Rozpoczęła się turecka inwazja na Syrię. Zdradzeni przez USA Kurdowie jeszcze stawiają opór

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Amerykańskie wojsko wycofało się już z północnej Syrii oddając pole armii tureckiej. Ministerstwo Obrony Turcji poinformowało, że rozpoczyna się faza lądowa operacji rzekomo przeciwko islamskim fundamentalistom z Państwa Islamskiego. W rzeczywistości nie ma wątpliwości, że celem są Kurdowie, dotychczasowi sprzymierzeńcy USA w walce z ISIS.

 

Tureckie F-16 rozpoczęły już bombardowania pozycji kurdyjskich. Tysiące uchodźców rzuciło się do ucieczki przed turecką armią spodziewając się represji. Kurdyjscy bojownicy twierdzą, że nadal trwają potyczki, a źródła tureckie twierdzą, że siły lądowe kontynuują natarcie wchodząc w głąb Syrii.

 

W amerykańskich mediach słychać oburzenie na Donalda Trumpa po jego osobistej decyzji oddania północnej Syrii pod okupację Turcji. Przeciwnego zdania byli wojskowi z Pentagonu,którzy przestrzegali, że będzie to katastrofa. Turcy postarają się z pewnością wyniszczyć ten naród tak jak w przeszłości zrobili z Ormianami.

Trump argumentuje, że komunistyczna kurdyjska partia PKK - Partia Pracujących Kurdystanu - która gra główne skrzypce jako polityczna reprezentacja Kurdów, to właściwie organizacja terrorystyczna, odpowiadająca za setki zamachów na terenie Turcji. Jej celem jest wyzwolenie Kurdystanu i stworzenie osobnego państwa.

 

Przez pewien okres czasu PKK stało się sprzymierzeńcem w zwalczaniu Państwa Islamskiego. Teraz gdy Kalifat został zniszczony, sojusznik Ameryki został porzucony na pastwę sąsiada o zapędach imperialistycznych. Trump nie ukrywa, że zrobił to, bo jego zdaniem tak się opłacało.Złośliwi mówią że amerykański prezydent przehandlował Kurdów za hotel Trump Tower, który niedawno został otwarty w Ankarze.

 

Z pewnością nagłe porzucenie sojusznika w imię interesów powinno stanowić przestrogę dla Polski, która pozostaje w bezalternatywnym sojuszu egzotycznym ze Stanami Zjednoczonymi. Z łatwością można sobie wyobrazić sytuację gdy Amerykanie będą mieli jakieś wspólne interesy z Rosją, przeciwko Chinom i mogą wtedy potraktować nas tak samo. Wycofają wojsko i pozwolą zrobić co trzeba agresorowi.

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Słuszne zdanie na koniec

Słuszne zdanie na koniec artykułu, ale nie przemówi do baraniego stada, nazywającego się "polakami".. i te mochery głupie i te podizusypisowskie. Nie widzą oni bowiem, że Polak się pisze z dużej litery...

 Sojusz z Ameryką żadnemu panstwu nie wyszedł na dobre w historii współczesnaj cywilizacji

Portret użytkownika Max 1983

Ale wizy nam znoszą(po tylu

Ale wizy nam znoszą(po tylu latach poniżania ,to wstyd że my się jeszcze o to ubiegaliśmy .Dawno powinniśmy to olac i wprowadzić wizy dla obywateli USA) Trump mówi że jestesmy wyjątkowi i wspaniali(mówi to nie mal każdemu)no i bazy są u nas(za nasze pieniądze)i żołnierze USA(którzy zostaną tak rozlokowani by jak najszybciej opuścić terytorium Polski, jak już nas USA sprzeda)Oni nas kochają (dymają)

W nawiasie dla normalnych ,poza nawiasem pisałem dla kretynów.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika 3plabc

Jak to jest z sojusznikami to

Jak to jest z sojusznikami to historia już pokazała wielokrotnie. Pamiętacie z historii co wydarzyło się pod Dunkierką? 300 tys. wojaków co z Hitlerem się bić mieli, dali dyla przez kanał La Manche do UK. Historia uczy, a nasz "sojusznik" wystawił już nie jeden naród na planecie...

Portret użytkownika asa

Polska powinna natychmiast

Polska powinna natychmiast wystąpić z NATO,  pozbyć sie armii amerykańskiej i żydowskiego mosadu, nawiązać współpracę z demoludammi i Rosją i rozwijać gospodarkę , handel z Chinami. Druga taka okazja się nie trafi!!!!!!!!!!

Strony

Skomentuj