Coca-Cola przedstawia nowe plastikowe butelki wykonane z 25 procent plastiku morskiego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Problem nadmiaru plastiku w środowisku naturalnym staje się coraz bardziej znaczący. Rozumieją to najwięksi jego producenci, używający miliardy butelek typu PET. Jednym z największych ich producentów jest korporacja Coca-Cola. Firma zdaje sobie sprawy z tego jakie może to wywołać dla niej problemy dlatego stara się zamanifestować swoją "proekologiczność". Najnowszy jej pomysł to  nowe plastikowe butelki wykonane w 25 procentach z plastiku pozyskanego z morza.

Zielonkawe tło i wielokolorowe plamy wyraźnie wskazują, że ta konkretna butelka została wykonana z morskiego plastiku. W szczególności jest to plastik, który pływał po Morzu Śródziemnym lub, został wyrzucony przez fale na jego brzeg.

 

Plastik jest poddawany recyklingowi przy użyciu technologii opracowanej po raz pierwszy przez holenderską firmę Ioniqa Technologies, która przetwarza elementy z tworzyw sztucznych i usuwa zanieczyszczenia z materiałów pochodzących z recyklingu niższej jakości. W przeszłości te gorszej jakości materiały były przeznaczone do spalarni lub zakopywane na wysypisku śmieci, ale w dzisiejszych czasach znaleziono dla niego zastosowanie.

 

Coca-Cola zapewniła wsparcie dla dwóch innych partnerów tego projektu, tj. Mares Circulares i firmy chemicznej Indorama Ventures. Oba te podmioty połączyły siły, aby wypuścić nowe opakowania, zawierające 25 procent plastiku morskiego. Miejmy nadzieję, że takie projekty mają rzeczywiście za zadanie redukcję plastiku w środowisku, a nie tylko ocieplenie wizerunku korporacji odpowiadającej za największą jego produkcję.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Nieprawidłowa decyzja. Należy

Nieprawidłowa decyzja. Należy raczej z materiałów z odzysku produkować przedmioty, które już nie stykają się z jedzeniem, np. śmietniki, jakieś produkty do zastosowania w ogrodzie. Ikea zdaje się próbowała produkowac meble z plastiku z odzysku. Nie wiem, jaki efekt dał ten eksperyment? Czy krzesła z takich materiałów miały dostateczną trwałość i nie łamały się za szybko?

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Dodam tylko jeszcze swoje 3

Dodam tylko jeszcze swoje 3 grosze, ktokolwiek ma kontakt z tworzywami sztucznymi ma świadomość że nawet niewielka domieszka nieczystości zmienia właściwości PET, wiem coś o tym bo drukuję w 3d i słabej jakości pet jest poprostu kruchy, więc jak oni mają zamiar utrzymać jakość tego tworzywa dodając 25% śmiecia bo ten tak zwany plastik morski to mikroskopijnej wielkości mieszanka  różnych tworzyw sztucznych których żadna siła nie rozdzieli, po dodaniu tego syfu mieli by problem już z samym dmuchaniem tych butelek nie wspominając o ich eksplozjach podczas transportu. druga sprawa to nakład energetyczny dla uzyskania 1 tony to przepompowanie i przefiltrowanie milionów metrów sześciennych wody, więc włóżcie lepiej te informacje między bajki.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika SurvivorMan

Czysty debilizm, pseudo

Czysty debilizm, pseudo rozwiązanie i zwyczajne ocieplanie wizerunku! Zamiast dążyć do likwidowania plastiku, chcą tworzyć dla niego obieg zamknięty, do którego i tak dorzucane będą kolejne tysiące ton plastiku (bo przecież nikt z tej okazji nie zatrzyma produkcji PET), a z którego nic nie będzie znikać i będzie wracać na półki, by znów wylądować w oceanie Głupek

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj