Czy klimatyczna aktywistka Greta Thunberg jest wzorowana na postaci z The Simpsons?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wielu użytkowników sieci społecznościowych jest przekonanych, że w serialu animowanym The Simpsons wielokrotnie przewidziano przyszłość. Najnowsza teoria zakłada, że pojawienie się Grety Tunberg, aktywistki klimatycznej, zostało przepowiedziane już przed laty.

 

Niedawno dziewczynka celebrytka globalistów, wygłosiła bardzo płomienną mowę w ONZ. Co zabawne zarzuciła światowym liderom, że nic nie robią, a sytuacja w zakresie zmian klimatu staje się krytyczna. Jak się okazało było to już uzyte w Simpsonach, a między Gretą Thunberg i serialową postacią Lisą Simpson może być bardzo wiele wspólnego. 

 

W jednym z odcinków kreskówki Lisa mówi dosłownie to samo co Greta, czyli pół wieku później miasta dobiegną końca z powodu gwałtownej zmiany klimatu. Córka Homera Simpsona mówiła wtedy również, że poziom oceanów na świecie rośnie i zbyt wiele szkodliwych substancji przedostaje się do atmosfery. Warto zauważyć, że Greta Thunberg właściwie powtórzyła te postulaty strojąc groźne miny.

 

Kreskówka dla dorosłych o nazwie Simpsonowie już wielokrotnie wsławiła się tym, że przewiduje przyszłość. Widzowie zwrócili uwagę na to, że wynalazki takie jak iPad były tam obecne dekadę wcześniej niż zostały udostępnione klientom firmy Apple. Niektórzy zwracają też uwagę, że w jednym z epizodów przewidziano wojnę w Syrii. Okazuje się, że Simpsonowie już 15 lat temu przedstawiali kampanię wyborczą Donalda Trumpa w wyścigu po prezydenturę.

Przypadkowe skojarzenia do zamachów z 11 września? Prawda o 9/11 znana była w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku?

Prekursor popularnej aplikacji Farmville został  zaproponowany 11 lat wcześniej

Urządzenie do złudzenia przypominające iPada zaprezentowane 5 lat przed jego prezentacją

Zupełnie niezwykłe. Współczesny smartfon przedstawiony 17 lat temu i nawet ma "logo Apple" Smile

Smartwatch zaprezentowany w The Simpsons i to 18 lat wcześniej !!!

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Easy Rider

Trudno zakładać, że jakiś

Trudno zakładać, że jakiś jasnowidz to wszystko przewidział aż w takich szczegółach. Przez takie seriale jak "The Simpsons" Iluminaci informują o swoich planach, które potem są realizowane. Nakaz informowania mają zapisany w swoim zakonie, bo podobno chodzi o to, że jeśli się poinformuje ludzi (niekoniecznie wprost), to wtedy nie działa obciążenie karmiczne.

Portret użytkownika Solo8o

Ta bajka z Trupem jest

Ta bajka z Trupem jest przeróbką starego odcinka The Simpson o podobnym scenariuszu. I tą przeróbke zrobiono po tych wszystkich wydarzeniach z Trumpem. Co do reszty się zgadza i to się nazywa programowanie podprogowe podświadomości.

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika Justyna

Dla mnie wykreowanie tej

Dla mnie wykreowanie tej oszołomki jest przerażające. Ktoś sobie umyślił, że taka osoba się przyda, wyszukał pir...lniętych rodziców z chorym dzieckiem (na tyle zdrowym, by mogło pajacować, umiejętnie sterowane, na tyle chorym, by każdy atak na nią degustował i był "nietolerancją osób niepełnosprawnych") i zaczął ich promować. To bardzo inteligentna akcja sorosowni. Nic w niej spotnanicznego. I to właśnie przeraża. Jak przerażają "spontaniczne" ruchy tęczowych a wcześniej kodomitów.

Skomentuj