Kubeczki z fusów z kawy mogą się stać alternatywą dla plastikowych jednorazówek

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Prawie 99% świeżo mielonej kawy stanowią fusy, które po spożyciu naparu trafiają do kosza. Grupa młodych ludzi z Niemiec postanowiła stworzyć z nich biodegradowalne kubki.

 

Pomysłodawcą projektu jest Julius Lechner, który założył start-up Kaffeeform. Mężczyzna zauważył, że większość kawy po spożyciu trafia do śmieci. Według statystyk, przeciętny Niemiec zużywa w ciągu roku około 7 kg ziaren kawy. Odpady z tego napoju są w pełni biodegradowalne, mogą stanowić również nawóz dla roślin.

 

Julius zaprosił do współpracy zarówno domowych smakoszy kawy jak i kawiarnie, które każdego dnia produkują dziesiątki kilogramów odpadów z ziaren. Kubki produkowane przez start-up Kaffeeform są w 100% biodegradowalne i w 40% składają się z odpadów po kawie.

 

W Stanach Zjednoczonch każdego roku zużywa się ponad 120 miliardów jednorazowych kubeczków, które nie nadają się do odzysku. W Wielkiej Brytanii ponad 2,5 miliarda. Propozycja Lechnera może okazać się genialną alternatywą dla zanieczyszczających środowisko jednorazówek.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Adrem

Zaraz będą robić ekologoczne

Zaraz będą robić ekologoczne kubki i talerze z krowiego łajna.

A jest od wielu lat nasza, polska technologia jednorazowych naczyń z otrąb zbożowych.

Ale po co stosować tanie, proste, ekologiczne rozwiązania ?

Musi być dziwacznie i.... drogo !

Portret użytkownika euklides

40% to fusy, po które trzeba

40% to fusy, po które trzeba jeździć po restauracji, a 60% to zwykła celuloza i rozmaite lepiszcza. Jeden kubek 60 złotych Smile Jest to równie ekologiczne jak produkowanie jednorazówek pozłacanych. Złoto też nie niszczy środowiska. A, że dla jego pozyskania trzeba zmielić 10 ton skały....

Skomentuj