Na skutek napływu imigrantów Dania wprowadza kontrole na granicy ze Szwecją

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Duński rząd potwierdził, że od 12 listopada Dania wprowadzi dodatkowe kontrole na granicy ze Szwecją. Działanie to ma celu zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo kraju. Ogłoszenie nastąpiło po fali ataków terrorystycznych w Kopenhadze.

W czwartek premier Danii, Mette Frederiksen, powiedział, że dodatkowe kontrole zostały wprowadzone w wyniku wzmożonej ilości ataków bombowych oraz strzelanin od początku tego roku. Odpowiedzialne za to miały być Szwedzkie gangi. Od lutego zarejestrowano 13 zamachów bombowych oraz znaczną ilość ataków z użyciem broni.

Jak donosi raport, kontrole graniczne będą się odbywać na przejściach promowych w Rønne (Bornholm), Helsingør (Zelandia), Frederikshavn i Grenaa (Jutlandia) oraz na moście Øresund i na wszystkich połączeniach kolejowych między Szwecją a Danią.

Duńskie portale nie informują wprost o jakie gangi chodzi, jednak zdecydowany wzrost przestępczości może mieć związek z falą imigrantów przebywających obecnie w Skandynawii.

Nick Hekkerup, duński minister sprawiedliwości, powiedział podczas konferencji pracowej, że kontrole graniczne są „absolutnie niezbędne”, aby powstrzymać przestępczość zorganizowaną ze Szwecji – „W ostatnich latach byliśmy świadkami niepokojącego rozwoju szwedzkich gangów, które dokonywały coraz poważniejszych przestępstw. Tendencja ta nie może objąć Danii.”

Minister obiecuje, że zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom Danii i podejmie wszelkie kroki, aby  obywatele mogli czuć się bezpiecznie.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Najpierw ich nawpuszczali

Najpierw ich nawpuszczali szeroko jak leci a teraz udają, że coś z nimi do roboty mają Smile Odzywa się Dżender LGBT i  powszechny nonsens zboczń rządzących w Europie.Zastanawiam się na jakim etapie rozwoju "Jełopo wropejczycy" jesteśmy? Czy jesteśmy już jak ten trawnik dziko rosnący do wykoszenia ? Lepiej żeby nie.Oby się stało jednak,że jednostki wybitne się znajdą i ten BARDACH opanowały.

Portret użytkownika Agnicha

Premier Danii jest Kobietą

Premier Danii jest Kobietą tłuczki. Więc nie "powiedział" tylko "powiedziała". Jak by funkcjoniwały żeńskie końcówki w naszym języku, to by się redaktorzy nie musieli wstydzić może, bo by sprawdzali.. Aho. 

Portret użytkownika euklides

Szwecja to tak naprawdę

Szwecja to tak naprawdę biedny kraj, gdzie biedni ludzie płacą gigantyczne podatki na wszelkiego rodzaju patologię, do tego napływową. Lewactwo to niestety stan umysłu - będą wmawiać, że jest super, pomio, że ludzie umierają tam w kolejkach do lekarzy tak jak w Polsce okupowanej przez państwo poliowskie.

Portret użytkownika Kwazar

autor: euklides napisał:

autor: euklides napisał: "Szwecja to tak naprawdę biedny kraj, gdzie biedni ludzie płacą gigantyczne podatki na wszelkiego rodzaju patologię, do tego napływową" Mimo to, chciałbym żeby Polska była biedną Szwecją. Co do Szwecji, to wystarczy tylko idiotów rządzących szweckich odsunąć od rządzenia i dać tam do rządu rządzenia, na powrót normalnych Szwedów.

Portret użytkownika euklides

No i właśnie jest Polska jest

No i właśnie jest Polska jest jak Szwecja. Naśladowca niestety zawsze będzie bidniejszy od oryginału. Tak jak kapele naśladujące Beatlesów budzą raczej uśmieszek politowania, tak samo jest z naśladownictwem Szwecji.

Strony

Skomentuj