W Belgii pojawił się nowy i bardzo niebezpieczny narkotyk

Kategorie: 

Służby Wczesnego Ostrzegania Toksykologicznego wydały komunikat w sprawie nowego, niebezpiecznego narkotyku, który dystrybuowany jest na terenie Belgii, donosi dziennik L’avenir.

 

Eksperci ze szpitala w Antwerpii informują o pewnym rodzaju dopalacza, którego przyjęcie powoduje skutki bliskie efektom zaaplikowania LSD. Jest to silny środek, który popycha odurzonych do popełniania dziwnych czynów i sprawia, że ludzie mają halucynacje. Ponadto narkotyk ma duży wpływ na tętno i ciśnienie krwi.

 

Do szpitali trafiły pierwsze ofiary, które zażyły toksycznej substancji. W Belgii na razie nikt jeszcze eksperymentowania z narkotykiem nie przypłacił życiem. Specyfik znany jest pod nazwą 24INBOMe. Wcześniej odnotowano przypadki zgonów kilku osób w Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Zginęły one rzekomo na skutek zażycia tej substancji.

 

 

  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika podrzędny ćpun

Jasna cholera, jak ta

Jasna cholera, jak ta polityka antynarkotykowa obrzydliwie wykrzywia obraz rzeczywistości. Niedoinformowanie, propaganda fałszywych treści, a wszystkkiego tego zaraz zaczną uczyć w szkołach; "uważajcie, droga młodzieży, na groźne fenyloetyloaminy", ostrzegać będą przed sammobójstwami i skkakaniem z okien, przed masą innych zaburzeń i problemów powodowanych bogu ducha winnymi dziełami papy Shulgina i paru zdolnych chemików, co przyszli po nim..

A później taki dzieciak jeden z drugim pójdą do apteki, zaopatrzą się w acodin czy co gorsza pseudoefedrynę, bo to 'chłpaki z podwórka polecają, fajnie w bani robi", i po parunastu radosnych przygodach skończą zamknięci w świecie własnych urojeń i paranoi, odcięci od rzeczywistości. Podczas gdy psychodeliki - nie tylko LSD, nie tylko 25x-NBOMe z jakimkolwiek podstawnikiem, ale przede wszystkim wszelkie naturalne enteogeny - są w stanie rzucić człowieka i jego percepcję w rzeczywistość wielokrotnie pogłębioną, 'nadrzeczywistość', gdzie pękają bariery i ulatują iluzje, my zaś, jak rzuceni ze spadochronem nad głęboką wodą musimy wziąć wreszcie najgłębszy oddech naszego życia, nim wpadniemy w głębiny świata 'po drugiej stronie'. Wracając po czymś takim do codzienności, patrzy się na świat zupełnie inaczej. Rzadko komu chce się skakać z okien, częściej przychodzi chęć na wywrócenie swojego życia do góry nogami, naprawienie wszystkich tych błędów, z których wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, odstawienie tych prochów, które ograniczają nasze postrzeganie, przytłumiają umysł i emocje - przede wszystkim plagi dzisiejszych czasów, alkoholu.

Oczywiście, każdy psychodelik to obosieczne ostrze - małe dawki LSD mogą równie dobrze aktywować w człowieku schizofremię jak i zafundować światu odkrycie podwójnej helisy DNA. Trzeba wiedzieć, jak takich narzędzi używać, tak samo jak powinno uczyć się fechtunku przed wzięciem do ręki szabli i poucinaniem sobie kończyn (metafora o tyle trafna, że fenyloetyloaminy jak 25i-NBOMe przy przedawkowaniu są silnymi wazokonstryktorami, obkurczając naczynia krwionośne mogą prowadzić nawet do konieczności amputacji, lub, jak zaznaczono w artykule powyżej, śmierci). W mojej opinii jednak stukroć bardziej aniżeli depenalizowaniem kolejnych substancji rządy powinny zainteresować się uświadamianiem młodych pokoleń o tym, jak naprawdę wygląda potencjał substancji psychodelicznych, z uwzględnieniem ciemnej i jasnej strony całej sprawy, a nie tylko karmić ludzi propagandą typową dla konserwatywnych, zamkniętych umysłów, skupioną wokół doktryny "nie rusz, bo szczeźniesz".

Czytających komentarze chciałbym przeprosić za długi wywód, ale widząc to, co administracja tutaj wrzuca, nawet i ja musiałem w końcu stracić cierpliwość. Śledzę ten portal od prawie dwóch lat, przesiewam ziarno od plew, nie komentuję, bo i po co - i tak każdy swoje wie. Ale skoro już się przemogłem i 'artykuł' skomentowałem, to chciałbym równolegle zaapelować do Was: nie dajcie się zwariować, otumanić. Nie ufajcie nikomu, kto mówi Wam, że rzeczywistość jest taka, czy owaka. Ona jest Wasza, ona jest w Was, i niejednokrotnie jeszcze się zdziwicie, gdy dotrze do Was, jak ogromne zmiany w jej strukturze wprowadzacie swoim na nią poglądem.

Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniem osiągnięcia najwyższego szczęścia i wglądu - A.

Portret użytkownika podrzędny ćpun

Łatwo się w tym  pogubić, co?

Łatwo się w tym  pogubić, co? Cała masa narkotyków tego świata jest pakowana jak leki, spzedawana jako leki, jedzona jako leki przez farmako-ćpunów, któzy są przekonani, że na miano narkotyku zasługuje o, taka heroina, ale.. Efedryna? Kodeina? Dekstrometorfan? Benzodiazepiny? Panie, dyć to na receptę. Toż to narkotyk być nie może.

Śniącym polecam zapoznać się ze słynnym "eksperymentem Milgrama", by przekonać się, jak wielkie niebezpieczeństwo tkwi w waszym zaufaniu do białego fartucha. Gdybyście za parę lat doczekali się huxleyowskiej Somy przepisywanej w Waszej przychodni, będziecie czuli się ostrzeżeni na tyle, by zastanowić się przed łyknięciem pigułki.

Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniem osiągnięcia najwyższego szczęścia i wglądu - A.
 

Portret użytkownika Joahim

Jak już to 25I-NBOMe. Bardzo

Jak już to 25I-NBOMe. Bardzo fajna substancja, myślę że nawet mocniejsze wrażenia niż po lsd. Tylko że chwile po zażyciu brzuch boli, ale przechodzi to po pewnym czasie i można się cieszyć fajnymi efektami, jak głębokie przemyślenia duchowe i ciekawe halucynacje.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem