Korporacja SpaceX zaprezentowała międzyplanetarny statek kosmiczny nowego typu

Kategorie: 

Źródło: SpaceX

SpaceX pokazał projekt najnowszego statku kosmicznego, który będzie brał udział w misji na Marsa. 28 września Elon Musk zaprezentował najnowszy prototyp statku o nazwie Starship Mk1.

Pojazd kosmiczny ma 50 metrów wysokości, średnicę 9 metrów oraz jest wykonany z błyszczących płyt ze stali nierdzewnej. Statek ma ładowność 150 ton, a jego nośnikiem jest rakieta Super Heavy. Mimo swojej nazwy, Starship Mk1 w rzeczywistości nie jest pojazdem międzygwiezdnym, lecz prototypem statku międzyplanetarnego.

28 września odbyły się oficjalne testy rakiety, która została wystrzelona na ponad 20 km. Elon Musk powiedział w oficjalnym oświadczeniu, że kolejnym krokiem będzie wystrzelenie statku na orbitę w czasie krótszym niż sześć miesięcy.

Starship Mk1 powstał z myślą o misjach na Księżyc bądź na Marsa. Elon Musk twierdzi, że statek będzie nadawał się na bardzo długie podróże i być może w przyszłości zostanie dostosowany do wykorzystania go w misji badawczej Saturna.

W ciągu ostatnich 17 lat niezwykłe technologie kosmiczne wielokrotnego użytku wykonane przez SpaceX zrewolucjonizowały przemysł rakietowy. Niskie ceny oraz duża wydajność spowodowały ogromny sukces przedsiębiorstwa.

Obecnie SpaceX wraz z Boeingiem odpowiada za transport materiałów do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Może wkrótce możliwe będzie również transportowanie astronautów. SpaceX nie zamierza jednak poprzestać na obenym projekcie i planuje w dużej mierze przyczynić się do kolonizacji kosmosu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Ta firma dawno powinna upaść,

Ta firma dawno powinna upaść, gdyby nie układy Muska. Jego pseudo-przedsiębiorstwa finansowane są z podatków. Bardzo dobrze funkcjonujące firmy płacą na fanaberie bogatych przygłupów, którzy chcą się bawić w biznesy, chociaż nie mają ku temu predyspozycji. Dlatego USA upada, poodnie jak Europa i ogólnie świat białego człowieka, gdzie elity powinny zostać dawno wymienione...

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Koniec już niebawem. Jest 3

Koniec już niebawem. Jest 3 żyjący papież jednocześnie - czyli według kilku posranych przepowiedni oznacza to początek czasu ostatecznego. Podaje źródło i oby to był tylko fake news !

Dnia 14 października 2019 r. Na synodzie bizantyjskiego patriarchatu katolickiego w klasztorze pod Ołomuńcem w Czechach abp Carlo Maria Viganò został wybrany i ogłoszony w wyborach nadzwyczajnych prawowitym papieżem.

Francis Bergoglio jest otwartym heretykiem i odstępcą, tzn. Nieważnym papieżem. Konsekwencją był stan Sede Vacante. Przed nadzwyczajnymi wyborami nowego papieża patriarcha Eliasz ogłosił przekleństwo – powtarzające się ogłoszenie – ekskomunikę z Kościoła – wobec Francisa Bergoglio, oczywistego heretyka ( http://vkpatriarhat.org/en/?p=16979 ).

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Jest 3 nieomylnych. Dzięki

Jest 3 nieomylnych. Dzięki temu, teraz widać wyraźniej że w Watykanie są różne frakcje tacy co trzymają się Jezusa i jego nauki i tacy co trzymają się władzy i złota ale są i tacy co swędzi ich tylko fujara. Nie wiem która frakcja tak naprawdę czym się zajmuje, bo wszyscy jednakowo udają świętoszków. A Bergoglio przynajmniej uczciwie pokazuje z jakiej jest parafii.https://www.youtube.com/watch?v=OQrZy8CgLq4

Patrząc na temat po całości to są żydowskie bajeczki przeznaczone dla gojów. One wszystkie podobne są do ciepłego pierdnięcia. Smród uchodzi, ale niesmak pozostaje.

Portret użytkownika Medium

Franciszek jest dobrotliwy i

Franciszek jest dobrotliwy i wydaje się być szczery. Na pewno nie ma w sobie pychy i nawet go lubię w przeciwieństwie do JPII, choć nie jestem katoliczką, więc powinien mi być obojętny. 

Co do całowania żydów po rękach to widać gołym okiem, kto trzyma władzę. Masz tu odpowiedni obrazek:

Ja jednak zapytałam, co sądzisz o dogmacie o nieomylności papieża i odpowiedzi nie dostałam.

Portret użytkownika CanisLupus

Eeee tam, wczesniej bywalo

Eeee tam, wczesniej bywalo podobnie (XV w.) i do niczego nie doszlo. Swiat sie nie skonczyl. W XVIII wieku francuscy libertyni udzielali slubów zwierzetom i tez jakos gromy z jasnego nieba ich nie powybijaly. Wspólczesne podrygiwania malolatów w przyciasnych gatkach tez nie robia jakiegos wielkiego wrazenia. Przemina jak wszystko przed nimi. Moze potoczy sie kilka glów ale to tez nic nowego. Kazda epoka to przerabiala. Nihil novi sub sole chcialoby sie powiedziec. 

Strony

Skomentuj