Wszechświat jest o 2 miliardy lat młodszy niż przypuszczano - co z Wielkim Wybuchem?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy mają problem z określeniem wieku Wszechświata. Jak wynika bowiem z najnowszych obliczeń, Wszechświat może mieć kilka miliardów lat mniej, niż dotychczas sądzono.

 

Ogólnie przyjęty wiek Wszechświata wynosi 13,7 miliarda lat. W tym roku, naukowcy przedstawili dwa inne obliczenia, według których kosmos jest młodszy o kilkaset milionów lat. Teraz zespół badawczy z Instytutu Maxa Plancka ujawnił wyniki swoich obliczeń, które w żaden sposób nie zgadzają się z dotychczasowymi ustaleniami.

 

Ogromne wahania w szacunkach wynikają ze stosowania różnych metod przy obliczaniu wieku Wszechświata. Naukowcy szacują wiek na podstawie ruchu gwiazd. Jeśli Wszechświat rozszerza się szybciej, oznacza to, że szybciej osiągnął swój obecny rozmiar, a zatem powinien być stosunkowo młodszy.

Inh Jee i jej zespół z Instytutu Maxa Plancka zastosowała koncepcję zwaną soczewkowaniem grawitacyjnym, gdzie grawitacja zakrzywia światło i sprawia, że odległe obiekty wyglądają tak, jakby były bliżej. Korzystając z tej metody, naukowcy obliczyli, że Wszechświat ma około 11,4 miliarda lat.

 

Tak naprawdę jest to tylko jedna z wielu możliwych metod obliczania wieku Wszechświata. Poza tym, Inh Jee użyła tylko dwóch soczewek grawitacyjnych, dlatego margines błędu jest tak wielki, że wiek Wszechświata równie dobrze może być wyższy od ogólnie przyjętego.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Hejka

"nazywasz bezmózgą gawiedzią"

"nazywasz bezmózgą gawiedzią" no tak to nie ale intelektualnymi prostytutkami co biorą granty od tych którzy pragną za posrednictwem tak zwanej nauki indoktrynować "bezmózgą gawiedz" co dobrze czytać nie umie. Ale ja  widzę że ty plujesz na coś czego zupełnie nie znasz, wiem księgi są grube i długo sie je czyta , a tam skądeś pan czerpał wiedzę tam mądry pan naukowiec wszystko ci w skrócie opowie. 

www.zbawienie.com warto się z tym zapoznać nawet dla kontrastu dla twojej wiary. Współczesna nauka to też forma religii czy też wiary w samodziejstwo. Ale panie ty spojrzysz buchniesz szyderczym śmiechem i zamkniesz stronę, potem napiszesz odpowiedz bez głębszego wglądu w temat.

"korzystają na co dzień z jej zdobyczy" a to ci ciekawe czy motoryzacje uważasz za coś pozytywnego dla świata , a może śmieciowe żarcie, brak czystej wody, opryski w rzekach, też dzieki naukofcom, a może żekome loty w kosmos, medycyna też odpada bo dziś prędzej cie zabiją jak pomogą , co może telewizja narzędzie ogłupiania jest kolosalnym osiągniciem , może co atom jest taki dobry, dynamit, bomby, samoloty nic kurwa nie widze pozytywnego, no może jedynie internet jako ogulno światowe narzędzie komunikacji i powszechną bibliotekę wiedzy.

 

Portret użytkownika SurvivorMan

Kimkolwiek jesteś, musisz

Kimkolwiek jesteś, musisz wiedzieć że kiedyś też byłem tak zindoktrynowany jak Ty... Wszystko się zmieniło, gdy postanowiłem się w końcu zapoznać z treścią Biblii... Zrobiłem zatem coś, czego 99% jej wyznawców nigdy nie zrobiło...
Jej treść, pomijając już na chwilę to, że jest co chwilę totalnie absurdalna a jedno wydarzenie jest sprzeczne z wydarzeniem opisanym zaraz obok, to przede wszystkim jej stronice to jeden wielki opis nienawiści, zawiści, krętactwa, ale przede wszystkim masowego mordu w imię tak pojebanych podóbek, że tylko skończony debil i psychopata, może widzieć w tym coś pozytywnego *fool*
Jako osoba wiedząca czym jest dobro, moralność empatia itp., musiałem się pożegnać z tą wielką księgą zbrodni i z religią z nią związaną raz na zawsze!
Co do strony którą podlinkowałeś...
Uwierz mi... Starałem się z nią zapoznać... I nawet szło mi nieźle, do momentu dopóki nie natrafiłem na nazywanie kulistości Ziemi KŁAMSTWEM *ROFL**ROFL**ROFL*
Sorry, ale nie poświęcę ani minuty na kretynizmy wyssane z palca...

A co do ostatniej części twoich wypocin... Ciężko to w ogóle komentować... Ręce opadają... Mówię o FAKCIE jakim jest hipokryzja antynaukowców, a ty już mi wciskasz słowa których nie wypowiedziałem, typu że "motoryzacja jest pozytywna" Głupek
Skoro winisz naukę za to, że niektórzy jej zdobycze wykorzystują w szkodliwy sposób, to idąc tym tokiem rozumowania, dlaczego nie winisz religii, za to że niektórzy wykorzystują ją w szkodliwy sposób???
Hipokryta...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Gargulec

Bo większość ludzi (co widać

Bo większość ludzi (co widać po ocenach) ma już dosyć tego twojego ciągłego "bóldupienia" pod adresem religii, w każdym komentarzu, nawet pod tematami które nie mają z religią nic wspólnego. Kolejny wojujący ateusz, z misją nawracania świata, z "religijnej ciemnoty" na naukowy bełkot, autostwa "uczonych prostytutek", piszących swoje "mundrości" pod dyktando tego, kto wybuli więcej kasy. Niczym się nie różnisz od tych, na których tak zajadle plujesz, kolejny po.ebany fanatyk, tylko stojący po drugiej stronie barykady, którego religią jest "nieomylna nauka" i w ktorą ślepo wierzy, tak jak wierzą w święte księgi ci, którymi tak bardzo gardzisz na codzień.

Portret użytkownika SurvivorMan

Powoli powoli frustracie...

Powoli powoli frustracie... Ty mi będziesz mówił o jakimś bólu doopy??? ROFL
Czy to ja pod każdym ciekawym naukowym tematem pojawiam się jako pierwszy i klepię farmazony typu: "co za bzdety"? ROFL
Oczywiście że to co pisze ma związek z tematem! Jaki? A no taki, że pod każdym tego typu artykułem, pojawiają się odmóżdżeni starożytnymi mitami radykałowie religijni i wylewają pomyje na naukę, chociaż na co dzień korzystają z jej zdobyczy! Kiedy naukowiec stworzy coś z czego chętnie korzystają, to jest cacy... Ale kiedy tworzy coś, co kłóci się z ich wyssanymi z palca mitami, zaraz ujadają Głupek
Religii na świecie jest według różnych źródeł od 4000 do 10000 rodzajów... Ale tylko Chrześcijanie, Muzułmanie i Żydzi, mają jakąś nieodpartą potrzebę uszczęśliwiania świata mitologią sprzed 4000 lat i wmawiania, że to co tam jest napisane, to najprawdziwsza prawda a każdy kto myśli inaczej, jest k.rwa głupim heretykiem bez duszy Głupek
Ja nie jestem ateistą... Też mam swoich Bogów... Ale nie mam problemu by zaakceprować popartą całą masą dowodów wiedzę naukową... Dlaczego? Bo nie ma we mnie radykalizmu religijnego! Widzę Boskość w życiodajnym Słońcu, ale nie mam problemu by zaakceptować fakty naukowe z nim związane!
I pokaż mi chociaż jedną moją wypowiedź w której mówię że nauka jest nieomylna!!! Łgarzu jeb.ny nie wciskaj mi słów których nie wypowiadam!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj