Chiny eksportują na Bliski Wschód śmiercionośne autonomiczne drony

Kategorie: 

Źródło: Ziyan

Chiny eksportują na Bliski Wschód autonomiczne drony służące do zabijania. Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Mark Esper potwierdził, że uzbrojone drony nie potrzebują nadzoru człowieka.

Chińska firma Ziyan sprzedaje przypominającego helikopter drona Blowfish A3, który jest wyposażony w karabin maszynowy. Blowfish może samodzielnie wykonywać złożone misje bojowe w tym rozpoznawanie terenu, a także zaplanowane ataki z broni palnej.

Na ostatniej konferencji dotyczącej bezpieczeństwa narodowego oraz sztucznej inteligencji Esper zwrócił uwagę na ten niepokojący proceder – „W obecnej chwili rząd chiński eksportuje niektóre ze swoich najbardziej zaawansowanych dronów wojskowych na Bliski Wschód. Ponadto chińscy producenci broni opisują ten sprzęt jako posiadający pełną autonomię, w tym możliwość przeprowadzania zdalnie sterowanych ataków.”

Obecnie sprzedaż drona jest negocjowana z Arabią Saudyjską i Pakistanem. Chiński rząd argumentuje swoją decyzję tym, że tego typu broń wkrótce pojawi się na całym świecie, a jej użycie w przyszłości jest nieuniknione. W ubiegłym roku Zeng Yi, starszy dyrektor NORINCO, trzeciej co do wielkości chińskiej firmy zbrojeniowej, prognozował, że roboty przejmą pola bitwy już w 2025 roku.

W ubiegłym tygodniu Rada ds. Innowacji Obronnych USA przedstawiła listę zasad stosowania sztucznej inteligencji w armii amerykańskiej. Jedną z nich było wymagane kontrolowanie maszyn przez człowieka. Zasada ta została po raz pierwszy przedstawiona już w 2012 roku.

 

W swoim przemówieniu Mark Esper skrytykował Chiny za nieetyczne użycie sztucznej inteligencji. Sekretarz dodał, że niepokojące jest używanie technologii w tego typu celach i wkrótce może się to wymknąć spod kontroli.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika baca

na takiego drona nawet

na takiego drona nawet najbiedniejszy ruch oporu będzie mógł sobie pozwolić... oj cienko widzę przyszłość zdrajców, sprzedawczyków i obcych... ich twarze sztuczna inteligencja i system rozpoznawania twarzy wyłoni z każdego tłumu...

ataki takich dronów już były w syrii - tyle że miały ładunki wybuchowe a nie broń palną - pełny sukces bo na paradzie terrorystów wynalazły i ubiły najwiekszych bandytów... kabooom i do allaha...

 

Portret użytkownika Kwazar

"Chiny eksportują na Bliski

"Chiny eksportują na Bliski Wschód śmiercionośne autonomiczne drony" ( to nie jest nic fajnego) ale... najzabawniejsze jest w tym wszystkim, że inni eksportują ISIS, śmierć i grabież..... i teraz...Największe PRZEKRĘTASY, zbrodniarze,bandyci i złodzieje (Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Mark Esper potwierdził, że uzbrojone drony nie potrzebują nadzoru człowieka) Mają zawsze najwięcej do powiedzenia Smile Teraz mała uwaga dla głąbasków.Świat KŁAMSTWEM stoi.Dlatego  lepiej nie stój po żadnej stronie.Patrz swojej d....y i żyj jak długo się da, szczęśliwie.

Strony

Skomentuj