W Polsce wchodzą nowe niebezpieczne przepisy w zakresie kontroli drogowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już za kilka dni, bo 7 listopada 2019 roku w Polsce zostaną wprowadzone nowe przepisy odnośnie kontroli drogowej. Policjanci będą ponad prawem i uzyskają całkowitą władzę nad kierującymi pojazdami. Będą mogli nawet ukarać mandatem w wysokości 500 zł za samo krzywe spojrzenie w stronę stróżów prawa.

 

W Polsce wchodzą nowe kontrowersyjne przepisy dotyczące kontroli drogowej. Policjanci będą mogli prowadzić czynności nawet stawiając radiowóz w niedozwolonym miejscu. To samo ma dotyczyć radiowozów nieoznakowanych. Oprócz tego nie będą już musieli się legitymować o ile zatrzymujący o to nie poprosi, a chyba nie znajdzie się żaden odważny, który się na to zdecyduję biorąc pod uwagę kolejne nowe uprawnienia nadane policji.

 

Po zatrzymaniu każdy kierujący pojazdem ma teraz obowiązek trzymać obie ręce na kierownicy - tak jakbyśmy byli w USA i mogli mieć broń jak wolni ludzie. Jeśli tego nie zrobi od razu grozi mu 500 zł mandatu. To samo może go spotkać jeśli będzie dyskutował z policjantami, lub jeśli będzie względem nich niemiły. Oczywiście to czy ktoś niepotrzebnie dyskutuje i czy jest miły, będzie zależało od oceny policjanta. W takich okolicznościach chyba tylko ktoś kto lubi ryzyko ośmieli się legitymować zatrzymującego nas funkcjonariusza.

Niestety niesie to za sobą poważne konsekwencje. Już kiedyś były takie przepisy umożliwiające policji zatrzymywanie aut w dowolnym miejscu. Ich konsekwencją była seria napadów na TIRy. Teraz można się spodziewać po złodziejach nowej inwencji i wymyślenia sposobu kradzieży aut - na policjanta. Wystarczy udawać nieoznakowany patrol policji, zaparkować w niedozwolonym miejscu i zatrzymywać kierujących konkretnymi autami w celu rzekomej kontroli.

 

Jedno z nowych uprawnień policji będzie dotyczyło spisywania licznika zatrzymywanego pojazdu. Funkcjonariusz będzie mógł nakazać opuszczenie wnętrza auta i będzie sam odczytywał wskazanie wpisując jego wartość do systemu CEPIK. Biorąc pod uwagę fakt że w dzisiejszych autach licznik można odczytać dopiero po uruchomieniu pojazdu, można sobie z łatwością wyobrazić wykorzystywanie tego jako pretekst do wywabienia kierowcy w celu odjechania z kluczykami, tak jak kiedyś robiono przy metodzie na koło, albo na stłuczkę.

Są to oczywiście jedynie sytuacje hipotetyczne, ale umożliwia to nowe prawo. Jego niewątpliwą konsekwencją będzie przede wszystkim postawienie obywatela zawsze na przegranej pozycji względem funkcjonariuszy. W związku z tym oczywista jest konkluzja, że 7 listopada zostanie ograniczona nasza wolność i wszyscy kierujący staną się zwierzyną łowną dla policjantów, czyli dla fiskusa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zetor

Polak nigdy nie będzie wolny

Polak nigdy nie będzie wolny w swoim wlasnym kraju jak bedziemy mieli u sterow rzadu wasali wykonujacych polecenia z jerozolimy, grabic ponizac, odbierac co sie da, i niech prcuja pol dnia po 12 godzin po to nas trzymaja w tej oborze

Portret użytkownika pancernik

A co wy tam gadacie. Piństwo

A co wy tam gadacie. Piństwo Polskie rozwija się prężnie. Ekonomia bije rekordy. Pensje wysokie na poziomie europejskim. Każdego stać, żeby w piąteczek całą wypłatę wydać na alkohol i nie narzekać. Służby genialne i skuteczne. Prawo sprawiedliwe i wspomagające obywateli całkowicie. Medycyna innowacyjna i łatwo dostępna. Szkolnictwo najlepsze w Europie. 99,9% młodych ludzi osiąga sukces i nikt w tyle nie zostaje. Pracodawcy prześcigają się w doskonałych ofertach dla polaków i nikt nie pracuje powyżej 70% swojej wytrzymałości fizycznej i mentalnej ponieważ proludzkie podejście cechuje pracę w Polsce. Emeryci żyją w takim dostatku, że aż zagranica się wstydzi. Spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu co dodaje im zdrowia na stare lata. Przestępczość spada w zastraszającym tępie bo po co to komu jak szczęście wręcz samo przychodzi w parze z dostatkiem i niezależnością. Cuda cudów prawdziwie błogosławiony ten nasz kraj jest patrząc gdzieś tam, to z dumą i chęcią w Polsce chce się żyć!!! No no i co jeszcze by tu wymienić..? aha... .. . sarkazm żadnej gównodziury nie naprawi.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

......................................... Pis to najwierniejsi z wiernych Kościoła Kat...olickiego, który dodatkowo wspomagany jest przez policyjno-wojskową juntę, Opus Dei, Ordo Iuris czy Agenda Europe. A oni legalizują swój deal m.in FAŁSZYWKĄ pt. List do Rzymian 13: 

13

1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga.2 Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia.3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary2 temu, który czyni źle.

Strony

Skomentuj