Elon Musk ostrzega przed sztuczną inteligencją, która może manipulować mediami

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Prezes koncernu motoryzacyjnego Tesla i firmy kosmicznej SpaceX, Elon Musk, od dawna daje do zrozumienia, że sztuczna inteligencja jest jego zdaniem "największym zagrożeniem dla ludzkości" i może nawet spowodować III wojnę światową. W czwartek jeden z najbogatszych ludzi na Ziemi zasugerował, że zaawansowana sztuczna inteligencja może być wykorzystywana do manipulowania mediami.

Elon Musk często korzysta ze swojego konta na Twitterze, aby dzielić się z pozostałymi użytkownikami swoimi przemyśleniami na temat technologii. Nie inaczej było 26 września:

Jeśli zaawansowana sztuczna inteligencja nie została jeszcze wykorzystana do manipulowania mediami społecznościowymi, to nastąpi to już niebawem. Anonimowe boty muszą być pod stałym nadzorem ludzi.

Nie jest jasne, co skłoniło Muska do stworzenia wpisu o "anonimowych botach", manipulujących mediami społecznościowymi. Internauci sugerują jednak, że prezes Tesli odnosił się m.in. do szerzenia przewrotów i kampanii dezinformacyjnych podczas wyborów prezydenckich w USA w 2016 roku.

W wywiadzie z listopada 2018 roku, Musk wyraźnie zaznaczył, że jednym z zadań jego firmy, Neuralink, będzie "przedefiniowanie przyszłości człowieka":

Misją firmy jest pomóc ludzkości w osiągnięciu symbiozy ze sztuczną inteligencją i doprowadzenie do demokratyzacji technologii w taki sposób, aby nie była ona monopolistycznie przechowywana pod kontrolą rządów światowych i największych korporacji.

Co ciekawe, Musk ostrzega przed sztuczną inteligencją, lecz jednocześnie sam pracuje nad rozwojem nowych technologii. Czyżby miliardera męczyło sumienie i obawiał się potwora, którego może stworzyć? Musk jest przekonany, że najpóźniej do 2040 roku sztuczna inteligencja wyprzedzi ludzkość na wszystkich polach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika cośtamjakiśistam

Prawdziwa tragedia polega na

Prawdziwa tragedia polega na tym, że to nie prawdziwa AI będzie manipulować ludźmi, tylko zwykłe algorytmy na które ludzie są za leniwi, żeby je analizować. Dostali ludzie do ręki technologię która ich rozleniwiła i rozwinęła maksymalny kretynizm zamiast ciekawości i wnikliwości. Przeciętny człowiek ma w kieszeni taką technologię, która przewyższa jego pojmowanie tak daleko, że nie ma szansy na jakiekolwiek zrozumienie.
Jak małpy, którym ktoś z dobrej woli podrzucił urządzenie do zbierania najlepszych bananów: zamiast zainteresowania, rozwoju, współpracy - to mamy wojny, psychopatyczne małpy zabierające innym urzadzenia i same zabierające najlepsze banany tak, żeby reszta od nich kupowała i się uzależniała, propagandę, że tylko wybrane małpy mogą mieć to co najlepsze bo najwidoczniej "bog tak chciał", wojny o urządzenia i banany, morderstwa, klany małp polityków, kłamstwa i skurwysyństwo.
To nie AI będzie manipulowała światem - to ludzie będą jak małpy manipulowali "współczynnikami w oprogramowaniu" na podstawie notatek mądrzejszych, żeby dany algorytm zaczął zachowywać się w miarę z oczekiwaniami.
Druga tragedia to to, że tzw. AI będą uczyć najstaranniej wyselekcjonowani psychopaci-skurwysyny, czyli: wojsko, politycy, psychopaci-milionerzy. Od tego tylko malutki kroczek do przekazania algorytmom AI możliwości masowego rozpoznawania twarzy, nastroju, chorób, a potem karania, strzelania, podejmowania decyzji co do wojen czy represji i tak dalej.

Sytuacja jest tak przeraźliwie komiczna, że chce się śmiać pomimo nadciągającej tragedii: nieliczni mądrzy ludzie zbudowali spalinową kosiarkę do trawy i dali innym w dobrej wierze, a co chwilę kolejne miliony debili siadają w fotelu, biorą ją na kolana i zaczynają odpalać. A jak im ucina nogi i jaja to mówią: bóg tak chciał, sztuczna inteligencja zapanowała nad ludźmi, bunt maszyn, trzeba się modlić do naświetszych maryj i jezusów, ucięło  jaja bo nie zmówiłeś różańca przed odpaleniem, wynalazek demonów chcących zniszczyć ludzkość, módlmy się i wyrzućmy ten pomiot szatana jak kosiarki do trawy itd itp.
Monty python wysiada trzydzieści razy przy skali ludzkiego skretynienia.
 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Trzeba te tytuły

Trzeba te tytuły autentycznych newsów wrzucić jak leci do SI i zobaczyć co wyjdzie z niej jako wspólny mainownik:

1. Fekalia, a teraz martwe kozy - co jeszcze pływa w Wiśle poniżej Trzaskobyla?

2. Pobił matkę kiełbasą krakowską suchą!

3. Elon Musk ostrzega przed sztuczną inteligencją, która może manipulować mediami.

PS

Stawiam flaszkę że wyjdzie ERROR 503

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Niestety Musk ma rację...

Niestety Musk ma rację... ludzka inteligencja stworzyła SI, lecz nie ludzka mądrość... Tej zabrakło a więc i w SI zapadną strategiczne niemądre z naszego punktu widzenia a obiektywnie słuszne,  decyzje...
 Inteligencja powinna być fundamentem mądrości, lecz zwykle jest ZUPEŁNIE  inaczej... Wygodniejsza z wyboru jest głupota, bo nie wymaga intelektualnego wysiłku...

Portret użytkownika J23

Ponieważ na ziemi nie

Ponieważ na ziemi nie istnieją inteligentne istoty( no może zwierzęta ją posiadają w pewnym stopniu) tzw.sztuczna inteligencja jest nadzieją dla pozbawionego jakiejkolwiek inteligencji człowieka

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Dzik

Inzynier magister zaprasza na

Inzynier magister zaprasza na marsz różancowy ciemny naród, który sam nie czyta Biblii tylko wierzy w bajki watykańskich urzędnków i ich interpretacje Biblii. Pan Jezus zakazał odmawiania różańca czyli wielomówstawa  - czczych powrtórzeń i pierwsi chrześcijenie nie odmawiali różańca i nie chodzili na bałwochwalcze marsze różańcowe:

. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani”  (Mat 6,6-7)

 

  • Mt 6:7 psz "(7) Nie róbcie z modlitwy paplaniny – jak poganie, którzy sądzą, że wysłuchanie ich próśb zależy od ilości wypowiedzianych słów."  Słowo Życia (1989)

https://biblia.apologetyka.com/

https://www.facebook.com/notes/krzyjahu/r%C3%B3%C5%BCaniec-pochodzenie/820147871498814/?__tn__=HH-R

Poza tym jak wiemy Inżynier magister wzywa Polaków do oddawania czci demonowi - zwanemu królową niebios:

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm

Zastanawia fakt, że największa dekadencja przypada na czas, gdy król polski Jan II Kazimierz (1648-68) ogłosił Królowę Niebios "Królową Polski". Historyk katolicki Malachi Martin napisał, że zawarty z nią pakt "nigdy nie został odwołany, ani odrzucony przez naród polski, rząd polski, katolicki czy komunistyczny, od 1655 roku." Odtąd, na Polskę spadły trzy rozbiory, przetoczyły się przez nią dwie światowe wojny, dotknęły ją nazistowskie zbrodnie, stalinowskie czystki i inne plagi. Czy chcę powiedzieć, że kult Królowej Niebios narzucony polskiemu społeczeństwu jest jedyną przyczyną nieszczęść, jakie spadły na nasz kraj? Bynajmniej. Zastanawia jednak, że kraje, które mu hołdują (Polska, Hiszpania, Portugalia, Ameryka Łacińska) przez wiele wieków klepały biedę, która ominęła kraje, które odrzuciły kult Królowej Niebios (np. Wielka Brytania, Niemcy, Skandynawia, Szwajcaria, USA). Przy czym nie chodzi tylko o biedę w sensie ekonomicznym, lecz przede wszystkim w duchowym, gdy idzie o znajomość Boga i Jego Słowa.

 

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm

 

Kult królowej niebios, przekleństwo nad Polską – pastor Andrzej Cyrikas

https://www.youtube.com/watch?v=lyf1BUxt5h4

 

Królowa Polski - Demon Maria

https://www.youtube.com/watch?v=0Jlzmam7Bok

 

Dlaczego nie będe glosował na PIS? Dlatego że zawierzenie  Polski  "czarnej madonnie" sprowadzi kolejne nieszczęścia na i tak biedną Polskę.

. Otóż premier 39 milionowego państwa zawierza Polaków nie Bogu, nie Jezusowi, ale …. OBRAZOWI.

Premier podpisuje na Jasnej Górze akt zawierzenia naszego kraju obrazowi Czarnej Madonny:

.

“Jasno Góra, czarna madonna, nasza matko miej nas w opiece” powiedział premier Morawiecki.

Premier zakończył zawierzeniem narodu Matce Bożej: „Jasna Góra, czarna madonna, nasza matko, miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały, tak śpiewaliśmy na początku”.

https://www.youtube.com/watch?v=gAZteIOjWR4

http://detektywprawdy.pl/2018/07/10/premier-podpisuje-na-jasnej-gorze-akt-zawierzenia-naszego-kraju-obrazowi-czarnej-madonny-kolejne-poddanie-sie-asta...

https://oko.press/morawiecki-zawierza-kraj-czarnej-madonnie-i-rydzykowi-bo-wrogowie-robia-podkop-jak-pod-jasna-gora/

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika Illuminat13

oddajecie swoja energie

oddajecie swoja energie zyciowa jaka jest modlitwa demonicznym bytom Bog prawdziwy nie potrzebuje klepania zdrowasiek bo po co mu to nawet biblia o tym mowi 24 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką 25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika 777

W Polsce rzadzonej przez

W Polsce rzadzonej przez okultystow z PiS ktorzy wyznaja Agende 2030 juz postanowiono ! Zniszcza przemysl oparty na weglu i zaprowadza system bestii sztucznej inteligencji!

W ocenie ministra środowiska Henryka Kowalczyka, w ciągu najbliższej dekady w Polsce powinna powstać elektrownia atomowa. Energetyka ma odchodzić od węgla, a całkowita rezygnacja z tego paliwa szacowana jest na rok 2050.

Kierunki dla polskiej energetyki minister Kowalczyk wyjawił w rozmowie z „Wprost”. Zapytany o przyszłość węgla uznał, że „musimy od niego odchodzić”. - Trzeba to jednak robić rozsądnie i stopniowo, rozbudowując inne źródła energii, w tym - co wywołuje pewne kontrowersje - także energię jądrową. Nie wiem, jak ekolodzy, ale ja nie widzę innego wyjścia – podkreślił.

Zdaniem ministra środowiska w Polsce w ciągu 10 lat powinna powstać elektrownia atomowa. Wedle jego szacunków, polska energetyka będzie mogła zrezygnować z węgla około 2050 roku. Jak wyjaśnił Kowalczyk, podana data, to jego pogląd, nie twarda deklaracja.

Minister obniósł się też do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. - Nie ukrywam, że obecność tysięcy młodych ludzi w dziesiątkach polskich miast, którzy wyrażają swoje zaniepokojenie zmianami klimatycznymi, to niezwykle ważny głos w debacie publicznej. Ze strony rządu oraz resortu środowiska młodzi ludzie mogą liczyć na nasze wsparcie w tej słusznej i szczytnej idei ochrony klimatu – zadeklarował.

Oby nie powtórzyła się historia jaka miała miejsce w przypadku AWS który otrzymał poparcie patriotycznego elektoratu a skończyło się wielkim rozczarowanie i kompromitacją - miał byc to rząd przełomu a był za sprawą kompromisu z UW rządem fałszywych obietnic i adaptacji socliberalnej polityki.Bez wypowiedzenia konwencji stambulskiej oraz ustawy stop dla aborcji nie będzie błogosławieństwa Bożego i zatrzymania totalizmu genderowego.Sprawa niegodziwego potraktowania uczestników kontrdemonstracji wobec marszów LGBT - to skandal domagający się dymisji - to dotyczy także zakamuflowanej promocji homoseksualizmu w TYP.

Strony

Skomentuj