Reklama Hesburgera wywołała niezadowolenie Finów

Kategorie: 

Fiński sportowiec, snowboardzista Fred Sirviö publicznie skrytykował reklamę Hesburgera. W reklamie występuje „puszysty” chłopiec, który zachęca do jedzenia kalorycznej bułki z dodatkami. W ostatnim roku Hesburger zorganizował konkurs, w którego finale dzieci miały wymyśleć przepis na nowego hamburgera, podaje Tarbija24.

 

Fred Sirviö napisał otwarty list z protestem, który poparło wielu Finów. W reklamie chłopak dzierży ogromnego cheeseburgera z serem i z boczkiem. Zdaniem fińskich mediów manifestacja sportsmena jest uzasadniona. W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba dzieci z nadwagą w Finlandii wzrosła o 8 procent. Z otyłością zmaga się obecnie 20 procent fińskiej młodzieży.

„W promocji wszystkich produktów stawiamy na jakość i bezpieczeństwo żywności. Hamburgery i cheesburgery można jeść, gdy są one częścią zrównoważonej diety i zdrowego trybu życia” – skwitował zamieszenie wokół reklamy Jari Vuoti, szef fińskiego Hesburgera.

Problem otyłości staje się coraz bardziej znany i nie brakuje ekspertów stwierdzających, że to jedna z plag bogatych społeczeństw zachodu. Wystarczy poczekać i pojawią się nowe prawa zwalczające tę przypadłość. Nawet obecnie miała miejsce próba odebrania otyłego dziecka wychowującej go babci. Zbulwersowało to jeszcze wiele osób, ale wkrótce nikogo nie będzie to dziwiło.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem