Według amerykańskich ekspertów wojna atomowa USA z Rosją rozpocznie się w Polsce i w kilka godzin zginą miliony ludzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wynika z symulacji komputerowej przeprowadzone przez naukowców z Princeton University, Gdyby doszło do konfliktu atomowego między USA a Rosją w pierwszych godzinach takiej wojny zginie minimum 34 miliony ludzi w tym kilka milionów to ofiary w Polsce, która stanie się jednym z pierwszych celów rosyjskich rakiet.

 

Doktryna wzajemnego zniszczenia - ang. Mutual Assured Destruction - albo MAD (ang. szalony), zakładała, że konflikt z wykorzystaniem broni jądrowej nie opłaci się żadnemu z mocarstw, ze względu na niemal pewne kontruderzenie, co wiązałoby się z całkowitym unicestwieniem atakujących i z milionami ofiar po obu stronach konfliktu. Doprowadziło to do procesu rozbrojeniowego, który niestety się zatrzymał, a nawet cofnął.

 

Zdaniem naukowców z Princeton taki czarny scenariusz stał się dużo bardziej wiarygodny w ciągu ostatnich lat. Zarówno Stany Zjednoczone jak i Rosja odstępują powoli od porozumień mających na celu ograniczenie arsenału jądrowego. Wręcz przeciwnie, dokonywana jest modernizacja głowic i rakiet.  óżnica w stosunku do dawnych czasów zimnej wojny polega tylko na tym, że obecnie broń jądrowa posiada znacznie więcej krajów, a wiele do jej posiadania aspiruje. 

Nadal najbardziej przerażający scenariusz to wojna atomowa na pełną skalę między USA a Rosją. Oba mocarstwa dysponują monstrualnymi arsenałami liczonymi w tysiącach głowic. Rosjanie mają ich ponad 8000! Z symulacji wynika, że zrobienie użytku z części z tych głowic, w pierwszych godzinach takiego konfliktu spowoduje, że liczba zabitych i rannych sięgnie ponad 100 mln osób. Eksperci zaznaczają, że liczba ofiar choroby popromiennej nie jest brana pod uwagę, ale zapewne ofiary będzie można liczyć w dziesiątkach milionów.

 

Symulacja przewiduje, że w trakcie konfliktu Rosji z USA doszłoby najpierw do nuklearnego unicestwienia Europy. Pierwszy pocisk z głowicą jądrową miałby według założeń uderzyć z Obwodu Kaliningradzkiego gdzieś w okolicę Wrocławia. Taki atak prewencyjny jest niestety zgodny z najnowszą rosyjską doktryną wojenną. Według symulacji, NATO nie pozostanie bierne i odpowie atakiem na jedno z rosyjskich miast. W efekcie Rosja miałaby wystrzelić do 300 głowic w celu zniszczenia baz NATO i nacierających jednostek w trwającym równolegle konflikcie konwencjonalnym. Zdaniem ekspertów z Princeton NATO zdoła odpowiedzieć około 180 głowicami. 

Potem symulacja zakłada zupełne zniszczenie się przeciwników setkami ładunków jądrowych. Miejmy nadzieje, że nigdy do tego nie dojdzie i zostanie to tylko jako ewentualność w głowach strategów. Tak się nieszczęśliwie składa, że  bez względu na to czy Polska jest w Układzie Warszawskim czy w NATO, jest przeznaczona do zniszczenia jako pierwsza stanowiąc coś w rodzaju rowu atomowego.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

znowu tylko straszenie bo

znowu tylko straszenie bo Polacy mają żyć w ciągłym strachu, a ja wam mówię nie ma się czego bać, zażydzenie Polski jest bardzo duże, a jak wiadomo oni swoich na "swojej ziemi" nie atakują, jak będzie coś na rzeczy to będą spier..lali jak szczury z miajsca w którym ma się coś wydarzyć, najlepiej namierzyć kilku pejsów w swojej okolicy i obserwować, jak zaczną się pakować to coś się niechybnie wydarzy.

 

"Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani" M.Twain

Plan dnia na trudne czasy: siłówka - sprawnościówka - strzelnica - medytacja.

Portret użytkownika Zenek ;)

Odnośnie artykułu to

Odnośnie artykułu to nieśmiało zwrócę uwagę, iż

jakiś miesiąc temu amerykanie PRZEWIDZIELI "IRAŃSKI ATAK" na saudyjskie rafinerie i dokładnie KROK PO KROKU go ROZPISUJĄC w swoim dokumencie...

 

Ponieważ w dostępnym materiale wideo dokumentującym ich "ostrzeżenie" jest pokazane iż

WIERNY KUNDEL BRYTYJSKIEGO IMPERIALIZMU czyli raSSija ZAATAKUJE POLSKĘ PIERWSZY nukując Wrocław

uprasza się za jakieś 3 tygodnie mieszkańców owej okolicy o wyjazd z miejsc  zamieszkania

 

by nie dać BESTII CZERWONEGO KREMLOWSKIEGO NAZIZMU swojej krwii (do katyńsko-oświęcimskiej masy) .... holokaustycznej.

Portret użytkownika 3plabc

A po co Rosja miała by

A po co Rosja miała by pierwsza użyć głowic jądrowych skoro mogą postawić na granicy 10 000 czołgów i przejechać sobie do Odry jak walec. Lotnictwo i rakiety manewrujące zniszczyły by Polskie i NATO-wskie lotnictwo i strategiczną infrastrukturę na terenie naszego kraju w ciągu godziny. To raczej USA szykują się na wojnę jądrową, a ich doktryna od czasów Układu Warszawskiego zakłada "rów atomowy" w Polsce dla powstrzymania, obecnie już Rosyjskiego, a nie Sowieckiego "walca pancernego". Rosjanie naturalnie odpowiedzieli by kontr uderzeniem. Co ciekawe dla amerykanów wojna jądrowa o małej intensywności poza terenem Rosji jest na rękę. Jeśli nie uderzą bezpośrednio w Rosję to ta może nie odpowiedzieć na terytorium USA tym samym, w sumie zgodnie z nagłówkiem poligon nuklearny zrobili by sobie właśnie u nas.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nonsens... Nuki będa spadać

Nonsens... Nuki będa spadać na centra technologiczne i zaplecze militarne, tj w miasta. Nuki  nie większe jak 15 kT, to oznacza, że w promieniu do 15  km nie będzie żywego... reszta przezyje... Jak ma zapasy i ziemianki ( szczelne piwnice zaopatrzone w filtry powietrza) ma szanse przeżyć w nich 2 tygodnie. Po 2 tygodniach promieniowanie z atmosfery zniknie a ulewne deszcze wtopią materiał promieniotwórczy w glebę. Wydzielane promieniowanie alfa ma krótki zasięg 2-3 cm, więc moga ocaleć mieszkańcy wiosek... Co dlaej? Smile jak "Bóg" da...

Strony

Skomentuj