NASA opublikowała dziwne dźwięki zarejestrowane na Marsie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Urządzenie badawcze Mars Insight, znajdujące się na powierzchni Czerwonej Planety, przesłało na Ziemię nagrania odgłosów występujących na tym globie. Jest to bardzo cenne dla naukowców, którzy dzięki temu, poprzez analizę różnych wibracji hałasów, są w stanie określić parametry struktury skorupy marsjańskiej.

Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA, opublikowała dwa nagrania z powierzchni Marsa. Jedno wykonano 22 maja a drugie 25 lipca 2019 roku, czyli posługując się marsjańskim czasem, pierwsze audio zarejestrowano w 173, a drugiego w 235 marsjańskim dniu SOL.

Rzeczywistości wiele tych wibracji z Czerwonej Planety byłoby niesłyszalne dla człowieka. Eksperci musieli wzmocnić te przekazy i nieco je przekonwertować tak, aby można było to usłyszeć. Dźwięki zostały zarejestrowane przez instrument zwany SEIS. 

Jest to też przy okazji pierwszy sejsmograf, który z powodzeniem działa na powierzchni Marsa. Naukowcy mają nadzieję nagrać za jego pomocą fale sejsmiczne. Gdyby się to udało, uda się uzyskać dokładne dane o strukturze wewnętrznej tej planety. 

Do tej pory zespół naukowców nagrał ponad 100 sygnałów dźwiękowych. Spośród nich około 20 może zawierać zapis wstrząsów powierzchni Marsa. Warto przy okazji przypomnieć, że pierwsze marsjańskie trzęsienie udało się zarejestrować dopiero 6 kwietnia 2019 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ Dziwne dzwięki to efekt zbliżającego się Obiektu X, którego Chińczycy zaobserwowali w 1050 roku nad północnym widnokręgiem. Obecnie Chińczycy mają tajne obserwatorium w Argentynie, bo obiekt X będzie podchodził od południowego widnokręgu i liczą, że uda się im go namierzyć. 

Portret użytkownika Alien1974

Anunnacy to buntownicy i

Anunnacy to buntownicy i zostali pokonani w czasie wojny z flotą króla Anu z Nibiru. Warto też wspomnieć, że w czasie wojny doszło też do globalnego kataklizum i zatonięcia Atlantydy, głównej bazy Anunnaków na Ziemi. Dalsze losy cywilizacji z Nibiru nie są znane. Prawdopodobnie wraz z zagaśnieciem ich Słońca, życie na planecie Nibiru nie było już możliwe.  

Strony

Skomentuj