Donald Trump twierdzi, że Europa zgodziła się przyjąć terrorystów ISIS z Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Syrii udało się ustanowić zawieszenie ognia między tureckimi siłami inwazyjnymi, a broniącymi się Kurdami, choć jest ono tylko tymczasowe. Co więcej, obie strony konfliktu stale naruszają rozejm. Turcja zamierza wkrótce wznowić ofensywę, ale według Donalda Trumpa, chwilowy rozejm to wielki sukces Stanów Zjednoczonych.

 

Wojska amerykańskie przed dłuższy czas okupowały spory fragment Syrii. Według oficjalnej wersji, USA nie chciały dopuścić do odrodzenia samozwańczego Państwa Islamskiego. Jednak teraz, gdy podjęto decyzję o wycofaniu amerykańskich sił zbrojnych z północnej Syrii, Donald Trump stwierdził, że Stany Zjednoczone nie zdradzają Kurdów i nie dojdzie do odrodzenia ISIS, choć sytuacja jest dokładnie odwrotna.

 

Kilka dni temu, Trump oskarżył Kurdów o umyślne wypuszczanie bojowników ISIS z więzień, aby w ten sposób wciągnąć USA w kolejną wojnę. Ponadto, Kurdowie faktycznie poczuli się zdradzeni i musieli zwrócić się o pomoc do Rosji i Syrii, aby uniknąć rzezi z rąk bezwzględnych Turków.

W piątek, Donald Trump ogłosił, że więzienia, w których przetrzymywani są niebezpieczni bojownicy Państwa Islamskiego, są teraz „podwójnie strzeżone” zarówno przez Turcję, jak i Kurdów. Tego samego dnia stwierdził, że niektóre kraje europejskie zgodziły się zabrać terrorystów do siebie. Nie wiadomo jednak, czy jest to prawda – jak dotąd żadne państwo nie potwierdziło tych doniesień.

 

W jednym z wpisów na Twitterze, Trump dodał, że „przejęliśmy kontrolę nad ropą naftową na Bliskim Wschodzie”. Nie wiadomo, co właściwie miał na myśli, ale faktem jest, że północno-wschodnia część Syrii, która jest kontrolowana przez Kurdów i wojska USA, posiada duże zasoby ropy naftowej. To tylko pokazuje, jakie były prawdziwe intencje Stanów Zjednoczonych – kontrola surowców naturalnych Syrii była jednym z priorytetów.

Wychwalane przez Donalda Trumpa zawieszenie ognia wkrótce może zostać odwołane. Turcja zgodziła się bowiem wstrzymać inwazję, lecz pod warunkiem, że Kurdowie dobrowolnie wycofają się w głąb Syrii. Erdogan dał Kurdom kilka dni. W przeciwnym wypadku, tureckie wojska ponownie ruszą do ataku. Tak czy inaczej, Turcja zamierza przejąć kontrolę nad północną częścią Syrii, która w chwili obecnej znajduje się pod panowaniem Kurdów.

 

Można dojść do wniosku, że teraz, gdy w Syrii zrobiło się naprawdę gorąco, Stany Zjednoczone postanowiły po prostu wycofać się, aby przyglądać się z daleka, jak walczą między sobą skonfliktowane frakcje. Obecność amerykańskich wojsk w Syrii spada, za to wojska rządowe, Iran i Rosja powoli przejmują kontrolę nad tym regionem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Tak jak już wcześniej pisałem

Tak jak już wcześniej pisałem rok 2019 jest millenium i od tego roku sytuacja na świecie będzie się zmieniała , jedynie od nas zależy czy świadomi ludzie rozgłoszą wszędzie że zbliżający się koniec można jeszcze zlikwidować dobrymi uczynkami . Zachód już się poddał lecz patrząc na wyniki głosowania , jeszcze walczymy .SIŁA i HONOR .

Portret użytkownika Max 1983

Milenium srenium!!!.Każdy rok

Milenium srenium!!!.Każdy rok jest czegoś rocznicą ,nawet każdy dzień to rocznica jakiegoś wydarzenia i co z tego???Tacy jak ty wiecznie widzą w liczbach i przepowiedniach jakieś cuda na kiju ,a potem jak nic się nie dzieje to sobie to tłumaczycie intwerwencją UFO, albo modlitwami ,albo jeszcze lepiej dobrymi uczynkami.Tak tak sciągajmy koty z drzew, to zapewne wpłynie energetycznie na światowych liderow i nie wywołają nam wojny.Korwin ma naprawde racje mówiąc że 70% ludzi to debile.

A co do tego głosowania to chodzi ci o nasze wybory??To Kaczyński już nie tylko jest zbawcą Polski ale i Świata??

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Kwazar

autor artykułu John Moll

autor artykułu John Moll:napisał "Można dojść do wniosku, że teraz, gdy w Syrii zrobiło się naprawdę gorąco, Stany Zjednoczone postanowiły po prostu wycofać się, aby przyglądać się z daleka, jak walczą między sobą skonfliktowane frakcje." Powiem szczerze że wyciąga pan dziwne wnioski bo jest wręcz odwrotnie.Sytuacja w Syrii normalizuje sie z dnia na dzień.Importowani terroryści zostali wybici.Armia Syryjska  przejmuje kontrolę nad kolejnymi syryjskimi terytoriami zaś USA zostały ostatecznie wyeliminowane z gry.Z resztą do tej ostatecznej eliminacji przyczynił sie właśnie Erdogan i jego "pokojowy plan" dlatego USA mogą sie już tylko przyglądać z daleka jak do Syrii powraca pokój. Skonfliktowane frakcje? Jakie frakcje ma pan na myśli? Tam nad wszystkim czuwa Rosja więc żadne frakcje nie mają najmniejszych szans na tłuczenie się między sobą, co nie oznacza, że na drodze normalizacji nie są podejmowane POLITYCZNE próby stworzenia jakieś sensownej opozycji wobec rządu prezydenta Asada.Jednakże są pewne warunki tworzenia tej opozycji.Przede wszystkim, to nie może być "oponent" terrorysta importowany przez USA ani inny dziki bandyta dżihadysta.Czyli chodzi o to, żeby ta przyszła opozycja spełniała jakieś cywilizowane standardy i warunki.

 

Portret użytkownika John Moll

Jakie frakcje? Np. Rosja i

Jakie frakcje? Np. Rosja i Turcja - przypominam, że Turcja oficjalnie wciąż jest w NATO. Do tego dochodzą Izrael i Iran. Natomiast USA opuszczają tylko północną część Syrii i wciąż będą aktywne na południu. Syria faktycznie odzyskuje swoje siły, ale to wciąż nie koniec wojny.

Portret użytkownika inzynier magister

Chociaż podpisał Trump 447 to

Chociaż podpisał Trump 447 to uważam że go zmusili do tego ! Tam w USA trwa wojna domowa i ja osobiście modlę się za Trumpa żeby wygrał i przeżył drugą turę wyborów bo już lucyferianie  zacierają rączki żeby go obalić albo jakoś zamordować i rozpocząć pełną wojnę z chrześcijanami oraz chrześcijaństwem ! Gdy zabraknie Trumpa to zacznie się likwidacja całego świata chrześcijańskiego i wprowadzanie systemu który jest już w Chinach, to znaczy ciągłego nadzoru nad każdym obywatelem i za jakiś czas kamerki na każdym rogu i punkty poprawności NWO komputerowej bestii sztucznej inteligencji ! wielki obóz koncentracyjny NWO lufyferian ONZ ! Módlmy się do Jezusa za Trumpa i za Polskę żebyśmy się uratowali od szatańskiej Agendy 2030 i od zdrajców Polski ! Tylko Jezus Chrystus Pan, Duch Święty i Maryja Dziewica mogą nas uratrować !

System punktów niewolnictwa NWO, a polskojezyczne "Nowe ORMO-NWO"

https://youtu.be/5UoO9hSMNqU

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika killuminati 676

 inzynier magister  Z ta

 inzynier magister  Z ta dziewica to bym sie powstrzymal.
Nie ma innej drogi do zycia wiecznego(waska droga) jak poprzez syna Bozego Chrystusa i przestrzeganie  prawdziwych 10 przykazan (nie tych zmodyfikowanych przez Watykan i Sobór),sam Bog to powiedzial i Jego Syn to potwierdzil w slowie Bozym. . Wszystkie inne absolutnie co do jednego sposobu to drogi dla wielkiej rzeszy  idacych na zaglade.  Kazdy kult jakiejkolwiek postaci ,rzeczy itp poza Bogiem to czyste bałwochwalstwo .Wrzuce link tylko dla inteligentnych i rozumnych . Zwalczany przez Kainitow i nasienie węża. Setki odpowiedzi na wazne pytania  i swiatlo na cel istnienia i historie swiata oraz na jego zakonczenie .http://zbawienie.com/nawigacja.htm
Wiedza dla kazdego z roznych dziedzin, oczywiscie zaraz Kainici beda swoje pisac . A mądry po prostu sobie poczyta.
B   asic
I    nstructions
B  efore
L   eave
E   arth

Strony

Skomentuj