W Polsce wchodzą nowe niebezpieczne przepisy w zakresie kontroli drogowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już za kilka dni, bo 7 listopada 2019 roku w Polsce zostaną wprowadzone nowe przepisy odnośnie kontroli drogowej. Policjanci będą ponad prawem i uzyskają całkowitą władzę nad kierującymi pojazdami. Będą mogli nawet ukarać mandatem w wysokości 500 zł za samo krzywe spojrzenie w stronę stróżów prawa.

 

W Polsce wchodzą nowe kontrowersyjne przepisy dotyczące kontroli drogowej. Policjanci będą mogli prowadzić czynności nawet stawiając radiowóz w niedozwolonym miejscu. To samo ma dotyczyć radiowozów nieoznakowanych. Oprócz tego nie będą już musieli się legitymować o ile zatrzymujący o to nie poprosi, a chyba nie znajdzie się żaden odważny, który się na to zdecyduję biorąc pod uwagę kolejne nowe uprawnienia nadane policji.

 

Po zatrzymaniu każdy kierujący pojazdem ma teraz obowiązek trzymać obie ręce na kierownicy - tak jakbyśmy byli w USA i mogli mieć broń jak wolni ludzie. Jeśli tego nie zrobi od razu grozi mu 500 zł mandatu. To samo może go spotkać jeśli będzie dyskutował z policjantami, lub jeśli będzie względem nich niemiły. Oczywiście to czy ktoś niepotrzebnie dyskutuje i czy jest miły, będzie zależało od oceny policjanta. W takich okolicznościach chyba tylko ktoś kto lubi ryzyko ośmieli się legitymować zatrzymującego nas funkcjonariusza.

Niestety niesie to za sobą poważne konsekwencje. Już kiedyś były takie przepisy umożliwiające policji zatrzymywanie aut w dowolnym miejscu. Ich konsekwencją była seria napadów na TIRy. Teraz można się spodziewać po złodziejach nowej inwencji i wymyślenia sposobu kradzieży aut - na policjanta. Wystarczy udawać nieoznakowany patrol policji, zaparkować w niedozwolonym miejscu i zatrzymywać kierujących konkretnymi autami w celu rzekomej kontroli.

 

Jedno z nowych uprawnień policji będzie dotyczyło spisywania licznika zatrzymywanego pojazdu. Funkcjonariusz będzie mógł nakazać opuszczenie wnętrza auta i będzie sam odczytywał wskazanie wpisując jego wartość do systemu CEPIK. Biorąc pod uwagę fakt że w dzisiejszych autach licznik można odczytać dopiero po uruchomieniu pojazdu, można sobie z łatwością wyobrazić wykorzystywanie tego jako pretekst do wywabienia kierowcy w celu odjechania z kluczykami, tak jak kiedyś robiono przy metodzie na koło, albo na stłuczkę.

Są to oczywiście jedynie sytuacje hipotetyczne, ale umożliwia to nowe prawo. Jego niewątpliwą konsekwencją będzie przede wszystkim postawienie obywatela zawsze na przegranej pozycji względem funkcjonariuszy. W związku z tym oczywista jest konkluzja, że 7 listopada zostanie ograniczona nasza wolność i wszyscy kierujący staną się zwierzyną łowną dla policjantów, czyli dla fiskusa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Dużo byłeś napisałeś autor:

Dużo byłeś napisałeś autor: UczciwyPatriota napisał też: "brak demokracji poprostu ktorej nigdy nie bylo w polsce" Bo w Polsce od zawsze i jaka nie byłaby pełna haseł, demokracja i wolność wspaniała, panuje nam powszechny FEUDALIZM !!! To głęboko zakorzeniona mentalność i wierzeń Polaka i jego panów. O menatlności mówię waszej w ogóle i szeroko pojętej w czynach i osiągnięciach a nie o PIS !!!!! 

Portret użytkownika Zenek ;)

Admin WM

Admin WM

22-10-2019 12:55

 

Nie powinno być kontroli drogowych nieoznakowanymi pojazdami, bo to pole do popisu dla złodziei, a policjanci z drogówki, patrolu lub sił porządkowych, którzy mają styczność z ludźmi na ulicy, powinni mieć numery identyfikacyjne na piersi, żeby można było łatwo złożyć skargę lub sprawdzić w internecie, czy policjant jest prawdziwy (fotka w sieci dla porównania), bo kto zapamięta nazwisko, albo będzie miał odwagę zapytać? To bardzo złe prawo wylobbowane chyba przez jakąś mafię.

 

Portret użytkownika baca

ano mafię, bo mało kto wie

ano mafię, bo mało kto wie ale mafia jest odką tak zwana  policja zakrywa twarze przed społeczenstwem - zakryta twarz to od wieków symbol... bandytów a nie stróżów prawa...

tak więc odkąz zakrywają twarze - odtąd jest to mafia a nie strażnicy porządku jakiegoś - prawdziwi strażnicy nie maja powodu do ukrywania twarzy, bo po co?

 

 

Portret użytkownika Kwazar

Motoryzacja i użytownicy

Motoryzacja i użytownicy samochodów w Polsce (nie łudźmy się, nie ma żadnych polskich tradycji motoryzacyjnych !!!! Z furmanek wskoczyliśmy w auta zachodu udając przygłupa z "tradycjami" ) Kontynując. Motoryzacja polska, to jest taki bogaty skarbiec dla chłopo-furmanko-rządzących Polską.Co ruzgą i bacikiem nie namieszją wójtowie (Rejmont nieco szerzej wyjaśnia to pojęcie w swoim dziele "Chłopi") to talary same im się sypią do kieszni od hamstwa i pospólstwa.

Portret użytkownika Kacper Borkowski

Baca - piszesz masło maślane!

Baca - piszesz masło maślane!

„da się mu wmówić resztę np że policja to policja a nie bandyci w policyjnych mundurach.... „

Niestety, cyt. „katolicki debil dał sobie wmówić:, że Policja to to samo co POLICJA czyli, cytuję:„bandyci w policyjnych mundurach”; i Ty baca widać też tego nie rozróżniasz!

Najnowszy „tekst jednolity” tzw. „USTAWY o Policji”, wyraźnie dotyczy „Policji” a nie cyt. „bandytów w policyjnych mundurach”

Jak odróżnić Policję od cyt,”bandytów w policyjnych mundurach”, ano po napisach!!!!!

Tzw. USTAWA o Policji http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000161/U/D20190161Lj.pdf

dotyczy Policji a nie „POLICJI”

„Kancelaria Sejmu s. 1/192 08.07.2019

U S T A W A

z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji

Rozdział 1

Przepisy ogólne

Art 1.1.

Tworzy się Policję jako umundurowaną i uzbrojoną formację służącą społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

1 a .Nazwa „Policja” przysługuje wyłącznie formacji, o

której mowa w u st. 1. 2.

Do podstawowych zadań Policji należą:..............................

 

Jak widać ustawa dotyczy tylko i wyłącznie Policji, której nazwą jest „Policja”!!!!!

Dlaczego nazwa musi być pisana zgodnie z ustawą?

1. W PRL-u pisano Milicja a nie MILICJA!

2. Po przemianowaniu Milicji na Policja, pierwsze oznaczenia pisano właśnie Policja!!!!!

3. Dlaczego przemalowano oznaczenia zgodne z ustawą o Policji: Policja,

na oznaczenia niezgodne z ustawą, czyli POLICJA, i dlaczego to jest ważne?????

Ponieważ:

a)”Nazwa [zgodna z ustawą] „Policja” przysługuje wyłącznie formacji, o której mowaw ust 1.”; natomiast

b) Nazwa POLICJA dotyczy cyt.„Bandytów w policyjnych mundurach”

Gdyby oznaczenia ustawowej Policji nie były ważne, to na serwerach

POLICYJNYCH nie zmieniano by pisowni tej nazwy!

Tymczasem na większości serwerów POLICYJNYCH zapis ustawy zmieniono, aby zapis był zgodny z oznakowaniem (zapisem), z cyt.. „Bandytów w policyjnych mundurach”

Kim zatem są ci cyt. „Bandyci w policyjnych mundurach”, ano, są FIRMĄ

zarejestrowaną w międzynarodowych rejestrach FIRM, np. UPIK – gdzie wszystkie

FIRMY wpisuje się, właśnie samymi WIELKIMI literami!!!!! np.

Niejaki Jan Zbigniew Potocki, założył firmę na swoje imię i nazwisko, która nazywała się,

nazwa firmy (firm name): JAN ZBIGNIEW POTOCKI!!!!

Dotyczy to wszystkich firm założonych na imię i nazwisko, czyli firm noszących nazwę taką samą jak imię i nazwisko biologicznych (naturalnych) ludzi.

Do niedawna dotyczyło to tzw. wolnych zawodów np. radców prawnych, artystów itd.; a teraz dotyczy to wszystkich ludzi!!!!!

Portret użytkownika McBiedra

Menda została postrzelona...

Menda została postrzelona... Gdzie tu, na tym filmie widzisz błąd Policji? To znaczy ja widzę, za dużo czasu dostał. Jeden strzał ostrzegawczy i tyle.

Policja to ludzie, jak w każdej grupie zawodowej znajdą się czarne owce ale nie róbmy z nich wrogów. 

Pozdrawiam. 

Strony

Skomentuj