Według amerykańskich ekspertów wojna atomowa USA z Rosją rozpocznie się w Polsce i w kilka godzin zginą miliony ludzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wynika z symulacji komputerowej przeprowadzone przez naukowców z Princeton University, Gdyby doszło do konfliktu atomowego między USA a Rosją w pierwszych godzinach takiej wojny zginie minimum 34 miliony ludzi w tym kilka milionów to ofiary w Polsce, która stanie się jednym z pierwszych celów rosyjskich rakiet.

 

Doktryna wzajemnego zniszczenia - ang. Mutual Assured Destruction - albo MAD (ang. szalony), zakładała, że konflikt z wykorzystaniem broni jądrowej nie opłaci się żadnemu z mocarstw, ze względu na niemal pewne kontruderzenie, co wiązałoby się z całkowitym unicestwieniem atakujących i z milionami ofiar po obu stronach konfliktu. Doprowadziło to do procesu rozbrojeniowego, który niestety się zatrzymał, a nawet cofnął.

 

Zdaniem naukowców z Princeton taki czarny scenariusz stał się dużo bardziej wiarygodny w ciągu ostatnich lat. Zarówno Stany Zjednoczone jak i Rosja odstępują powoli od porozumień mających na celu ograniczenie arsenału jądrowego. Wręcz przeciwnie, dokonywana jest modernizacja głowic i rakiet.  óżnica w stosunku do dawnych czasów zimnej wojny polega tylko na tym, że obecnie broń jądrowa posiada znacznie więcej krajów, a wiele do jej posiadania aspiruje. 

Nadal najbardziej przerażający scenariusz to wojna atomowa na pełną skalę między USA a Rosją. Oba mocarstwa dysponują monstrualnymi arsenałami liczonymi w tysiącach głowic. Rosjanie mają ich ponad 8000! Z symulacji wynika, że zrobienie użytku z części z tych głowic, w pierwszych godzinach takiego konfliktu spowoduje, że liczba zabitych i rannych sięgnie ponad 100 mln osób. Eksperci zaznaczają, że liczba ofiar choroby popromiennej nie jest brana pod uwagę, ale zapewne ofiary będzie można liczyć w dziesiątkach milionów.

 

Symulacja przewiduje, że w trakcie konfliktu Rosji z USA doszłoby najpierw do nuklearnego unicestwienia Europy. Pierwszy pocisk z głowicą jądrową miałby według założeń uderzyć z Obwodu Kaliningradzkiego gdzieś w okolicę Wrocławia. Taki atak prewencyjny jest niestety zgodny z najnowszą rosyjską doktryną wojenną. Według symulacji, NATO nie pozostanie bierne i odpowie atakiem na jedno z rosyjskich miast. W efekcie Rosja miałaby wystrzelić do 300 głowic w celu zniszczenia baz NATO i nacierających jednostek w trwającym równolegle konflikcie konwencjonalnym. Zdaniem ekspertów z Princeton NATO zdoła odpowiedzieć około 180 głowicami. 

Potem symulacja zakłada zupełne zniszczenie się przeciwników setkami ładunków jądrowych. Miejmy nadzieje, że nigdy do tego nie dojdzie i zostanie to tylko jako ewentualność w głowach strategów. Tak się nieszczęśliwie składa, że  bez względu na to czy Polska jest w Układzie Warszawskim czy w NATO, jest przeznaczona do zniszczenia jako pierwsza stanowiąc coś w rodzaju rowu atomowego.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 777

Pełna ochronę życia od

Pełna ochronę życia od poczęcia – ten postulat ogłosił Krzysztof Bosak podczas konwencji wyborczej Konfederacji. Obok Bosaka deklaracje programowe składali m.in. Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke czy Konrad Berkowicz.Zarówno Berkowicz jak i Korwin-Mikke zapewniali, że Konfederacja obroni rodziców przed „przymusową indoktrynacją, na przykład ze strony ideologii LGBT”. Zapewnili wprowadzenie przepisów przeciwko ofensywie środowisko homoseksualnych.Konwencję otworzyło wystąpienie Grzegorza Brauna, który zapewnił, że Konferedecja jest otwarta na współpracę z innymi środowiskami. – Połączyliśmy siły, żeby zmieniać naszą ojczyznę, chcemy zbudować silną i bogatą Polskę – zaznaczył.Wśród złożonych obietnic, obok deklaracji obrony życia od poczęcia, pojawiły się także „program 1000+” czyli ulga podatkowa polegająca na redukacji PiT do zera proc., dobrowolny ZUS a także obniżenie ceny benzyny do 3 zł za litr. Wśród zapowiedzi pojawił się także postulat usprawnienia sądów.W zakresie edukacji, przedstawiciele Konfederacji zaproponowali „bon edukacyjny”, który umożliwi rodzicom podejmować decyzję o tym, czego chcą uczyć swoje dzieci.Politycy Konfederacji zapewniali również, że nie zapłacą roszczeń żydowskich. Mają także uszczelnić granicę Polski, by chronić ją przed napływem nielegalnych imigrantów."

Konfederacja to jedyna partia opowiadająca się przeciw aborcji. A dzisiejsze Wiadomości TVP wylały na Konfederację więcej hejtu niż na PO.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Nowocześni hitlerowcy z WASP

Nowocześni hitlerowcy z WASP blokują gdzie tylko mogą i jak mogą przemówienie Putina na spotkaniu z naczelnym Chińczykiem. (Chciałem wkleić jako dowód ale nie da rady!) To było wielkie przemówienie. "Putin – otwarcie nazwał Stany Zjednoczone najeźdźcami. To znaczy, bandytami z autostrady, piratami, pobierającymi haracz. To bezprecedensowe wydarzenie. I to nie jest alegoria emocjonalna. Jest to bezpośrednia próba delegitymizacji amerykańskiej hegemonii. Najeźdźca nie jest zwykłym konkurentem, najeźdźca to przestępca. A z przestępcą rozmawia się językiem siły, a nie o wspólnych interesach. A mówca po Putinie, Xi Jinping, nie tylko potwierdził słowa Putina, ale także pokazał, kto już jest w konfrontacji z przywódcą Stanów Zjednoczonych i jego harcownikami."

PS

Szykuje się marny los Polski - służalczej względem bandytów WASP-owskich którzy wcześniej już nie raz zdradzili Polaków.

Zródło:

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/09/putin-oglosil-doktryne-globalnej-konfrontacji-z-usa/

Portret użytkownika Przesądny

A ja wierzę w przepowiednię

A ja wierzę w przepowiednię ojca Klimuszko i uważam, że wszystko co najgorsze nasz kraj ma juz za sobą. Najblizszy konflikt rozegra się na osi Rosja Syria, czego dowodem aneksja Krymu, separacja Osetii i Abchazji. Słowem kierunek Orient, a raczej ropa.

Portret użytkownika Alien1974

Sprowadzenie ameryksńskiej

Sprowadzenie ameryksńskiej armii do Polski to błąd strategiczny. Trzeba być naprawdę szalonym, żeby myśleć, że kilka tysięcy żołnierzy amerykańskich może nas uchronić przed atakiem nuklearnym, gdy w Rosji np. dojdzie do przewrotu, bo  komuś w końcu mogą puścić nerwy. Taktyka oblężonej twierdzy jest błędem, to nie są czasy Czyngis Chana czy Kubilaja. Uderzenie nuklearne na Polskę przewidział już lata temu Ksiądz Klimuszko. Poza tym, zachód i szczególnie Stany Zjednoczone mają tendencję do uszczęśliwiania innych narodów na siłe, co zazwyczaj kończyło się źle. Korea, Wietnam, Kambodża, Nikargua, Panama, Haiti, Kongo, Rwanda i wiele innych państw. Na szczęście z Polską im nie wyszło, bo zjawił się ktoś taki jak Lech Wałęsa. 

Strony

Skomentuj