Chiny ujawniły śmigłowiec szturmowy w kształcie latającego spodka

Kategorie: 

Źródło: Twitter/Alert 5

Chiny chcą zmodernizować swoją armię, aby móc konkurować ze Stanami Zjednoczonymi w walce o globalną dominację. Jednak podczas niedawnej wystawy zaprezentowano zupełnie nową eksperymentalną technologię – śmigłowiec w kształcie latającego spodka.

 

W zeszłym tygodniu, w Tiencinie odbyła się wystawa chińskich śmigłowców. To właśnie wtedy zademonstrowano prototyp futurystycznego śmigłowca szturmowego, który już w 2020 roku może odbyć swój pierwszy lot.

 

Jak donoszą chińskie media, ten niezwykły statek powietrzny o długości ponad 7 metrów i szerokości niemal 3 metrów, który nazwano „Super Great White Shark”, jest wysoce eksperymentalny, lecz w przyszłości może znaleźć się na wyposażeniu sił zbrojnych. Z dostępnych informacji wynika, że śmigłowiec może pomieścić dwie osoby, zostanie wyposażony 16-metrowy wirnik nośny, dwa silniki odrzutowe oraz opancerzoną powłokę.

Futurystyczny statek powietrzny będzie mógł rozwijać prędkość do 650 km/h, osiągać pułap 6 000 metrów i wznosić się z prędkością 16,5 metra na sekundę. Wynalazek będzie zawierał technologię stealth.

 

Zdaniem chińskich ekspertów, śmigłowiec może wykonywać bardzo szybkie działania i pozostawać w ukryciu, co może zapewnić przewagę podczas konfliktów zbrojnych. Powstał on również z myślą o przyszłych wojnach, które będą toczyć się w sferze elektronicznej. Jednak nawet jeśli ten konkretny model nie zostanie wcielony do armii, sama koncepcja może korzystnie wpłynąć na rozwój chińskiej technologii śmigłowców.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Jest znana fotigrafia z Chin

Jest znana fotigrafia z Chin z początku XX wieku która przedstawia na niebie na niewielkie wysokości niemal identyczny pojazd. Gdzieś w Chinach w trudno dostępnych rejonach zamelinowali się przedstawiciele czy to obcej cywilizacji , czy podziemnej cywilizacji, czy ew. ludzi z przyszłości. W latach 60- tych XX wieku na zbiegu granic Chin, ZSRR I Mongoli , wojsko radzieckie gruntownie bombardowało podziemnej bazy jakiejś innej cywilizacji z powodu ginięcia sowieckich samolotów w tym  rejonie. Można ze 100% pewnością założyć że przy chińskim nie takim przecież terytorium znaleziono wrak/i pojazdów tamtej cywilizacji , a teraz kiedy chiński przemysł i technika są już stosunkowo rozwinięte to się  ten pojazd kopiuje czy w każdym razie usiłuje skopiować.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

To wygląda jak odkurzacz do

To wygląda jak odkurzacz do sprzątania płyty lotniska. Sterowany zapewne przez SI z Izraela oczywiście. Niech by ktoś tylko się ośmielił sterować odkurzaczem samodzielnie... to by zaraz został antysystemitą.

Portret użytkownika Ha$s

Śierdzi kupą. Oficjalnie

Śierdzi kupą. Oficjalnie pokazują klepanego Trabanta z dykty, a ciekawe co będzie latać na niebie  i z jakim naprawdę napędem w środku ??? Czy może jest to  ustawka z helikopterem w tle  żeby nie pokazać napędu ..antygrawitacyjnego ?

Strony

Skomentuj