Rozpoczęła się turecka inwazja na Syrię. Zdradzeni przez USA Kurdowie jeszcze stawiają opór

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Amerykańskie wojsko wycofało się już z północnej Syrii oddając pole armii tureckiej. Ministerstwo Obrony Turcji poinformowało, że rozpoczyna się faza lądowa operacji rzekomo przeciwko islamskim fundamentalistom z Państwa Islamskiego. W rzeczywistości nie ma wątpliwości, że celem są Kurdowie, dotychczasowi sprzymierzeńcy USA w walce z ISIS.

 

Tureckie F-16 rozpoczęły już bombardowania pozycji kurdyjskich. Tysiące uchodźców rzuciło się do ucieczki przed turecką armią spodziewając się represji. Kurdyjscy bojownicy twierdzą, że nadal trwają potyczki, a źródła tureckie twierdzą, że siły lądowe kontynuują natarcie wchodząc w głąb Syrii.

 

W amerykańskich mediach słychać oburzenie na Donalda Trumpa po jego osobistej decyzji oddania północnej Syrii pod okupację Turcji. Przeciwnego zdania byli wojskowi z Pentagonu,którzy przestrzegali, że będzie to katastrofa. Turcy postarają się z pewnością wyniszczyć ten naród tak jak w przeszłości zrobili z Ormianami.

Trump argumentuje, że komunistyczna kurdyjska partia PKK - Partia Pracujących Kurdystanu - która gra główne skrzypce jako polityczna reprezentacja Kurdów, to właściwie organizacja terrorystyczna, odpowiadająca za setki zamachów na terenie Turcji. Jej celem jest wyzwolenie Kurdystanu i stworzenie osobnego państwa.

 

Przez pewien okres czasu PKK stało się sprzymierzeńcem w zwalczaniu Państwa Islamskiego. Teraz gdy Kalifat został zniszczony, sojusznik Ameryki został porzucony na pastwę sąsiada o zapędach imperialistycznych. Trump nie ukrywa, że zrobił to, bo jego zdaniem tak się opłacało.Złośliwi mówią że amerykański prezydent przehandlował Kurdów za hotel Trump Tower, który niedawno został otwarty w Ankarze.

 

Z pewnością nagłe porzucenie sojusznika w imię interesów powinno stanowić przestrogę dla Polski, która pozostaje w bezalternatywnym sojuszu egzotycznym ze Stanami Zjednoczonymi. Z łatwością można sobie wyobrazić sytuację gdy Amerykanie będą mieli jakieś wspólne interesy z Rosją, przeciwko Chinom i mogą wtedy potraktować nas tak samo. Wycofają wojsko i pozwolą zrobić co trzeba agresorowi.

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Adrem

Z nami też tak będzie.

Z nami też tak będzie.

Najpierw nas do końca wyssają, bo przecież żyją z rozboju i wysysania swoich sojuszników ( czytaj wasali ), a potem zostawią na pastwe ydostwa ukraińskiego czy jakiegoś innego.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Słuszne zdanie na koniec

Słuszne zdanie na koniec artykułu, ale nie przemówi do baraniego stada, nazywającego się "polakami".. i te mochery głupie i te podizusypisowskie. Nie widzą oni bowiem, że Polak się pisze z dużej litery...

 Sojusz z Ameryką żadnemu panstwu nie wyszedł na dobre w historii współczesnaj cywilizacji

Portret użytkownika Max 1983

Ale wizy nam znoszą(po tylu

Ale wizy nam znoszą(po tylu latach poniżania ,to wstyd że my się jeszcze o to ubiegaliśmy .Dawno powinniśmy to olac i wprowadzić wizy dla obywateli USA) Trump mówi że jestesmy wyjątkowi i wspaniali(mówi to nie mal każdemu)no i bazy są u nas(za nasze pieniądze)i żołnierze USA(którzy zostaną tak rozlokowani by jak najszybciej opuścić terytorium Polski, jak już nas USA sprzeda)Oni nas kochają (dymają)

W nawiasie dla normalnych ,poza nawiasem pisałem dla kretynów.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj