniej przyspiesza.

 

Jak to zwykle bywa gdy nie wiadomo jak to wyjaśnić naukowcy używają pojęć umownych. Skoro wiemy, że tempo ekspansji wszechświata wzrasta, w celu wyjaśnienia tego faktu, naukowcy zakładają, że we wszechświecie jest tak zwana „ciemna energia”, która jest odpowiedzialna za to przyspieszenie ekspansji naszego świata.

 

Jednak to tempo ekspansji jest wciąż kwestią sporną. Badacze sugerują, że ciemna energia zmienia się w czasie powodując zmiany interakcji. Z kolei fizycy kwantowi wierzą w to, że cały nasz wszechświat przenikają tak zwane pola kwantowe i cząstki materii wywołują perturbacje w tych obszarach. Każda cząstka kwantowa jest przypisana własnemu polu. Z tego punktu widzenia, tajemnicza ciemna energia może być skorelowana z pól kwantowych energii w niektórych regionach przestrzeni. 

Ale co, jeśli pomiary ekspansji Wszechświata prędkości są poprawne, a ciemna energia nie zmienia się w czasie? To może nam sugerować, że same pola kwantowe zmieniają się z upływem czasu. Fizycy, którzy stanęli przed tymi dylematami proponują hipotetyczne cząstki w celu rozwiązania problemów związanych z interpretacją kwantową silnych interakcji jądrowych. Spekuluje się, że ta cząstka prawdopodobnie powstała w bardzo wczesnym Wszechświecie, ale pozostaje ukryta dla nas, podczas gdy inne siły i cząstki zdają się na nią jakoś reagować.

 

Badania ukazały się w repozytorium naukowym arXiv.org 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Kurcze to chyba faktycznie

Kurcze to chyba faktycznie musiałeś coś chlapnąć ? Mnie tutaj cenzura dopadła jak już normalnie wyszedłem z siebie.Takie farmazony plotłem ! Chwała niebieskiemu za to, że mnię dupę uratował jak żem jeszcze większe durnoty wypisywał niż zazwyczaj.Ale ty weź i zredaguj trochę tekst który uważąsz że ci nie puszczono.Może mniej bezpośredniości osobistej do spraw opisywanych.Zachowaj tą nieocenioną celność oceny sytuacji, jednak w słowach bardziej umiarkowanych.

Portret użytkownika Mateusz Radzik

Tachiony, potencjalnie fotka

Tachiony, potencjalnie fotka uciekającego światła z czarnej dziury było formą cząstek Tachionów. Nie zmienia to faktu, że jest mnóstwo jeszcze części składowych tych fizycznych skupisk energetycznych, przyjmimi jako a- i a+, które zmieniają swoją polaryzację raz przyciągając, a raz odpychając. Przyjmijmy, że nazwiemy je Rezystrony.

Portret użytkownika szumi-las

Wyobraźnia nie nadąża?

Wyobraźnia nie nadąża? Człowiek, drzewo, zwierzę rozwija się z maleńkiej komórki nasienia, czy ta skala nie jest porównywalna z ogromem kosmosu? Wydaje mi się, że ludzkość może być komórkami nerwowymi Wszechświata bo wciąż coś zgłębia, gdzieś dąży, czegoś szuka, w miejsca przeznaczenia kieruje nas trasa wyznaczona przez układ, z którego nigdy nie zboczymy i którego nigdy nie opuścimy. Wysyłamy sygnały mając nadzieję, że docierają tam gdzie powinny.

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika obserwator1111

tego nie da się wyobrazić,

tego nie da się wyobrazić, przed WW nie było przestrzeni ani czasu, nie można więc mówić : o wielkościach typu w czymś lub poza czymś, ani o postępie : robił, wziął, znajdował, wisiał ! - nie było wtedy takich wartości !

Strony

Skomentuj