Polska wybrała socjalizm. Cenzurowana Konfederacja wchodzi do Sejmu!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niedzielne wybory parlamentarne zgodnie z przewidywaniami wygrała partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość, która zdobyła aż 43,59 proc. głosów. Daje to im to minimalną większość sejmową wystarczającą jednak do kontynuacji samodzielnych rządów w Polsce. Zaskoczeniem jest też wynik komitetu wyborczego Konfederacja, który mimo cenzury medialnej, zdołał wejść do Sejmu.

Drugie miejsce, z wynikiem 27,40 proc. głosów zajęła Platforma Obywatelska, która wraz z Nowoczesną i partiami ekologicznymi, występowała pod szyldem Koalicji Obywatelskiej.  Trudno uznać to za wielki sukces. Co innego w przypadku marksistów i komunistów. Występując pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej osiągnęli trzeci rezultat. Zagłosowało na nich 12,56 proc. Polaków.

 

Niewątpliwie powrót SLD do Sejmu to zasługa propagandowego wsparcia, które zostało udzielone SLD przez rządową machinę propagandową w postaci Telewizji Polskiej. TVP było niewątpliwie jednym z głównych aktorów obecnej kampanii wyborczej. Wyborcy długo zapamiętają kolejne przeprosiny cenzurowanego komitetu Konfederacja, które funkcjonariusze pracujący w pisowskich mediach musieli wygłaszać po kolejnych przegranych procesach sądowych. 

 

Ostatnich przeprosin zasądzonych na skutek poprzednich groteskowych przeprosin, które okazały się atakiem, w ogóle nie wyemitowano łamiąc jawnie polskie prawo. Mimo tego, skupiająca środowiska wolnościowe i narodowe partia Konfederacja zdołała przekroczyć próg wyborczy i uzyskała bardzo dobry rezultat 6,81 proc. co oznacza, że wprowadzą do Sejmu 13 posłów.

 

Całkiem nieźle poszło również PSL, które wchłonęło Kukiz15 i zdobyło dużo głosów w miastach, co jest zupełną zmianą typowego elektoratu tej partii. Osiągnęli oni 8,55 proc. czyli znacznie poprawili swój stan posiadania w porównaniu do ostatnich dwóch wyborów parlamentarnych, w których balansowali na granicy progu wyborczego. 

 

Konfrontacja partii okrągłostołowych z Konfederacją okazała się jednak dla nich wielkim sukcesem. Aż 93 proc. Polaków nadal ich wybiera łudząc się, że między tymi formacjami jest jakaś fundamentalna różnica. Szykują się zatem kolejne cztery lata rekonstrukcji socjalistycznej Polski Ludowej bez wypaczeń.

 

 

Ocena: 

Średnio: 4.8 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Franz Lem

Witam i od razu komentuję co

Witam i od razu komentuję co to jest za sukces zaledwie troszeczke ponad połowa uprwanionych poszło do urn , sukcesem byłoby zapisanie ustawy o obowiązkowym udziale w głosowaniu wówczas można bybyło dzielić skóre na niedzwiedziu a tutaj to totalna porażka.

Portret użytkownika ascendant 149

Jeszcze nie zasiedli w

Jeszcze nie zasiedli w fotelach, a już zdążyli się pokłócić, poobrażać i podzielić - w sumie wcale to nie dziwi, ponieważ być może, że nasza "prawdziwa polska tożsamość", w dalszym ciągu jeszcze nie jest reprezentowana na arenie, którą obecnie obserwujemy - może "ona" cały czas czeka.

Portret użytkownika ąę

 nie uczestniczę o lat w tzw.

 nie uczestniczę o lat w tzw. wyborach gdzie do "wyboru" mamy sr....czkę lub zatwardzenie.(Po niemiecku-durchfall lub verstopfung).Mniejszośc mniejszości decyduje o losach społeczeństwa. W  naszej sytuacji- nie jest istotne która grupa półgłowków będzie zadłużała o kolejne miliardy nasze nieszczęsne państwo.

Jedynym wyjściem (niestety tylko teoretycznym) byłaby likwidacja wszystkich organizacji "politycznych"- czyli przewrócenie koryt i jednoosobowe rządy autokratyczne.

Nie jestem wcale miłośnikiem marszałka Piłsudskiego ale obóz w Berezie Kartuskiej to był naprawdę dobry pomysł.

Portret użytkownika Jony V

Wybory jak zwykle sfałszowane

Wybory jak zwykle sfałszowane. A do tego bardzo duży procent lemingów ogłupionych przez sfałszowane sondaże. Nawet frekfencje podkręcili :).

Nieoficjalnie to konfederacja musiała mieć grubo ponad 20% że bali się jej znowu nie wpuścić do sejmu.

Portret użytkownika kolo21

Na 50ciu moich znajomych nikt

Na 50ciu moich znajomych nikt nie był na wyborach. A u was jak było? Na 100% frekwencja jest bardzoooo zawyżona a co oznacza że wszystko było ustawione. Konfederacja sracja te same ryje do koryta.

kolo21

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

jedyne rozwiązanie, by

jedyne rozwiązanie, by zczadziały Zachód od nas by się odpierdolił, to sojusz z Rosją, lub taka groźba.. Jak przepowiadam: PIS się rozleci, KOD się rozleci Konfederacja podniesie stan osobowy do 50-ciu posłów...

Strony

Skomentuj

Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ